Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2014-03-21 13:04:50

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Gumowy zabierak tylnej piasty

Witam.
Przeszukałem całe forum i takiego tematu nie znalazłem. Chodzi o gumową część pomiędzy tylną zębatka a piastą koła która przenosi napęd i niweluje drgania. Celem Kawasaki było aby ową gumą zmniejszyć szarpanie jednak efekt uzyskali dokładnie odwrotny bo po jakimś czasie właśnie w tym miejscu powstają duże luzy. Problem z dostaniem nowej (poza drogą oryginalną) jest spory, dlatego piszę o możliwe porady w tym temacie gdzie można takową gumę dostać lub w inny sposób uporać się z tym problemem. Słyszałem że można sobie z tym poradzić wkładając dodatkowo paski z cienkiej gumy (np. pociętej dętki) ale nie wiem na ile taki patent jest skuteczny. Jeśli ktoś przerabiał temat to proszę o sugestie. Być może identyczny zabierak występuje przy innym motocyklu (bardziej popularnym) do którego są dostępne zamienniki?

Ostatnio edytowany przez JACHOO_ZX (2014-03-21 13:34:26)


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#2 2014-03-21 13:33:46

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Gumowy zabierak tylnej piasty

ja ostatnio zaglądałem i moja była w miarę ciasna (nie wypadała samoczynnie)
te gumy chyba wszyscy producenci stosują, a nie tylko kawasaki...ale pewności 100% nie mam

jak masz gdzieś na wierzchu to chlaśnij fotkę - będę u rodziców to zobaczę, bo mam tam jakąś zębatkę od Ninja900 i chyba też są te gumy...porównam i dam znać.


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#3 2014-03-21 15:02:04

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Re: Gumowy zabierak tylnej piasty

Spokojnie docinamy kawałki gumek z dętki np rowerowej lub grubszej w zależnoąci od wielkości luzu i tak podkładamy by zabierak wcisnął je swoimi rombikami w felgę. Luz sie automatyvcznie kasuje. Patent przetestowany
Proces jest odwracalny i w razie czego można po jakimś czasie wymienić gumki albo zabierak w zależności od zasobności portwela...
Do ZR7 przymierzałem zabierak z Bandita i nie pasuje.


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#4 2014-03-26 21:58:41

 waw0404

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 116
Punktów :   
Motocykl: zephyr 750

Re: Gumowy zabierak tylnej piasty

Przetestowałem dziś tą metodę ze starą dętką, patent się sprawdził:)  jest duża różnica szczególnie przy wrzucaniu jedynki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.glatorianie.pun.pl www.swtor.pun.pl www.osm.pun.pl www.4girls.pun.pl www.pwf-online.pun.pl