Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » HydePark
  •  » Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

#1 2016-05-24 22:20:50

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6449
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Siemka.
Na targach we Wrocławiu zagadnęła mnie i Rafiego Pani z Kawasaki Polska. Widząc nasze koszulki poinformowała, że Kawasaki chce nawiązywać swego rodzaju "współpracę" z różnego rodzaju "funclubami" jak np nasze forum.

Powiedziała, że planują w tym roku wspólnie z motovoyager.net projekt "Różnica pokoleń" mający na celu zakup Zephyra 750, odnowieniu go na częściach "fabrycznych" bez przeróbek itp i tak odpicowany Zephyr ma wyruszyć w podróż wspólnie z nowym Z800. Ma to być swego rodzaju porównanie maszyn oraz Kawasaki chce udowodnić, że oryginalne części to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście spory szum medialny by temu towarzyszył.

Ogólnie wtedy to był tylko ogólny zarys, bez konkretów. Pani wspomniała, że fajnie byłoby, abyśmy na swój sposób uczestniczyli w tym przedsięwzięciu na zasadzie jakiś porad, postów itp.

Później udaliśmy się do ekipy z Motovoyagera.net spoko goście, Oni też jeszcze za wiele nie wiedzieli oprócz tego, że chcą kupić Zephyra w stanie kiepskim, ale takim, żeby wyglądał na kompletny (bez wieśniackich przeróbek)
Mają go niby odpicować w nowym Salonie Kawasaki, który powstaje w ... Krakowie ma to też być swego rodzaju promocja tego salonu.

Do poczytania więcej na stronie MotoVoyagera:

http://motovoyager.net/2016/05/motovoya … wny-blask/

http://motovoyager.net/2016/05/motovoya … rej-mysli/

Co o tym sądzicie?? liczę na Wasze komentarze i ocenę tej sytuacji


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#2 2016-05-24 22:39:51

 Panda

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-08-26
Posty: 424
Punktów :   
Motocykl: Śprycha

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Odnowienie takiego starszego motocykla zawsze jest ciekawe do pooglądania. Akcja promocyjna nawet ma ręce i nogi, zależy jak to poprowadzą. Wspólna podróż nowego zeta i starego zr... nie wiem czemu ma służyć, to zupełnie co innego, nie wiem... porównywanie czego? A to, że oryginalne części lepsze to chyba zazwyczaj tak jest?
Co do współpracy ,,fanclubów", to chyba chodzi o rozgłoszenie akcji , ale forumowi wyjadacze mechaniki motocyklowej mają pole do popisu.

Ogólnie, to chętnie popatrzę, a jak będą szukali pięćsetki do wyremontowania w ramach promocji marki, to mogę swoją oddać

Offline

 

#3 2016-05-24 22:44:16

 woj191

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 633
Punktów :   
Motocykl: ZRX 1200 BlueRex

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Szczerze, to dupy nie urywa. Przy nieograniczonym budżecie, dostępności części, i gratisowej robociźnie.
Jedynie pokazanie jak pięknym motocyklem jest Zefir mogę zaliczyć na plus tej akcji.


Nowe motocykle są piękne.
Ale tylko stare mają duszę....

Offline

 

#4 2016-05-24 23:27:41

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Akcja fajna bo przy odpowiednim nagłośnieniu sporo ludzi zwróci uwagę na Zephyra jako jeden z kultowych modeli Kawasaki Może przybędzie nam fanów. Ale mam takie nieodparte uczucie że mogliby to zrobić lepiej.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#5 2016-05-25 01:21:54

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Myślę, że 750 i na 3 garach dojechałby w Alpy i z powrotem Fajnie że wybrali akurat Zephyra i z opisem przedostatniego zdjęcia się zgadzam, że to najpiękniejsza maszyna
Czekam na info o dalszym przebiegu prac, oraz na efekt końcowy

Offline

 

#6 2016-05-25 07:02:40

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Nie slyszalem jeszcze o takiej akcji, wiec miło mi że to zefira bedą odmładzać.Nasza rola to zachwycać się i promować akcję,bo jak inaczej zachować się gdy kolejny zefir ratowany jest od starości i zapomnienia na złomie.Tym razem zajmują się nim salonowi mechanicy i robią to mam wrażenie że z ciekawości i ambicji,niż z miłości do zefira jak ma to miejsce u naszych forumowych mechaników,Jasia,Marcina,Skaryfa,Yamy,Jonego i wielu innych nie wymienionych. Oni robią to z całkiem inną motywacją i myślę że lepszymi efektami,chociaż bez takiego budżetu. Czekam na ich komentarz do tej akcji.
Jestem pozytywnie nastawiony,super będzie,gdy zechcą z nami współpracować i będziemy się wspólnie i wzajemnie promować. Być może cała akcja da nowe życie wielu innym zefirom,bo niekazdy ma umiejetnosci samodzielnego remontu,a fachowców niestety nadal jak na lekarstwo.


Perła? Jasne!

Offline

 

#7 2016-05-25 07:35:25

 belor

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KrK
Zarejestrowany: 2015-02-01
Posty: 229
Punktów :   
Motocykl: 550 Zefirków
WWW

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Fajny pomysł. Dobry sposób promocji, bo "łączy pokolenia" i pokazuje markę przez pryzmat zarówno nowoczesności jak i jej historii. Włącza w to "fanów" no i w ostateczności Zephyr

Offline

 

#8 2016-05-25 08:49:34

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

jestem na tak z tych samych powodów do speed odratowanie kolejnego fajnego moto jest warte nawet i medialnego szumu


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#9 2016-05-25 10:35:56

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Panda napisał:

Odnowienie takiego starszego motocykla zawsze jest ciekawe do pooglądania. Akcja promocyjna nawet ma ręce i nogi, zależy jak to poprowadzą. Wspólna podróż nowego zeta i starego zr... nie wiem czemu ma służyć, to zupełnie co innego, nie wiem... porównywanie czego? A to, że oryginalne części lepsze to chyba zazwyczaj tak jest?
Co do współpracy ,,fanclubów", to chyba chodzi o rozgłoszenie akcji , ale forumowi wyjadacze mechaniki motocyklowej mają pole do popisu.

