Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#16 2013-06-13 22:21:09

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: problem z obrotami...

Słuchaj, teraz mam internet.
Wszystko jest dla ludzie i ludzie to składali, ściągnij serwisówkę.
Weź kup piwo albo dwa, spryskiwacz, strzykawkę i siądź spokojnie.
Sprawdź króćce ssące - te gumowe łączące airboksa z gaziorami i króćce cylinder - gaźnik. Instrukcje masz powyżej.
Sprawdź podciśnienie, tak jak napisałem przez Palasza.
Na odpalonym silniku sprawdź szczelność przewodów podciśnienia.
A kranik masz czysty? Może jest przytkany sam wylot na podciśnienie.
Ewentualnie jak silnik zagada i będziesz sprawdzał podciśnienie to przepustnice naciskaj palcem, a nie linką. Unikniesz ewentualnych problemów z zacinającą się linką gazu.
Może sam rozbierz gaźniki. Jest serwisówka, jest Haynes.
Ewentualnie mogę Ci podrzucić namiary na kilku gości z okolic Zbąszynka. Bliżej niestety nikogo nie znam godnego polecenia co się motocyklami zajmuje.
Sory ale ja wyrosłem w takich latach, że jak ktoś chciał motocykl to go sam sobie robił. A potem z nim robił, więc piwo w garść i wykorzystaj weekend.

Z ciekawości - ile zapłaciłeś za rozbieranie i czyszczenie gaźników? Jak mniej niż 200 zeta to zostałeś wydymany bez mydła

Ostatnio edytowany przez Yamamoto (2013-06-13 22:45:21)


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#17 2013-06-14 07:16:05

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: problem z obrotami...

Yamamoto dobrze pisze. Jeśli tylko potrafisz trzymać klucz w garści to sobie sam poradzisz, nie ma tam nic skomplikowanego. Jeśli to nie podcisnienie to sciągaj gazniki, wyczyść je porządnie, potem szukaj kogos zeby CI je zsynchronizował np. kogos z forum;p. Jest jedna podstawowa zasada, jesli chcesz miec cos zrobione dobrze zrób to sam.

Jeśli  rozbierzesz maszyne i nie bedziesz czegos wiedział pisz na forum wsawiaj fotki napewno szybko pomożemy.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#18 2013-06-14 09:57:37

 frankie

Użytkownik

37007
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 375
Punktów :   

Re: problem z obrotami...

Dzięki za info, od poniedziałku zaczynam urlop i pobawię się trochę z tej okazji w garażu. Mam nadzieje że zakończy się to na wężyku podciśnienia. Jeśli trzeba będzie wymontować to przy okazji przeczyszczę i tu moje pytanie: jak się prawidłowo czyści gaźniki ?

Offline

 

#19 2013-06-14 12:08:35

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: problem z obrotami...

ja rozkręcałem je do części pierwszych, wszystkie gumowe pierdoletki odłożyłem na bok całe korpusy z dyszami i innymi aluminiowymi/mosiężnymi elementami zalalem bdajżę benzyną ekstrakcyjna i tak sobie poleżały dobe, następnie szmatka szczoteszka i czyszczenie benzyną eksrakcyjna do czysta wszelkie odbarwienia osady itp. a następnie zpsikałem je specjalnym środkiem do czyszczenia gazników zosawiłem je na 30 min i przeczyściłem je raz jeszcze szmatką. nie wiem czy taki sposób czyszczenia zalecają producenci serwisy itd. po mojemu tak wyczyszczony gaznik jest czysty, czysciłem je na początku sezonu i o ej pory maszyna chodzi jak w zegarku. Jesli postoi na zewnąrz w ciepły dzień to moge odpalic 11 bez ssania, spalanie wacha sie od 6,0 -7,8. jak na 11 to spalanie idealne.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#20 2013-06-14 12:41:26

 frankie

Użytkownik

37007
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 375
Punktów :   

Re: problem z obrotami...

To jeszcze dla jasności Yamamoto wytłumacz łopatologicznie jak to podciśnienie sprawdzić. Co się ma dziać jeśli zatkam te węże raz jednej raz z drugiej strony?

Ostatnio edytowany przez frankie (2013-06-14 12:47:40)

Offline

 

#21 2013-06-14 16:04:58

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: problem z obrotami...

Ma być dobrze Tzn zatkanie symuluje podpięcie zbiornika. Jak na warsztacie ustawiamy gaziory to właśnie z zatkaną rurką podciśnienia. Do grubej zasilnie, a cienką zatkać. Wsjo.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#22 2013-06-14 17:52:48

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

a wiec tak chłopaki, zostało sprawdzone dosłownie wszystko podciśnienia szczelonosc, krocce mam dosłownie jak z salonu membrany jak funkielki, z linkami uszczeleczkami wszystko jest jak w zegarku "na tip top" zadzwoniłem wczoraj do chłopaczka od którego kupiłem gaźniki i na początku zanim je kupiłem mowil ze wszystko ok jak w zegarku a teraz rozmawial bezpośrednio z mechanikiem i mowiel ze on po prostu się przyzwyczail do takiego schodzenia z obrotow bo u niego moto chodzilo tak samo, mnie to osobiście drazni i na maxa nie pasuje, gdybym wiedział od razu to bym ich w ogole nie kupil, okazal się na tyle uczciwy, i powiedział ze ma jeszcze jedne gazniki które sa o niebo lepsze tylko od 750 tki, a jeżeli te okaza się rozdupcone to odda pln-y...dzisiaj z samego ranca u mechanika wyciagnelismy owe felery i je odeslalem, czekam teraz na tamte i zobaczymy... mechanik za pelne czyszczenie i synchro bierze 250 zl, i tak jak mowilem wcześniej, mechanik to zloty chłopak, zero sciemy nie tylko wg Mnie najlepszy gość w okolicy...


