Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

#1 2010-03-09 13:56:30

 zeph750

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz. - Wawa
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 141
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 C4 i Zephyr 550 B2

Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Witam Was,

Jestem tu nowy ale Zephyrem 750 jeżdżę już od roku. No i pojawił się całkiem niedawno problem przy odpalaniu na zimno. Wiadomo jak to zephyr wali łańcuch przeniesienia napędu i tak też jest u mnie ale... Ostatnio pojawił się nowy dźwięk. Ostry metaliczny dochodzący z góry silnika, który zanika momentalnie albo po 3-5 sekundach od uruchomienia albo... tak jak dziś po kilku minutach. Dlatego zdecydowałem się do Was napisać. Może macie coś podobnego u siebie? Po osłuchaniu śrubokrętem wydaje mi się, że dźwięk pochodzi z któregoś zaworu. Ogólnie można uznać to za dźwięk taki gdy do cylindra wpadnie śrubka i grzechocze.

Jeżdżę na oleju Motul 5100 10w-40, wymieniany w maju 2009. Zrobiłem po wymianie 6500km. Nie robiłem regulacji zaworów jeszcze w tym motocyklu. Silnik zapala od strzału na zimno i na ciepło.

Pozdrawiam


Let the good times roll.

Offline

 

#2 2010-03-09 15:19:40

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Nie jest to coś w rodzaju cykania na wolnych? Jak się rozgrzeje to nadal cyka  a przy wyższych obrotach ustaje ? Jak tak to norma . Jaki masz przebieg? To może być też łańcuch rozrządu.

Podreaux


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#3 2010-03-09 15:29:04

 zeph750

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz. - Wawa
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 141
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 C4 i Zephyr 550 B2

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Przebieg mam obecnie 38500 km. To jest takie cykanie i objawia się zazwyczaj gdy silnik jest zimny i chodzi na ssaniu. Wówczas jest to najbardziej słyszalne. Teraz zszedłem jeszcze raz go odpalić jak jeszcze nie ostygł i już tego dźwięku nie było. Nie mniej jednak tego dźwięku nigdy nie było. Pojawił się dopiero teraz po zimowym postoju.


Let the good times roll.

Offline

 

#4 2010-03-09 16:39:27

 Michal

Użytkownik

18166451
Skąd: Kołbiel
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 55
Punktów :   
Motocykl: 636

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Może zawory należy ustawić? (A na pewno nie zaszkodzi). I taka rada dla użytkowników NIE przepalamy motocykla, jeśli nie zamierzamy jeździć; -) Takie zimowe przepalanie bardziej szkodzi naszej maszynie niż pomaga...

Offline

 

#5 2010-03-09 18:51:04

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Serwisówka mówi o regulacji co 10 tyś a przy Twoim przebiegu to już się będzie należało . Poza tym nie robiłeś nic przez 6500 a poprzedni własciciel też nie wiadomo co .

Pozdreaux


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#6 2010-03-09 19:33:21

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

wyreguluj zawory i bedzie gitara..


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#7 2010-03-10 11:57:10

 zeph750

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz. - Wawa
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 141
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 C4 i Zephyr 550 B2

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Hmm co do odpalania w zimę są właśnie dwie szkoły... Jedna mówi zostawić sprzęt, osuszyć gaźniki i nie dotykać. Druga mówi, że odpalać regularnie aż do nabrania temperatury pracy. Ja jestem osobiście za tą drugą metodą. Jednak ta druga metoda mimo niezdrowego odpalania na zimno utrzymuje silnik nasmarowany. No ale fakt dźwięk się pojawił a go nie było. Bardzo możliwe, że zawory już trzeba ustawić. Do tego synchro gaźników i świeży olej.

Pozdrawiam


Let the good times roll.

Offline

 

#8 2010-03-10 22:26:54

 arey

Użytkownik

Skąd: Warszafka / St. Miłosna
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 60
Punktów :   
Motocykl: ZR 550 Zephyr 91'

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Wybaczcie za mały off topic,

Co do zimowania to właśnie cfaniaki z warsztatu sugerowali drugą metodę,  odpalić raz na dwa tygodnie na co najmniej 30 minut, potem zapakować do garażu, jak ostygnie to elementy wydechu i silnika zakonserwować silikonem w spray'u.

