Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#31 2016-07-13 15:17:56

 Borknagar

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2013-09-19
Posty: 570
Punktów :   
Motocykl: Awasaki Zetor

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Odświeżę nieco temat. W tym roku też nieśmiało planujemy wybrać się do Chorwacji, a naszym głównym celem ma być Dubrownik. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy warto brać namiot, czy po prostu szukać prywatnej kwatery na miejscu? Rezerwować z wyprzedzeniem?
2. Jakie są ceny noclegów? Czy na początku września jest coś taniej?
3. Chcieliśmy mieć wakacje typu 2/3 zwiedzania, 1/3 odpoczynku nad morzem. Czy macie jakieś miejsca, zarówno plażowe jak i zabytki, które szczególnie polecacie?
4. Na co się przygotować jadąc do Chorwacji? Jakaś zielona karta, dodatkowe ubezpieczenie, kasa na łapkówki?
5. Czy brać skórzany komplet czy tekstylny? Chodzi o zakres temperatur, na zdjęciach jeździcie często na zdrapkę, więc zakładam, że było gorąco.


Bo motocykl to pierwotna magia, siła zakutego w żelazo Templariusza z poszczerbionym mieczem, na zbryzganym krwią, czarnym, słaniającym się na nogach koniu. (http://http-riderblog-pl-in.riderblog.pl/)

Offline

 

#32 2016-07-13 16:18:43

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

To chyba Pałasz z Anią są ekspertami w tej dziedzinie Chętnie poobserwuję ten temat, zbierając informacje. Przydadzą się na następny sezon, kiedy to mam nadzieję pojawi się nieco większy sprzęt

Offline

 

#33 2016-07-13 19:37:46

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

No więc tak
1  i 2 Nie warto - szkoda miejsca. Ceny apartamentów w zależności od tego ile dni będziecie wahają się od 25-35€ za całość (czyli za 2 osoby)
możesz szukać tańszej alternatywy tzw SOBE - czyli pokoju z łazienką - za ok 20€.
Im dłużej masz zamiar zostać tym niższa cena. Akurat Dubrownik jest ciut droższy od pozostałych miejsc w CRO, ale nie jest to drastyczna różnica.
Chyba, że chcecie jechać w tzw trybie oszczędnościowym to możecie wziąć namiot i rozbijać się na dziko - jednak nie bardzo jest to tolerowane
we wrześniu jest ciut taniej - widziałem czasami ogłoszenia, że oferowali APARTMANY za 10€.

3 pytanie co wolicie zwiedzać specjalnie zabytków tam nie ma - w sumie sam Dubrownik to jeden wielki zabytek, ale ogarnąć go można w 1 dzień. Polecam Wam wyrobić taką kartę DUBROVNIC CART gdzie możesz zwiedzać nawet o połowę taniej
http://crolove.pl/dubrovnik-card-zwiedz … we-taniej/

Ja bym na Waszym miejscu starał się dojechać do wybrzeża do słynnej Magistrali Jadrańśkiej (droga nr 8) i nią jechać całym wybrzeżem aż do Dubrownika. Zwiedzicie wtedy najwięcej ciekawych miejsc. A jak już dojedziecie do Dubrownika to stamtad żabi skok do Czarnogóry - tam już musisz mieć zieloną kartę.
W Chorwacji i innych państwach Unii nie jest ona wymagana. W Czarnogórze warto zobaczyć Kotor.
Kasy na łapówki nie musisz brać - tam nie łapią specjalnie, a jak złapią to puszczają bez mandatów - sprawdzone kilka razy z autopsji
No chyba, że naprawdę coś drastycznego popełnisz, ale to nie tak ja u nas, żę czają się w krzakach...

Weź tekst lepiej, bo w skórze się zagotujesz. Poza tym jadąc do CRO możesz trafić na deszcz- tu bym radził wziąć mimo wszystko przeciwdeszczówki. I tak większość pewnie będziecie jeździć "na zdrapkę"

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#34 2016-07-13 21:49:35

 Borknagar

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2013-09-19
Posty: 570
Punktów :   
Motocykl: Awasaki Zetor

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Dzięki za odpowiedzi! Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to zapytam naszego forumowego eksperta.


Bo motocykl to pierwotna magia, siła zakutego w żelazo Templariusza z poszczerbionym mieczem, na zbryzganym krwią, czarnym, słaniającym się na nogach koniu. (http://http-riderblog-pl-in.riderblog.pl/)

Offline

 

#35 2016-07-13 22:26:47

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Pytaj Panie a postaram się dobrze doradzić
tak czy siak jak pojedziecie to będziecie mega zadowoleni


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#36 2016-07-14 11:36:49

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2643
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Pałaszu podajesz cenę za nocleg w apartamencie/hostelu etc. Dla wyrównania warto by było podać cenę pod namiotem.
Wiem jak to w Polsce wygląda. Namiot nas wychodził 20 zł za dobę, za 2 osoby. Apartament/pokój/domek/hostel min za 80 zł. IMO: Wolę tę różnicę przejeść kosztem wygód.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#37 2016-07-14 14:21:27

 mztka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-17
Posty: 175
Punktów :   

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Pałaszu podaj proszę, gdzie takie ceny za apartamenty widziałeś? Właśnie intensywnie poszukuje noclegów w Cro, więc stronki z apartamentami mile widziane. Może polecisz jakiś konkretny apartament w okolicach Makarskiej (+-60km)?

Offline

 

#38 2016-07-15 19:50:26

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Bałkany - wrzesień 2015 by Pałasz

Yamamoto napisał:

Pałaszu podajesz cenę za nocleg w apartamencie/hostelu etc. Dla wyrównania warto by było podać cenę pod namiotem.
Wiem jak to w Polsce wygląda. Namiot nas wychodził 20 zł za dobę, za 2 osoby. Apartament/pokój/domek/hostel min za 80 zł. IMO: Wolę tę różnicę przejeść kosztem wygód.

Tam pola namiotowe są drogie w porównaniu do naszych bo w PL przeważnie oprócz kawałka ziemi nie masz nic, a tam kompleksowe ośrodki z restauracja, porzadnymi jadalniami, wc itp. Noclegi pod namiotem to koszt około 25€ za dobe. Więc dużej różnicy nie ma, poza tym w dzień tam jest ok 40 stopni, w nocy po 27 co nie jest komfortowe w namiocie
Jak jedziesz na takie wakacje to kazy cm przestrzeni bagazowej się liczy,  a namiot jest zbędny. No chyba, że chcesz jechać całkiem po taniosci


Mzetka ja zawsze szukałem w ciemno jeden sprawdzony mam w Dugim Racie u Marko Vrkič. Ul Omiška 4. Zobacz se na Google bo teraz piszę z telefonu
Ogólnie znalezienie apartmanu czy Sobe to kwestia kilku minut


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.konskie.pun.pl www.4girls.pun.pl www.swtor.pun.pl www.glatorianie.pun.pl www.pwf-online.pun.pl