Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#16 2014-05-05 14:13:49

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2643
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Zaciski hamulcowe - tłoczki

Nowe (toczone) z  nierdzewki/kwasówki też dajo rade. W Hondach sprawdzone.

Ostatnio edytowany przez Yamamoto (2014-05-05 14:14:11)


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#17 2014-05-07 09:45:20

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Zaciski hamulcowe - tłoczki

wczoraj przyszły zaciski z ER6 '08 fabryczne klocki, wszystkie uszczelnienia, ori smar - chyba ktoś się tym za bardzo nie najeździł... aż szkoda było rozbierać/wymieniać , ale skoro miałem zestawy naprawcze to poszło, pompa już była zrobiona wcześniej, także całość trafiła na przód, razem z nowymi przewodami w oplocie. I tu mały zgrzyt - przewody mogłyby być krótsze... Jakoś to poupychałem, wywaliłem oryginalny trójnik i musiałem wstawić dystanse, żeby lampa była odpowiednio ustawiona. Oczywiście przy okazji spaliła się żarówka .

Wracając do hamulców - wszystko odpowietrzone, sprawdzone z 5x. Ale klamka nie jest twarda, trzeba cisnąć aż do manety, a i tak w czasie jazdy pierwsze hamowanie jest delikatne, drugie ostre, a trzecie blokuje koło! Aż się zdziwiłem kilka razy, tylko piski szły, a przód zblokowany...
Przypuszczam, że się klocki muszą dotrzeć do tarcz i będzie gites. Fotki wstawię jak na dniach.

Teraz trochę żałuję, że wcześniej nie sprawdziłem pokrewności hamulców z ER6, bo tarcze też bym kupił od ER -  dużo młodsze niż z ZR7 a, bardziej mięsiste i do tego wavy... Człowiek uczy się całe życie...


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#18 2015-05-24 11:26:18

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Zaciski hamulcowe - tłoczki

Wczoraj rozgrzebałem tylny zacisk celem regeneracji, zamówiłem zestaw naprawczy (chyba przód) i przystąpiłem do pracy. Moje zdumienie przerodziło się we wściekłość i zdumienie, gdy okazało się, że uszczelki nie pasują! Miałem jeszcze stare zaciski więc zrobiłem sesję porównawczą - wzszystkie części poza tłoczkami są takie same! Tłoczki mają mniejszą średnicę o ok 1-2mm. Całe szczęście, że uszczelki tłoczków były ok, a brudowe dobralem z innych o-ringów które miałem na stanie. Całosć poskładana i odpowietrzona.

Teraz pozostaje pytanie - dlaczego mam inny tylny zacisk? Czy tak było fabrycznie czy ktoś go podmienił na jakiś inny? Patrząc na fiszki: części przód  i  części tył powinny być takie same. Choć fiszki są do modelu 2000r a ja mam 1999r. Ktokolwie widział, ktokolwiek wie...

jeszcze przyszło mi do głowy, że może mam tylny zacisk z ER6... części ER6 tył


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fretki.pun.pl www.x-gaming.pun.pl www.krejzolandiaa.pun.pl www.shinnobiword.pun.pl www.vipshow.pun.pl