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#23 2013-06-15 16:33:23

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: problem z obrotami...

Cenę za czyszczenie masz niby dobrą.
Jak wygląda sprawa kranika i wylotu paliwa ze zbiornika? Odpowietrzenie sprawne.
I raz jedziesz po mechaniku, a raz chwalisz. Nie ogarniam.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#24 2013-06-15 16:45:12

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

tak wszystko ok... nigdzie nie jechałem po obecnym mechaniku


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#25 2013-06-15 17:58:40

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: problem z obrotami...

ale numer..milion rzeczy przychodzi do głowy a tu okazuje sie ze kupiles dupne gaziory. Nie wiem czy nie znajdzie sie chętny na forum, by te złe kupic i porzeźbić.


Perła? Jasne!

Offline

 

#26 2013-06-15 19:31:44

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: problem z obrotami...

krolikzr550 napisał:

ja pierd...le, mechanik niby jeden z najlepszych w okolicy...to możliwe ze te gaźniki które kupiłem tez sa spierdol...e... to jest 3 mechanik...stracilem wszystkie możliwe oszczednosci...nie mam już nic i pierdo...e nic już nie robie, jezdze dopóki się nie rozsypie...

Tu na przykład takie wrażenie odniosłem. NVM. Jak dojdziesz co było to daj znać.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#27 2013-06-15 20:41:17

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

Nie, mechanik dobry chłopak... wsadzimy te gaziory które przyjdą i wtedy się wszystko okaze...


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#28 2013-11-22 10:49:15

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: problem z obrotami...

Noji co? Latane coś było? Bo temat umarł, a mnie ciekawi co było.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#29 2013-12-04 16:16:49

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

Wielgasne sory, ze tyle się zbierałem do odpisania, ale lepiej pozno niż później no nic nie marudzę tylko postaram się napisac i uspokoić wszystkich "młodych szczerbiow" o to żeby się nie marali każdym pisnieciem tryknieciem cyknieciem itp. najsamprzod pojdzie sprawa Kosza sprzeglowego który szural na maxa, ale teraz z perspektywy czasu patrząc w ogole bym się za to nie zabieral, bo gdy slysze inne motocykle mykajace po naszych szpanerskich drogach to z zephkiem wcae nie był tak zle no ale spoko kosz zreperowany z dwóch i chodzi jak marzenie, nastepna sprawa jaka mnie zabijala to pier....ne obroty a w zasadzie i skakanie z 800 na 1200 później trzymanie na 1500 ale ku..wa przecież to jest do przezycia od tego mamy Pokrecidelko przy gaźnikach żeby sobie czasem cos tam popodkrecac, tylko ze przez te wszystkie udogodnienia staliśmy się tak leniwi na maxa.... kupiłem nowe "używane" gaźniki bo diagnoza była, ze przepustnice wyjebane i dostaje się lewe, h..j odeslalem gościowi przyslal mi kolejne, wstawiliśmy z moim szpanerskim mechanikiem i pieknie zsynchronizowalismy jednak dalej falowal, h...j stwierdziliśmy ze wyciągniemy wszystko pięknie wyczyścimy wstawimy i ustawimy na nowo i włala zephyr jak z żurnala obroty eleganco 3maja odrobinke wolniej schodzi jak jalowe mam ustawione na 1200 ale to chyba normalne, ale przy obrotach 900/ 1000 schodzi prawidłowo...ostatnio jebla mi tylko linka od sprzegla, ale w try miga wymieniłem sam bez niczyjej pomocy i jestem z siebie zajebiscie dumny do tego wymieniałem tylna opone w sensie wyciagalem kolo i wkladalem tez sam i ta pomalu pomalu... jedynym mankamentem jaki mam to moment ruszenia sprawdzałem już czujnik podnóżka ale wszystko wydaje się ok, mianowicie chodzi o to ze nawet po krótszym postoju hmm ok 20 min nie mogę ruszyc tzn, wszystko ladnie pracuje ale w momencie popuszczenia sprzegla gasnie i tak średnio 3 razy dopiero za 4 zalapie, wydaje mi się ze ruszac umiem może ktoś ma na to pomysl... konczac powiem tak, w zephyrku wszystko ladnie chodzi , chyba az za ladnie, chyba te szmergotanie te cykanie turkotanie jest czyms wyjątkowym co ma Zr. Pozdrawiam.


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#30 2013-12-04 18:32:05

woyas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 348
Punktów :   
Motocykl: zephyr 550

Re: problem z obrotami...

Przy klamce sprzęgła masz też czujnik, mi blokował po zimie.
Na szczęście sam odpuścił i do tej pory jest ok.

Ostatnio edytowany przez woyas (2013-12-04 18:32:42)


Moja racja jest najmojsza

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hustla.pun.pl www.medabots.pun.pl www.eternalwinners.pun.pl www.sp3a.pun.pl www.rodowody.pun.pl