Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2013-04-19 19:45:54

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Mozliwe że paliwo idzie do oleju

Jak w temacie, moge miec nielada problem bo dzisiaj sprawdzilem poziom oleju i był za wysoki, niedawno wymienialem olej istnieje mozliwość że nalalem olej i sprawdzilem stan jak jeszcze calkowicie sie poziom nie ustabilizowal. Spuściłem dzisiaj olej do połowy oczka i się okaże za jakiś czas czy idzie czy nie. Jesli wynikła by ta niefartowna sytuacja sytuacja to co może byc przyczyna. Kranik po kropelce juz puszcza paliwo, nie wiem jak zaworki iglicowe, ale jakieś 7 miesiecy temu gazniki poszly na warsztat do synchro i wyczyszczenia i mechanik zarzekał sie że zaworki sa dobre no i że ustawił pływaki, wtedy jeszcze kranik trzymał na tip top.
będe wdzięczny za wszelakie porady.

ps. jak no moj nos olej pachnie olejem a nie paliwem, ale mojemu wechowi bym nie ufał do konca bo mam w tej chwili odrobine katar:/


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#2 2013-04-19 21:14:41

 jacekdriver

Użytkownik

Skąd: Kołbacz koło Szczecina
Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 33
Punktów :   
Motocykl: kawasaki zephyr 1100 1994r

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

a sprawdzałeś po jeździe i po odczekaniu czy jak stał w garażu , bo ja miałem też stresa jak stał w garażu patrze a szkielko pelne i już myślałem że bena poszła do oleju na nos nie było czuć beny więc przejechałem się ok 40 km wstawiłem do garażu po ok. godzinie  poszedlem do garazu patrze i ok. jest a dużo spuściłeś zeby nie było zamało teraz

Offline

 

#3 2013-04-19 21:16:36

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

Jak w moim Zepie puszczały zaworki to się paliwo lało przelewem i filtrem na zewnatrz.Poza tym jak masz sprawne zaworki iglicowe to może sobie kranik i na zalewanie być odkręcony i nie ma prawa sie przelewać.
Latasz juz ostro ? Po zimie potrafią się dziać pierdoły do momentu konkretnej jazdy...


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#4 2013-04-19 21:31:58

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

Spuscilem jakies 200ml oleju i teraz jest odrobine ponad połowe oczka, na bank musze kupic zestaw naprawczy kranika i to bez 2 zdań. mechanik zarzekał sie że zaworki sa ok ja na wlasne oczy nie widzialem. może jutro je wyciagne i obadam sprawe. a jesli chodzi o jazde to pojechalem kilka razy do roboty jakies 8 km w jedna strone. Z oleju raczej paliwa nie czuć, sprawdze jeszcze jutro jak silnik bedzie calkiem zimny, czy niezajezdza benzyna. Czyli jesli zaworki beda do bani to po wymianie ich ma byc wszystko w porządku? W sumie jak juz bede je miał na wierzchu to je wyczyszczę i potem zrobie synchro.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#5 2013-04-20 07:11:32

 Saladin

Użytkownik

Skąd: Ełk
Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: CBR 1000f

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

To łatwo możesz sprawdzić w tym oleju, który spuściłeś. Może widać, że się rozwarstwia, chociaż nie jestem pewien, czy się nie mieszają za dobrze? W każdym bądź razie mieszanina śmierdzi paliwem i nie da się tego  pomylić.

Offline

 

#6 2013-04-20 10:40:38

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

narazie zamówilem zestaw naprawczy do kranika. Dopuki mi nie przyjdzie moto uziemie i po wymianie bede bede robił testy.

ZAkupiłem również zaworki stwierdzilem ze jak robić to porządnie. może mi ktoś napisać jak sprawdzić czy jest ustawiony odpowiedni poziom pływaków??


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#7 2013-04-20 20:22:55

 Saladin

Użytkownik

Skąd: Ełk
Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: CBR 1000f

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

W manualu wszystko jest opisane z obrazkami.

Offline

 

#8 2013-04-20 23:28:41

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: Mozliwe że paliwo idzie do oleju

Kiedyś zatrzymałem się koło faceta z gs500 co zatankował silnik do pełna benzyną. Zastanawiam się jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Przykładowo jesteśmy w trasie i zatrzymaliśmy się na petro a tu taka lipa.


Perła? Jasne!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najciekawsze.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.dcforum.pun.pl www.harrypotterpbf.pun.pl www.polskiservwszystkiego.pun.pl