Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2014-05-31 22:23:40

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Airbox

Panowie pytanie : potrzebuję rozebrać airbox i ogólnie zrobić "coś" z króćcami pomiędzy gaźnikami i airboxem, łapie mi tamtędy jakieś lewe powietrze, uszczelniłem airboxa, ale mam problem dopasować króćce, w ogóle czy one powinny być na stałe zupełnie "zlepione" czy one są tylko włożone? kumpel poradził mi wziąć klej i podkleić je wszystkie na stałe z airboxem i potem dopasować do gaźników, żeby nie było żadnego luzu i przerwy.
nie wiem jak to rozebrać bez wyciągania gaźników, da się w ogóle?

Offline

 

#2 2014-05-31 23:57:47

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: Airbox

To że moze brac lewe powietrze z przed gaznikow to nie jest raczej wielki problem.


Perła? Jasne!

Offline

 

#3 2014-06-01 00:01:44

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: Airbox

ale mimo wszystko powinien przez filter a nie bokiem przez króćce?

Offline

 

#4 2014-06-01 13:39:36

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Airbox

Ja mam wsadzony technologiczny kawałek drewna, który dopycha airboxa do gaźników. W podobny sposób zrobiłem u Borknagara. Króćce gaźnik - airbox masz całe czy popękane?


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#5 2014-06-01 21:03:28

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: Airbox

też mam wsadzony technologiczny kawałek drewna , widzę ze to jakiś standardowy patent...
króćce są całe, tylko lekko "odstają" od airboxa, znaczy te szersze końcówki odstają - czy powinny być sklejone "na stałe"?
a przy gaźnikach brakuje mi 2 opasek ścieśniających... czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? czy wystarczy tylko przelecieć te króćce olejem silikonowym i dopasować do gaźników?

Offline

 

#6 2014-06-02 08:27:22

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Airbox

Z tego co pamiętam jak rozbierałem swojego airboxa to przy gaźniku króćce były ściśnięte tylko tymi śmiesznymi sprężynkami a w puszce trzymały się przez przetłoczenie w samej gumie. Wchodziło ciasno więc raczej połączenie w tym miejscu powinno być szczelne (chyba ze masz jusz skruszałe gumy). Jeśli nie masz 2 opasek  przy gaźniku to bardziej obstawiałbym to miejsce na łapanie lewego powietrza. Ważne też aby przy montażu tak okręcać króćce aby idealnie wchodziły w gaźniki gdyż niestety otwory w airboxie nie są osiowo z wlotami gaźników.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#7 2014-06-02 08:34:34

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Airbox

Ja mam opaski sprężynowe. Zamiast opasek sprężynowych możesz dać srytrytki-powinno być szczelne wszystko. Ja składałem za pomocą WD40 (ślisko) i opalarki (guma plastyczna), docisnąłem drewienkiem za puszką aku. Na razie trzyma.

Ostatnio edytowany przez Yamamoto (2019-03-14 11:12:10)


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#8 2014-06-02 23:13:22

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: Airbox

JACHOO_ZX napisał:

..... Ważne też aby przy montażu tak okręcać króćce aby idealnie wchodziły w gaźniki gdyż niestety otwory w airboxie nie są osiowo z wlotami gaźników.

hehe, zdążylem sie juz zorientowac . spręzynki myslałem zrobić ordynarnie z czarnego drutu i wcisnąc je na środkowe a te oryginalne na zewnątrz, zeby "wyglądało"

patent z opalarką chyba bedzie dobry, ja juz myslalem zeby kupic jakiś klej w sprayu i najpierw potraktować tym olejem silikonowym, potem dopasować i ścisnąc to wszystko razem a na koniec dla "stałości konstrukcji" polecieć po wszystkim klejem.
przy okazji poprawiłbym króćce przed gaźnikami.
dzięki panowie za wskazówki, powinno być dobrze

Offline

 

#9 2014-06-03 08:15:35

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Airbox

Tak mi się teraz nasunęło ze mógłbyś dopasować te 2 brakujące sprężynki z odpowiedniego rozmiaru simeringu. Są to groszowe sprawy a po potraktowaniu ich czarną farbą miałbyś zupełnie jak oryginał bez żadnej dłubaniny


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#10 2014-06-03 08:34:59

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Airbox

ja zdaje się, że nie mam jednej sprężynki, wewnątrz więc prawie nie widać. Ale nie zamierzam się do tego dobierać....


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legendarnishinobi.pun.pl www.wielkopolskiots.pun.pl www.starsknights.pun.pl www.zajefizjo.pun.pl www.lechia-gdansk.pun.pl