Niestety od 12 grudnia, jak śnieg zasypał zjazd do garażu, aż do odwilży 27lutego Kawa przestała w garażu tylko nasmarowana na linkach i chromach silikonem, z pełnym zbiornikiem na swojej pojedynczej nóżce ponad dwa miesiące, nawet akumlatora nie odpinałem. Jak śnieg stopniał przed garażem to udało mi się ją wyciągnąć. Kranik na pri, 10 sekund i odpaliła.

Po tym doświadczeniu jestem już prawie w 100% przekonany co do nie zdzieralności tego silnika.

Offline

 

#9 2010-03-10 23:06:57

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Doman napisał:

Nie jest to coś w rodzaju cykania na wolnych? Jak się rozgrzeje to nadal cyka  a przy wyższych obrotach ustaje ? Jak tak to norma . Jaki masz przebieg? To może być też łańcuch rozrządu.

Podreaux

Witam,
U mnie też ten dzwięk zaczął się pojawiać, metaliczny, takie cykanie, jakby od zaworów. Pojawiają się jak tylko obroty spadną  do 1200 - 1300, na nagrzanym silniku. O czym o świadczy? Wy też to macie? Zawory do regulacji? Czy raczej końcówka silnika?

Offline

 

#10 2010-03-11 14:29:55

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Krowa . To nie jest koniec silnika .Mam ZRa i cyka Maja ma ZRa i cyka . Ale tylko na wolnych . Regulacja zaworów rozwiąże problem . Bo jezeli coś wali w "dole" silnika to albo łańcuch albo korbowody , ale one by stukały ciągle , niezależnie od obrotów silnika. Przed sezonem proponuję regulacje "ventyli"

Pozdreaux


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#11 2010-03-11 22:55:11

 arey

Użytkownik

Skąd: Warszafka / St. Miłosna
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 60
Punktów :   
Motocykl: ZR 550 Zephyr 91'

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Od mechanika usłyszałem tylko, "ten typ tak ma". Dokładnie tak samo, na wolnych i na zimno.

Offline

 

#12 2010-03-12 21:42:21

 p@blo

Użytkownik

Skąd: Racibórz
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 121
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Jestem zwolennikiem odpalania zimą motorka, ale pod warunkiem, że się go dobrze rozgrzeje. Tak aby w oleju nie zbierała się woda bo będzie później z niej niezły majonez. A to się dzieje przy ostrych zmianach temperatury, jak nie damy parze która się tam skrapla ulecieć.
A odnośnie innej sprawy poruszanej w temacie to potwierdzam słowa mechanika areya "ten typ tak ma".

Offline

 

#13 2010-03-23 08:06:22

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Doman napisał:

Krowa . To nie jest koniec silnika .Mam ZRa i cyka Maja ma ZRa i cyka . Ale tylko na wolnych . Regulacja zaworów rozwiąże problem . Bo jezeli coś wali w "dole" silnika to albo łańcuch albo korbowody , ale one by stukały ciągle , niezależnie od obrotów silnika. Przed sezonem proponuję regulacje "ventyli"

Pozdreaux

Witam,

Niestety regulacja zaworów nie pomogła. Cykanie jest jakby mniejsze ale ciągle występuje

Wszyscy piszą, że te sprzęty tak mają . . . ale mnie nurtuje pytanie co tak brzęczy  . . . . co tak "cyka". Zawory?  Łańcuszek rozrządu? Czy inna pierdoła.


PS.
Wymienialiście w swoich sprzętach łańcuszek rozrządu? Przy jakim stanie licznika?

Offline

 

#14 2010-03-23 09:42:34

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

to moze byc lancuszek przeniesienia napedu. poprostu ten typ tak ma i nic z tym nie zrobisz. jesli wymienisz lancuszek zrobisz 5 tys i znow zacznie cykac.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#15 2010-03-24 07:30:16

 Maja

Użytkownik

13868574
Skąd: Jelenia Góra/Zachełmie
Zarejestrowany: 2010-01-24
Posty: 245
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Ja wymieniłam łańcuszek przy 37tyś ale stanem licznika się nie sugerowałam . Mechanik zmierzył długość porównał z serwisówką   i i wyszło że już czas. Po zmianie cykanie lekko ustało ale jest. Pod koniec tyg moto jedzie na regulacje zaworków. Zobaczymy co to zmieni.

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Odpalanie na zimno - ostry metaliczny dźwięk

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naszagmina.pun.pl www.battlecraft.pun.pl www.sekai-no-okama.pun.pl www.xiaolinshowdown.pun.pl www.kula.pun.pl