Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-06-26 22:28:09

 extremist

Użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 12
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki ZR 550 B Zephyr '97

Gaźniki - 2 wężyki.

Po wyjęciu gaźników zauważyłem dwa przeźroczyste wężyki, które chyba nie były nigdzie podpięte albo je jakoś wyrwałem ;P. Do czego toto jest ? Wyglądaja jakby były wciśnięte gdzieś tam z tyłu po obudowę filtra powietrza czy coś. Co to za wężyki ?

Offline

 

#2 2011-06-26 23:41:54

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

to jest przelew z komory pływakowej . . . tak mi sie wydaje. poszukaj otworu w gaźniku (dwa czarne króćce)

Offline

 

#3 2011-06-27 18:09:32

MaRaS1990

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 15
Punktów :   

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

Tak, to są przelewy jeden wężyk na dwa gaźniki, ale tez odpowietrzają komory pływakowe, jak zaworek iglicowy przepuszcza, albo pływak się zawiesi to potrafi wyciekać przez nie paliwo.

Offline

 

#4 2013-08-15 22:09:01

 marco122

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2013-07-04
Posty: 92
Punktów :   

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

Witam . Bardzo proszę o pomoc. Dziś zatankowałem swojego zephyrka 550, pojechałem do pracy odstawilem motor na parking ,przykryłem plandeką . Po pracy odsłoniłem moto i przez chwile poczulem zapach paliwa  , ale nic wsiadlem  i podjechałem do domu ,lecz zaniepokojenie  i zerknołem pod gaźniki . No tak widzę że lekko się sączy i coś cieknie . Przetarłem i czekam i patrze  i nic  sucho i sucho . Odpaliłem moto no i widzę że delikatnie  niedużo ale jest wyciek. Czyli wycieka dopiero jak  moto pracuje , no i dodam że  po tym tankowanie dość szybko przejechałem  przez ulicznego policjanta i mnie trochę wyrzuciło , moje pytanko ,co to może być ,czemu tak nagle zaczęło   mi cieknąć ?? czyżby pływak się zawiesił po tym wyskoku , bo też kiedyś słyszałem że jak pływak się zawiesi to mogą być wycieki. Pomocy....   czy ja muszę wyciągać te gaźniki ??jak to się robi ?? jakiś schemat ,instrukcja. W zephyrku nie da się zakręcić kranika jest tylko  on,primary i reserv.  Czy jak odłączę przewody paliwo mi wycieknie. Bardzo proszę o poświecenie mi trochę czasu i jakąkolwiek  pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

Offline

 

#5 2013-08-16 13:58:27

 fatmaxx

Użytkownik

9541721
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 77
Punktów :   
Motocykl: ZR750B

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

spokojnie, spokojnie
fakt, że kranik ma 3 położenia i nie ma off-u to nie tragedia. Kranik w położeniu On i Res puszcza paliwo tylko wtedy gdu pracuje silnik i generuje podciśnienie do membrany w kraniku, a ta natomiast otwiera przepływ paliwa. W polożeniu PRI (zalewanie gaźników) pailwo leje się non-top, nie ważne czy silnik pracuje czy nie.
Jeżeli chcesz zobaczyć czy zawiesił ci się któryś z pływaków po prosu ustaw kranik w położenie pri i obserwuj co się dzieje pod motocyklem. Radzę nie używać otwartego ognia w pobliżu, szlifierki, krzesiwa itp.
Jak masz zawieszony pływak.... no to rozbiórka niesttety cię czeka i czyszczenie. Można ograniczyć się do komór pływakowych, o ile dostaniesz sie do nich od spodu (4 śrubki na krzyżak)
Ja miałem kawałek żużla pod zaworkiem iglicowym i silnik z każdą minutą na wolnych obrotach pracował tylko gorzej(poprzedniego dnia latałem i cóś mnie sie nie podobało na wolnych obrotach). Skutek podobny do zawieszonego pływaka, mgiełka paliwowa z jednego z wydechów. Zawieszony gaźnik zalewa pomału kolejny i kolejny, aż w końcu silnik klęka

Offline

 

#6 2013-08-16 17:56:00

 marco122

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2013-07-04
Posty: 92
Punktów :   

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

Dzieki bardzo .   A czy jeśli zacznie mi cieknąć  to paliwo jak odkręcę na prrim. to nie naleci mi paliwa do oleju , bo wtedy zapewne , kosztowało by mnie to wymianą oleju . Dodam że nie jest to duży wyciek lecz coś tam się sączy.  Czy po takim odkręceniu i czyszczeniu gaźnika trzeba robić synchronizacje gaźników ??  :-)

Offline

 

#7 2013-08-17 21:27:02

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

Miałem podobną sytuację . Wymieniłem uszczelki pod komorami pływakowymi oraz zestaw naprawczy kranika . Jak ręką odjął .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#8 2013-08-18 09:35:47

 fatmaxx

Użytkownik

9541721
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 77
Punktów :   
Motocykl: ZR750B

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

marco122 napisał:

Dzieki bardzo .   A czy jeśli zacznie mi cieknąć  to paliwo jak odkręcę na prrim. to nie naleci mi paliwa do oleju , bo wtedy zapewne , kosztowało by mnie to wymianą oleju . Dodam że nie jest to duży wyciek lecz coś tam się sączy.  Czy po takim odkręceniu i czyszczeniu gaźnika trzeba robić synchronizacje gaźników ??  :-)

paliwa do oleju raczej nie powinno Ci nacieknąć, bo obieg smarowania powinien być szczelny
co do synchronizacji......
sprawa ma się tak, że po całkowitym rozgrzebaniu gaźników i czyszczeniu należy zrobić synchro, bez tego kulawo będzie się kręcił na oobroty.
Jeżeli ograniczysz się tylko do komór pływakowych, to nie traktujemy tego jako ingerencję w nastawy gaźników i możemy synchro sobie odpuścić, natomiast jeżeli dawno nie było robione synchro to może warto się skusic i poczyścić gaźniory i i oddać później komuś uczonemu do regulacji. Co jest podobno ważne, to pilnować precjozów od każdego gaźnika - czytaj nie pomieszać.

Offline

 

#9 2013-08-18 21:17:31

 marco122

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2013-07-04
Posty: 92
Punktów :   

Re: Gaźniki - 2 wężyki.

dzięki. Przyjrzałem się dokładniej no i wygląda to jak na uszczelki  komór gaźnika ,może faktycznie tu problem, a zestaw naprawczy kranika był niedawno wymieniany wiec  to chyba jest ok.  Wymienię te uszczelki  , co do czyszczenia i synchro to się na razie wstrzymam jeśli sytuacja nie zmusi . Silnik pracuje ładnie  i na wolnych jak i  przy podkręcaniu, wiec spróbuje z ta uszczelką, mam nadzieję że nie będę miał problemu z kupnem .  Dzięki za porady. Do usłyszenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dopalaczeplclannwliarka.pun.pl www.upbudownictwo.pun.pl www.tacyjakty.pun.pl www.samotnicysam.pun.pl www.candykaa.pun.pl