Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2012-12-04 09:47:21

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Ubezpieczenie moto

Chciałbym się podzielić moją ostatnią sytuacją z ubezpieczeniem motocykla w firmie MTU:
kupiłem moto z ubezpieczeniem do 6.2013, które poprzedni właściciel mi przekazał razem z moto, bo "...to mały koszt..." i on nie będzie o te kilkanaście złotych jeździł do ubezpieczalni.

Po przerejestrowaniu wlazłem na stronę MTU, wypełniłem formularz "kupiłeś pojazd z ubezpieczeniem". Który notabene jest jakiś nie ten teges - np jest pole adres mail sprzedającego, a nie ma dla kupującego!
Dosłałem im historię ubezpieczeniową (mam 60% zniżek, miałem szkodę w 2009r). Przysłali mi 29.11 nakaz płatniczy na 126zł, za ubezpieczenie do 06.2013, z terminem płatności 30.11. Więc się trochę zdziwiłem - przecież mam ubezpieczenie! Za co mam płacić?!

Dzwonię - miły pan z infolinii mówi, że w związku ze szkodą z 2009 uznają mi 20% zniżek - o co kurna kaman? No, ale pytam za co mam płacić, skoro ubezpieczenie wykupione przez poprzedniego właściciela dostałem z moto? Nasze towarzystwo ubezp robi re-kalkulację składki za każdym razem jak się zmieniają warunki/właściciel. A w ogóle to ma Pan do zapłaty 86zł, a nie 126zł.
Na to, ja się wkurzyłem wykupiłem w innym towarzystwie polisę za 117zł/rok, a MTU dostało wypowiedzenie.

Przestrzegam przed:
- re-kalkulacją składki,
- niewłaściwymi zawyżonymi nakazami płatniczymi,
- durnym niedostosowanym formularzem kontaktowym.

I jeszcze dla wujka google: MTU, OC motocykl, naciągacze, oszuści, cwaniaczki, uwaga, nie polecam


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#2 2012-12-04 10:42:40

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Ubezpieczenie moto

Ze swojej strony dodam
PZU:
Motocykle mam od 16 roku życia, Non stop w PZU.
I przy którejś zmianie motocykla kobieta wystawia mi cenę jakbym był nowym klyentem  ( a miałem mniej niż 26 lat więc dodatkowe 50% zwyżki). Do tego lekki wałek wyszedł bo jak skończyłem 26 lat to wreszcie mi znieśli zwyżkę, po to by podnieść składkę. i teraz OC+NW mnie wyszło ok 180 zeta. Przy obniżonej składce NW - bo tym można manipulować i zmieniać łączną kwotę ubezpieczenia


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#3 2012-12-04 11:22:21

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6449
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubezpieczenie moto

ja od 2000 roku jestem w PZU - zaczynałem od Ogara - i zniżki mi naliczali coraz większe...tak, że w 2008 po 8 latach miałem już 60% i dodatkowe 5 za jednorazową płatność...w między czasie mnie chcieli raz oszukać jak miałem CZ350 i naliczyli chyba 40zł więcej niż powinni - co wychwyciłem i skorygowałem...dzisiaj w PZU płacę OC za Zephyra w kwocie 78 PLN na rok...niewiele...
aaa i co lepsze...zniżki przeszły mi nawet na auto - i tym sposobem zostało w kieszeni ponad 1000zł
Jak macie dorastające pociechy to warto na nie rejestrować motorowery i niech zniżki płyną w dół


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#4 2012-12-04 20:51:58

 Saladin

Użytkownik

Skąd: Ełk
Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: CBR 1000f

Re: Ubezpieczenie moto

Ja w tym roku zajrzałem do PZU bo Zefir był tam ubezpieczony, dopłaciłem drugą ratę i cena wyszła 86 zł, więc z interRisku Jawę wyprowadziłem również do PZU bo tam jest teraz najtaniej dla motocyklistów

Offline

 

#5 2012-12-05 14:52:35

 dobrzan

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 101
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550 '92
WWW

Re: Ubezpieczenie moto

Tez miałem przygodę z ubezpieczycielem poprzedniego właściciela.

Nie wymówiłem ani nie zgłosiłem się do TU po zakupie motocykla (nie ma obowiązku ;P)

W czasie jak mi się kończyło to stare OC kupiłem nowe w PZU za 87zł... problem w tym ze zrobiłem to kilka dni po czasie.

Po kilku misiącach przysłali mi do zapłacenia kontynuacje starego OC - 360zł

Nowa ustawa o ubezpieczeniach chroni ubezpieczającego przed podwójnym ubezpieczaniem, ale przewiduje tez spore kary jeśli jest przerwa w OC.

Wybrnąłem z tego tak, ze zapłaciłem część z 360zł i wymówiłem umowę po tych kilku miesiącach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transport.pun.pl www.test69.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl www.dziedzictwo-khorinis.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl