Gepard - 2017-11-13 22:00:38

Witam
Taka sytuacja - po akcji z cieknącym kraniku ( i zlaniu wymieszanego paliwa z olejem z silnika) postanowiłem zawieść Kawę do Bravadosu na serwis i drobne naprawy. Na dzień przed powrotem moto do domu Luna zrobiła jazdę próbną - niestety zauważyła, że nie wchodzi II bieg.... zdjęła osłonę i zauważyła, że łożysko z wałka zdawczego chodzi w karterze (bieżnia zewnętrzna łożyska) i dodatkowo skrzynia się zacina (nie da się wbić innego biegu oprócz I)
https://images84.fotosik.pl/900/a971885859f39902m.jpg.
Dodatkowo łożysko wystaje z poza kartera (ok 2 mm) na zewnątrz - widać na zdjęciu

Nie wiem jak to ma wyglądać poprawnie: czy łożysko może wystawać poza karter czy powinno być na równi z nim, czy może mieć taki luz (ok 1 mm)?

Wyczytałem na innych postach o tej tematyce, że skrzynia ma zabezpieczenie przed wbiciem II biegu na postoju - czy w takiej sytuacji możliwe, że to to zabezpieczenie działa i temu na "sucho" nie da się wbić innego biegu? - za którymś razem się uda ale wówczas potrafi się  zaciąć w innej pozycji.

Pytam się gdyż, nie wiem co może być przyczyną takiej sytuacji a trzeba coś z tym zrobić - a wisi grozba rozebrania silnika....

dzięki i pozdro

www.power-league.pun.pl www.zielonyzoliborz.pun.pl www.logistykajakosc.pun.pl www.rzeczpospolita.pun.pl www.swinkimorskie.pun.pl