Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2013-10-13 15:25:05

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Po wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy na biegu wyższym niż 1, obroty spadają do 0. Silnik gaśnie, i ponowne odpalenie bywa kłopotliwe - odpala na sekundę z obrotami 300-400, i znów gaśnie. Muszę wspomóc się manetką gazu, to odpali, i po chwili już trzyma obroty ok.

Czasami pomaga, jak zredukuję biegi po kolei z pełnym odpuszczaniem sprzęgła po każdym - czy to hamując silnikiem, czy z przegazówką.
Ale nie zawsze.

Niedawno miałem regulację gaźników, mogli coś poknocić ? Serwis to starzy wyjadacze, ale nikt nie jest doskonały...

Oprócz tego w czasie jazdy silnik zachowuje się fajnie, schodzi z obrotów szybko, żadnych innych dziwnych zachowań.

Obroty jałowe podkręcałem na 1500, nawet 1700, nie pomogło...

Offline

 

#2 2013-10-13 17:09:18

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

synchro musialo nie wyjsc...tez tak mialem...jak dawalem wysoko obroty, to po wcisnieciu sprzegla gasnal...
dobre synchro powinno to wyeliminowac.
krecenie srubka od gaznikow tu niewiele pomoze.


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#3 2013-10-13 17:13:40

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Buu, to panowie z V-motor takie szpenie, a tu lipa...
Tylko ciekawe, że oprócz tego, to teraz fajniej się grzeje na ssaniu, równiej chodzi, spalił mi ok 5l/100 z BB do Wa-wy, więc git...

Ostatnio edytowany przez xor (2013-10-13 17:44:15)

Offline

 

#4 2013-12-02 12:56:25

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Motong był 2 raz w serwisie - innym

Tym razem miał czyszczone gaźniki - syfu co niemiara ! Plus wymiana uszczelek przy dolocie do gaźników Dodatkowo założył mi filterek paliwa.
Po odebraniu sprzęta w drodze powrotnej do chaty zgasł tylko 1 raz, jeszcze jak nie był doskonale rozgrzany.
Potem ok, utrzymywał fajnie obroty ~1200.

To było 3 tygodnie temu, z powodów ode mnie niezależnych nie mogłem ostatnio jeździć, dopiero wczoraj dałem radę.
Dramat przy odpaleniu - dłuuugo nie chciał, jak z garażu chciałem wyjechać (jeszcze na zimnym, na ssaniu), aby nie smrodzić, ni ptaka - nie ważne ile manetki odkręcę gaśnie przy puszczaniu sprzęgła.
W końcu jak się zagrzał (10min ?) to pojechałem - i znów nie zgasł przez 30min wycieczki, byłem zadowolony, tylko nie jechałem w korkach.

Dzisiaj do roboty się wybrałem - znów rano dramat z odpaleniem, z wyjazdem z garażu jeszcze gorzej - musi się bardzo zagrzać aby cokolwiek o własnych siłach pojechał.
I niestety w czasie jazdy gaśnie Wiele razy w czasie 13km w korkach (40min).
Objawy jak w pierwszym poście - przy redukcji bez międzygazu silnik gaśnie jeszcze, jak na obrotomierz jest ponad 2k. Z międzygazem CZASAMI nie gaśnie.

Spróbuje na razie wypierniczyć filterek, może blokuje przepływ paliwa, ale wątpię, aby on był winny, bez niego problem był ten sam...

Kurz twarz, no co to może być ? Nie ma do śmiechu, jak w połowie skrzyżowania mi gaśnie i nie bardzo chce odpalić !
Kompresja była sprawdzana, jest ok.

Offline

 

#5 2013-12-02 14:07:00

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Albo podciśnienie odpięte, albo filterek paliwa nie puszcza paliwa...
zerknij najpierw, czy "rurka" z gaźnika podłączona jest do kranika.

P.S - jak dłużej nie jeździsz to przełączaj przed odpaleniem kranik na PRI - wtedy grawitacyjnie zalewa gaźniki.
Zanim odpalisz - poczekaj z minutę, po odpaleniu przekręć spowrotem na ON, albo RES, bo może Ci pójść paliwo w silnik


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#6 2013-12-02 14:43:16

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Tak jak kolega Damian pisze cos jest nie tak z dolotem, czyli albo spartolili synchro, albo gdzies lewe powietrze bierze. ewentualne jesli masz dodatkowy filtr paliwa to  moze byc juz zbyt maly przepływ paliwa, jesli tak to wymiana go rozwiaże problem. jesli nie to gazniki na stół rozkrec je zobaczy czy wszystko dobrze złożyli i wtedy ponowna synchronizacja.
P.S. Rozumiem ze cisnienie na cylindrach jest odpowiednie i zawory sie dobrze domykaja.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#7 2013-12-02 19:25:30

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Ciśnienie ok.

