Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2015-08-30 08:22:52

 szparag86

Użytkownik

Skąd: Września
Zarejestrowany: 2015-07-25
Posty: 540
Punktów :   
Motocykl: xj600 94r

Rejestracja motoroweru bez dokumentów

Witam, czy ktoś z forumowiczów orientuje się w przepisach rejestracyjnych dotyczących starych gratów?
Kupiłem komarka starego jak węgiel. Jednak nie ma do niego żadnych dokumentów ani tablicy.
W necie temat niby rozległy, ale w zasadzie nic konkretnego nie piszą.
Rocznik chyba 76 więc pewnie da się zarejestrować jako zabytek.

Znalazłem coś takiego:
Rejestracja Komara. Moja historia.
Jak już pisałem w podobnym temacie, przymierzałem się do rejestracji Komara. Dziś wszystko załatwiłem. Oto jak to wszystko wyglądało.

Na początku coś o moim motorowerze. Jest to Komar 2352W. Początkowo w posiadaniu mojego taty, od około 20 lat. Tata kupił go, ale nie spisał z sprzedającym umowy. Wziął motor i jeździł. Później jak "czasy się zmieniły" Komara wywiózł na wieś, gdzie użytkował go wujek. Po śmierci wujka Komar znów trafił do naszego garażu gdzie przestał dobrych 8 lat.

Poszedłem do Wydziału Komunikacji zapytać czy da się to jakoś zarejestrować. Dowiedziałem się tam, że wystarczy umowa kupna. Okej. To nie był problem. Spisałem umowę ze sprzedającym (obiecując mu za to alkoholBig Grin) i znów wróciłem do Wydziału Komunikacji z nadzieją, że już będę mógł zarejestrować. Nie tak łatwo. Wysłano mnie na tzw. "przegląd techniczny do rejestracji". Pojechałem na diagnostykę, motorower przeszedł przeglądSmile i z tym zaświadczeniem do WK. Tam kazano mi dopisać na umowie, że "Motorower nie był wcześniej rejestrowany" i tym sposobem nie musiałem pisać żadnego oświadczenia, że zgubiłem tabliceSmile
Datę pierwszej rejestracji mam wpisaną dnia tego, którego byłemSmile

Koszty: Rejestracja: 111,50zł
Ubezpieczenie: 60zł/Rok.

Temat ten założyłem, ponieważ jakiś czas temu szukałem informacji w Google "Jak zarejestrować komara bez papierów" i nigdzie nie znalazłem tej wersjiSmile


Ale za proste mi się to wydaje i chyba nierealne.

Ostatnio edytowany przez szparag86 (2015-08-30 09:18:39)


„Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)

Offline

 

#2 2015-08-30 13:16:15

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Rejestracja motoroweru bez dokumentów

Myślałem ze w takim przypadku pozostaje tylko rejestracja na żółte blachy, ale jakby było tak jak piszesz to poprostu rewelka Też mam komara w spadku po dziadku, pierwszy model na pedały i sztywnej ramie. Jak się w końcu za niego wezmę to też przydałoby się go zalegalizować. Przetrzyj szlaki a ja trzymam kciuki

Ostatnio edytowany przez JACHOO (2015-08-30 13:18:15)


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eternalwinners.pun.pl www.hustla.pun.pl www.medabots.pun.pl www.avilla.pun.pl www.rodowody.pun.pl