Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#16 2017-01-09 23:22:11

 Borknagar

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2013-09-19
Posty: 570
Punktów :   
Motocykl: Awasaki Zetor

Re: Nawigacja motocyklowa - jaki typ

Ja korzystałem głównie z Google Maps na telefonie.

Prowadzi dobrze. Jeśli nie masz zasięgu / internetu, również za granicą, ale już miałeś obliczoną trasę to Cię poprowadzi. Jeśli wyjdziesz z aplikacji i nie będziesz miał zasięgu, to niestety nie wyznaczy na nowo trasy. Jest opcja, żeby sobie ściągać na telefon mapy w trybie offline, ale trasę można wyznaczać jedynie w trybie online niestety.

Google Maps nie jest perfekcyjne, ale ujdzie. Ja na przyszły sezon myślałem sobie już kupić dedykowaną nawigację. Ale nie wiem w sumie jaką i podłączę się do pytania.


Bo motocykl to pierwotna magia, siła zakutego w żelazo Templariusza z poszczerbionym mieczem, na zbryzganym krwią, czarnym, słaniającym się na nogach koniu. (http://http-riderblog-pl-in.riderblog.pl/)

Offline

 

#17 2017-01-10 06:01:55

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Nawigacja motocyklowa - jaki typ

Wczesniej korzystalem z Automapy i nawigacji samochodowej teraz zainstalowalem na telefon aplikację Sygic i jest git. Sciaga sie za free mapy panstw calej Europy

Offline

 

#18 2017-01-19 22:39:56

 markali

Użytkownik

Skąd: Prószków - Opole
Zarejestrowany: 2017-01-17
Posty: 32
Punktów :   
Motocykl: DL650

Re: Nawigacja motocyklowa - jaki typ

MarcinG napisał:

Lata lecą i technologia też idzie do przodu.
Chciałem zapytać tych którzy korzystają z nawigacji jaki typ? Jaka app?
Jest zawsze ale. Wiem że większość ze zmotoryzowanych korzysta ze smarttelefonów ale jak sprawa wygląda za granicami naszego rodzimego zasięgu. Czy ktoś korzysta z innej nawigacji niż w telefonie? Jak się sprawuje?

Używam samochodowej Garmin Nuvi 1410. Ma kilka lat ale kupiłem troszkę drożej z opcją dożywotniej gratisowej aktualizacji której można dokonywać chyba 4 razy w roku ale ja to robię przed sezonem i w połowie. Polecam taką opcję!
Nigdzie bez niej się nie ruszam. Jeżdżę trochę po Czechach i Słowacji i problemów z nią nie miałem.
Nawigację warto zabierać na nieznane tereny i to tym bardziej gdy jeździmy po zmroku. Widać na niej wcześniej ostre zakręty a to dla mnie przydatne info bo jestem "miszczem prostej"

Ostatnio edytowany przez markali (2017-01-19 22:42:45)

Offline

 

#19 2017-01-19 23:20:35

 MarcinG

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2013-09-13
Posty: 471
Punktów :   
Motocykl: ZR1100
WWW

Re: Nawigacja motocyklowa - jaki typ

Jeżeli chodzi o Garmina. Ja zawsze byłem za nim. Ale właśnie te mapy. Jak kupowałem swojego nie było możliwości mapy Lifetime.
Ale właśnie siedzę przed kompem i znalazłem fajne wyjście dla tych którzy mają starsze urządzenia ale nie mają aktualizacji map.
Zainstalowałem właśnie mapę z 2017 na Garminie Nuvi 1350!
Jest to opcja na wypady zagraniczne.
Mapy nie tylko dla Garmina ale również inne urządzenia (nawet wbudowane do aut).

Polecam do testów:
http://ump.waw.pl/wszystkie.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pwf-online.pun.pl www.swtor.pun.pl www.glatorianie.pun.pl www.4girls.pun.pl www.konskie.pun.pl