Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-01-16 03:58:13

 sambor

Nowy użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-12-13
Posty: 1
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki ZR1100

Numer VIN

Witam wszystkich.Jestem nowy na tym forum więc jeśli popełnię jakieś błędy odnośnie zapytania to z góry przepraszam . Motocyklistą jestem od 16 lat i ciągle związany z jedną marką - Kawasaki .Był Ltd 454,750 dwie zzr-ki 600 i obecny zr 1100 . Zephyra osobiście przywiozłem z USA iak również dwa pierwsze motocykle .Odnośnie stanu technicznego czy wyglądu  to nie przesadzę jak powiem perfekcyjny (moto z 1993 r z przebiegiem 6200mil).Prowadzi się pięknie i odpukać w nie malowane miejmy nadzieję ,że tak pozostanie.Jedyny problem jaki nurtuje mnie przy tym motocyklu to brak wybitego numeru VIN .Z prawej strony gdzie najczęściej widnieje numer jest fabryczna tabliczka znamionowa Kawasaki z oryginalnymi nitami.Dodam tylko,że tabliczka jest z informacją Kawasaki Japan - Made in USA .Numeru szukałem juz wszędzie i nie mam pomysłu gdzie może być wybity(do motocykla jest pełna dokumentacja z książką serwisową).Czy ktoś spotkał się z podobną wersją , pamiętam ,że pierwsze Ltd 454 też miałem bez wybitego VIN-u.Pozdrawiam wszystkich i czekam na wasze opinie P.s. Co ciekawe po przetłumaczeni dodatkowego dokumentu z motocykla poza "Certificate of Title" widnieje napis : motocykl wyprodukowany w fabryce na terenie USA .

Offline

 

#2 2011-01-16 12:27:03

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Numer VIN

wiesz co  u mnie w motocyku numery znajduja sie na glówce ramy pod wiązka wszystkich kabli.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#3 2011-01-16 18:53:11

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Numer VIN

Może nasze maleństwa produkowane gdzieś indziej niż Japoni mają wybijane numery gdzieś indziej . Ja kupując  VNa to buszując po necie dowiedziałem się że na kilka rynków były inne modele , więc z ZRem mogło być podobnie ale jaj nie dam obciąć za tą tezę .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#4 2012-10-26 15:06:49

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Numer VIN

Kiedyś byłem na stronie, gdzie wpisując VIN wyskakiwały wszystkie informacje...szukałem tego ponownie, ale znaleść nie mogę...wie ktoś coś na ten temat?
a może ktoś ma program do doboru części zamiennych - teoretycznie tam tez powinno się rozkodować VIN


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#5 2012-10-26 18:02:24

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Numer VIN

PalaszD napisał:

Kiedyś byłem na stronie, gdzie wpisując VIN wyskakiwały wszystkie informacje...szukałem tego ponownie, ale znaleść nie mogę...wie ktoś coś na ten temat?
a może ktoś ma program do doboru części zamiennych - teoretycznie tam tez powinno się rozkodować VIN

to moze durne pytanie, ale jakie opcje mozna bylo miec albo nie miec w Zephyrku?


Jedyne co mi sie udalo kiedys ustalic nt VIN to okres produkcji, seria i region. Reszta to po prostu kolejne numery sztuk. Jak masz dostep do Haynes'a to gdzies na poczatku jest opis numerkow.

Offline

 

#6 2012-12-06 15:16:43

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Numer VIN

no np date dokładnej produkcji, co do dnia, kolor wyjściowy, docelowy kraj pierwszej sprzedaży itd itp... hehe to nie to samo co VIN w aucie, ale podstawowe info będziesz miał


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinnobiword.pun.pl www.vipshow.pun.pl www.fretki.pun.pl www.x-gaming.pun.pl www.krejzolandiaa.pun.pl