Wspólna podróż? Chyba  żeby pokazać, że stare sprzęty jeżdżą? I walą kilometry na pohybel euro 4? W opinii zwykłych ludzi i świeżych motocyklistów 20 letnie moto to trup/złom/klasyk do latania wokół komina.

woj191 napisał:

Szczerze, to dupy nie urywa. Przy nieograniczonym budżecie, dostępności części, i gratisowej robociźnie.
Jedynie pokazanie jak pięknym motocyklem jest Zefir mogę zaliczyć na plus tej akcji.

Tu jest sens. Nigdzie nie podali, kto płaci za części i robociznę. Też bym tak chciał. Nie mieć górnej granicy.

JACHOO napisał:

Akcja fajna bo przy odpowiednim nagłośnieniu sporo ludzi zwróci uwagę na Zephyra jako jeden z kultowych modeli Kawasaki Może przybędzie nam fanów. Ale mam takie nieodparte uczucie że mogliby to zrobić lepiej.

belor napisał:

Fajny pomysł. Dobry sposób promocji, bo "łączy pokolenia" i pokazuje markę przez pryzmat zarówno nowoczesności jak i jej historii. Włącza w to "fanów" no i w ostateczności Zephyr

Jakoś ani właściciel, ani motowoyager, ani Kawasaki Kraków nie widzę na forum. Chyba, że są na nasłuchu.
Fani? Jeżeli kogoś przekona, że trzeba wsadzić 20 k PLN żeby mieć dobre  20 letnie moto, to chyba ma coś z głową. Bo z tego co widzę to do tego prowadzi. Ja wiem, że im więcej Kawasaki w Kawasaki tym lepiej. Z resztą to ich hasło reklamowe.
Mechanicy forumowi im nie są przydatni. Po co? Skoro są autoryzowanym serwisem, źle by wyglądało gdyby profesjonaliści pytali amatorów. PR moi drodzy PR uber ales.

Promować? Jeżeli zobaczę efekt prac wraz z kosztorysem. Wtedy im przyklasnę. Na razie czekam i cieszę się, że to Zephyr. Chociaż głupio mi czytać o Nim w kontekście, który mam zarezerwowany dla co najmniej Junaka M10 albo M 72 lub Panonii


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#10 2016-05-25 10:38:40

 Borknagar

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2013-09-19
Posty: 570
Punktów :   
Motocykl: Awasaki Zetor

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Meh, myśmy to robili zanim to było modne

Teraz moda na (neo) klasyczne motocykle wraca, ta akcja to pewnie efekt obecnej mody. Fajnie, że chcą odrestaurować Zephyra i może dzięki akcji model i forum zyska większy rozgłos. Choć remont przy, tak jak napisali koledzy wyżej, nieograniczonym budżecie nie powinien być wyzwaniem.

Ostatnio edytowany przez Borknagar (2016-05-25 10:39:25)


Bo motocykl to pierwotna magia, siła zakutego w żelazo Templariusza z poszczerbionym mieczem, na zbryzganym krwią, czarnym, słaniającym się na nogach koniu. (http://http-riderblog-pl-in.riderblog.pl/)

Offline

 

#11 2016-05-25 10:41:26

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Borknagar napisał:

Meh, myśmy to robili zanim to było modne

Prawdę gada. I MarcinG też odratował 1100 i Kawasaki nie pomogło. Nawet zniżek na części nie dało.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#12 2016-05-25 12:38:47

 woj191

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 633
Punktów :   
Motocykl: ZRX 1200 BlueRex

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Może wystąpić do Pana Kawasaki Japonia  z petycją, że jest w Polsce grupa zapaleńców
którzy chcą zrobić na oryginalnych częściach Zefa i chętnie przytulą paletę z częściami.
Będą go potem wystawiać na targach i innych złota jako darmowa reklamą.


Nowe motocykle są piękne.
Ale tylko stare mają duszę....

Offline

 

#13 2016-05-25 13:06:10

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Według mnie można ten remont zrobić w owiele sensowniejszych pieniądzach ale to nie ważne. Zgadzam się z przedmówcami.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#14 2016-05-25 13:14:01

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Panda napisał:

Ogólnie, to chętnie popatrzę, a jak będą szukali pięćsetki do wyremontowania w ramach promocji marki, to mogę swoją oddać

A ja w ramach promocji z chęcią oddam 11


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#15 2016-05-25 16:08:31

 Daras

Zlotowicz

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 661
Punktów :   
Motocykl: DL650

Re: Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

po 1. kto bogatemu zabroni ?
po 2. cel osiągnięty! jest dyskusja, wszyscy wiedzą, że można kupić oryginalne części do 20 letniego moto.

Ja im kibicuję, tylko ten stelaż od bocznych kufrów - porażka!  Mam lepszy na sprzedaż !         


"Nie wiem, nie znam się.  Zarobiony jestem !"

Offline

 
  • Index
  •  » HydePark
  •  » Motovoyager.net i Kawasaki Polska - wyprawa pokoleń

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sp3a.pun.pl www.hustla.pun.pl www.rodowody.pun.pl www.eternalwinners.pun.pl www.avilla.pun.pl