Nie no, dzisiaj powrót z roboty to taniec na krawędzi.
Z odpaleniem po robocie cyrk i wstyd - 15 min ! Ssanie na max - nie odpala i gaśnie. Musiałem 5 min z odkręconą manetką stać.
Jazda to sam dramat.
Każde wciśnięcie sprzęgła = zgaśnięcie moto, non stop musiałem gazować - przy hamowaniu, na postoju.
Wychodziły by źle ustawione wolne obroty, tylko wczoraj wsio ok było !
Zgasł mi niezliczoną ilość razy - w slalomie między samochodami, na każdym skrzyżowaniu... Nawet pod chatą, jak już silnik gorący, to zgasł !
Potem nawet 30 sek walka z odpaleniem moto, jak odpali to okulary totalnie zaparowane i śmierć w oczach...
Ile razy wyprzedzałem kolumnę w korku i musiałem się zatrzymać na chwilę to blokowałem ruch na kilkanaście sekund... Siara.

Jeśli podciśnienie to ten wężyk podpięty z tyłu kranika, to jest na miejscu.
Czuć smród wachy + czasami prycha.
Od kranika idzie wężyk z filtrem, trochę długi - może tu przyczyna ?

Jak jest ustawiony na 'on' mogę odpiąć ten wężyk bez ryzyka zlania paliwa z baku ?

Offline

 

#8 2013-12-02 19:37:59

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

trzeba by go zobaczyć.
1 Sprawdź iskre
2 sprawdz czy kable nie maja przebicia
3. sprawdz czy czujnik sprzegla i stopki jest ok
Jeśli powyższe punkty bedą ok
to poprstu niema co sie rozwodzić zostaje ponowne zrobienie gazników. Ja bym na twoim miejscu pojechał do warsztatu i się wykłucał to że spartolili robote i domagasz sie pnownego ustawienia za free.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#9 2013-12-02 20:58:50

siwy

Użytkownik

Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2011-02-10
Posty: 152
Punktów :   
Motocykl: ZEPHYR 1100

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

mam taką myśl,mianowicie filtr powietrza wybadaj go albo zapchany czorny albo źle osadzony i za dużo powietrza i mieszanka do dup..y Nie wymieniali ci go czasem ?  źle wsadzony do puszki może dawać takie objawy.Coś pisałeś o wymianie uszczelek dolotowych jak  sie nie myle może tam gdzieś biere lewy luft .

Ostatnio edytowany przez siwy (2013-12-02 21:04:33)

Offline

 

#10 2013-12-02 21:46:36

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Możesz śmiało zdjąć wężyk jak masz na ON, albo RES. Wtedy waha nie poleci. Faktycznie, warto zobaczyć do filtra powietrza. Kiedys sasiad miał foliową reklamówkę w filtrze...

Jednak pewny i sprawdzony warsztat to podstawa...


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#11 2013-12-08 21:18:56

siwy

Użytkownik

Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2011-02-10
Posty: 152
Punktów :   
Motocykl: ZEPHYR 1100

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

xor nie meldujesz co sie dzieje gada moto czy lipa?

Offline

 

#12 2013-12-09 15:12:18

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Dołączam się do pytania siwego :>


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#13 2014-03-28 09:31:31

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Serwus

Przepraszam za ciszę, nie zaglądałem na forum - ostatnimi czasy sprawy moto były najmniej istotnymi w moim życiu.

W skrócie - lipa.
Kilka dni temu wyciągnąłem sprzęta.

Na początku nawet wielkich problemów mi oszczędził - pierwsze 10km było w miarę ok.
Po pierwsze, to zacina się rozrusznik - czyżby się szczotki po zimie przyblokowały ?
W czasie jazdy problemem były spadające obroty do ~800 przy zatrzymywaniu się na światłach, po jakimś czasie wracały do nominalnych 1300.

Zatrzymałem się, podkręciłem wolne dla świętego spokoju do ~1600, był postój 30min, i się zaczęło...
Brak mocy - ruszył jeszcze ok, ale później ja mu gaz przy 6k na 3, a on jakby nie miał silnika - zero przyspieszenia.
Staję na światłach - zgasł. Odpalam, obroty wolne nagle skaczą 2500-3000, po ruszeniu moc znów jest ! Ale tylko na pierwsze 200m, potem koniki gdzieś się ulatniają.

I tak aż do chaty.


Jeszce jedno - czy jak kranik jest na pri, to waha ma prawo cieknąć pod moto z gaźników ?

Offline

 

#14 2014-03-28 09:48:05

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

na PRI tylko odpalanie po długim czasie i od razu włączasz na ON, albo na RES.
Nie powinno cieknąć, ale mogły się po zimie zawiesić zaworki iglicowe w gaźnikach - dużo Ci tego paliwa poleciało?
Najgorsze, że wtedy paliwo mogło pójść w olej...odkręć korek oleju i powąchaj.

Najlepiej to zgłoś się do tych magików, co Ci sprzeta serwisowali, bo zdaje mi się, że coś pogrzebali niewłaściwie, a przyczyną na 80% będą źle wyregulowane gaźniki.


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#15 2014-03-28 10:05:02

xor

Użytkownik

Skąd: Warszawa / Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł

Paliwa mało poszło, kilka min tylko miałem na PRI, przed pierwszym rozruchem silnika po zimie.
Na ziemi tylko kilka kropel było.
Olej sprawdzę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.diamentowy-serwer.pun.pl www.fretki.pun.pl www.x-gaming.pun.pl www.shinnobiword.pun.pl www.krejzolandiaa.pun.pl