Luckybastard13 - 2016-06-28 17:00:02

Witam, od jakiegos czasu szukam dla siebie Zefirka i w okolicy mojego miejsca zamieszkania trafilem takie ogłoszenie http://otomoto.pl/oferta/kawasaki-zephy … yqMIH.html
Powiedzcie mi proszę co sądzicie o tym egzemplarzu ew. sprzedającym jeśli ktoś mial z Nim do czynienia :)

Pzdr

5

rafi068 - 2016-06-28 18:32:31

wybebeszony wydech, brak osłon airboxa i nierówno wytarte przełączniki, to tak na pierwszy rzut oka. Ciekawe jak pracuje silnik, bo to najważniejsze.
Cały potraktowany plakiem, na zdjęciu wygląda obiecująco :)

PalaszD - 2016-06-28 22:54:07

No i cena też obiecująca... moim zdaniem za wysoka... ale wiadomo każdy ceni to co ma :)
Wszystko co napisał Rafi się zgadza :) dochodzi jeszcze koszt rejestracji...
Tarcze ma od modelu 1995 wzwyż...
poszukaj jeszcze innych egzemplarzy - i za 3500 możesz wyrwać coś ciekawego. Pytanie tylko, czy wolisz dać więcej i mieć "lalunię" czy przyoszczędzić trochę i samemu doprowadzić moto do perfekcji.

Musisz też pamiętać, że kupując piękny motocykl czy zaniedbany to i ten i tamten będą musiały być dalej doinwestowane ze względu na swój wiek - chodzi o elementy eksploatacyjne - opony, króćce ssące, zestaw napędowy...

Pudelski7 - 2016-06-29 14:36:22

Powiem tak obydwu przedmówców ma rację, ja bym za ta kasę na pewno nie kupił 550, na forum jest w tej kasie piekna 750.
Weź pod uwagę że wizualnie doprowadzić do takiego nie jest trudno. Cały efekt tutaj robi wypolerowany lakier i korektory w ladnym stanie + odpowiednio obrobione zdjęcia.
Jest to Handlarz wie zakładam że motocykl jest podpicowany wizualnie pod sprzedaż, Wątpię żeby były jak należy sprawdzone zawory łańcuch nierzadu gaźniki czyszczenie + synchro no i napęd.
Aby to stwierdzić trzeba by na nim pojeździć ale i tak bym zakładał że p sezonie będzie to do roboty. Weź pod uwagę że sprzęt jest ściągnięty z zagramanicy więc osoba bedaca w jego posiadaniu napewno nie przepłaciła. Na wszelki wypadek do ceny należy doliczyć jeszcze 1500 zł na rejestracje i serwis

JACHOO - 2016-06-29 15:21:04

Zgodzę się z Pudelski7. Widać że maszyna jest picowana pod sprzedaż, a żaden handlarz raczej nie kupuje sprzętu za górną granicę ceny rynkowej. Zdecydowanie nastawiają się na okazje cenowe żeby dołożyć swoją marżę i szybko sprzedać. Oczywiście nie można wykluczyć tego że być może naprawdę poprzedni właściciel dmuchał i chuchał na moto ale to można zweryfikować jedynie przy dokładnych oględzinach na miejscu. Sprawdzając kompresję na sucho i mokro można stwierdzić na szybko w jakim stanie jest głowica i układ tłokowy. Ciśnienie oleju wkręcając manometr. Skrzynia biegów i sprzęgło w teście drogowym. Resztę wzrokowo, czyli stan łbów śrub, wszelkie podmalowania, pęknięcia itd.

piodabro - 2016-06-29 18:05:45

Cóż o Biker-Zone trochę było gadane na Trójmiejskim forum.
Ogólnie ludzie co kupowali od nich nie mówią o nich źle.
Goście dają 3 dniową gwarancję, że jak znajdzie się usterkę to robią. Mają swój warsztat.
Ludzie pisali że z gwarancji się wywiązują.
Nie pamiętam czy pozwalają na test drajw ale chyba tak, najprościej zadzwonić i się zapytać. Może nawet pozwolą pomierzyć komprechę.

Co do wybebeszonego wydechu to jajca ma na swoim miejscu, więc jeżeli już to jakąś przegrodę wywalili. Mój tak ma a działa git i jakoś strasznie głośny nie jest (nieco głośniejszy od pozostałych ale w normie się mieści).
Brak osłon airboxów mnie nie dziwi. Często pękają te plastikowe pyćki na które je się montuje. U mnie są klejone.
Trzeba iść i się przejechać innej drogi nie ma, możemy się zgadać bo ja z Gda jestem to podjadę i pomogę sprawdzić egzemplarz.

www.witch.pun.pl www.sek510i.pun.pl www.narutolf.pun.pl www.fragordie.pun.pl www.perlawroclaw.pun.pl