Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2010-05-28 14:24:14

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Witam
Ostatni raz odpaliłem Zephyrka we wrześniu 09 . Od tamtej pory był czyszczony , polerowany , regulowany . 2 dni temu złożyłem wszystko do qpy i chciałem odpalić. Były ściągane zegary (wymiana tarcz na białe) , ściągane wszystkie aluminiowe dekle (do polerki) , wyjęte gaziory do czyszczenia (moto stało zapomniane przez posiadacza   2 lata w garażu) nawet nową baterię założyłem . I tak , chciałem go odpalić , posłuchać nawet się przejechać ... a tu nic Przeleciałem całą instalację , sprawdziłem wszystkie połączenia , masy , wtyczki , ewentualne przetarcia przewodów . Po przekręceniu stacyjki wszystko jest , światła , kierunki , klakson ale po naciśnięciu guzika START cisza Światła nie przygasają nic się nie dzieje . Nie mam już siły .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#2 2010-05-28 17:17:00

 przemo

Użytkownik

9223025
Skąd: Żołynia Podkarpackie
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 83
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 C2 Zephyr

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Spróbuj "na ostro" zewrzeć styki (dwie śruby M6) przy styczniku rozrusznika, pod boczkiem po lewej stronie obok akumulatora. Jak zagada to szukaj usterki w styczniku lub po drodze pomiędzy przyciskiem startera przy prawej ręce, stacyjką a stycznikiem.

Offline

 

#3 2010-05-28 18:22:55

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

nie za bardzo wiem o co chodzi w "na ostro". Czy mam zewrzeć jednym kablem te dwie nakrętki zaznaczone na foto? Jeżeli chodzi o przycisk start to on jest sprawny bo obydwie miedziane blaszki zostały przetarte papierem. Prawe przełączniki są połączone z instalacją dwoma wtyczkami, i to jest połączone dobrze.

http://img10.imageshack.us/img10/182/r002q.jpg


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#4 2010-05-28 22:02:18

 przemo

Użytkownik

9223025
Skąd: Żołynia Podkarpackie
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 83
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 C2 Zephyr

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Tak właśnie te dwie śruby, ale nie musisz kablem, wystarczy śrubokrętem, kluczem czymkolwiek, Zewrzyj je ze sobą tylko się nie przestrasz bo lubi dość mocno zaiskrzyć Jeśli rozrusznik się nie odezwie, to szukaj przyczyny w rozruszniku, jeśli "zagada" to przyczyna jest na instalacji, "przed" stycznikiem.

Ostatnio edytowany przez przemo (2010-05-28 22:04:39)

Offline

 

#5 2010-05-29 10:08:39

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

znajomy mial takie same obiawy jak ty tylko ze w vfr wszystko bylo swiatla kierunki itp. ale po nacisnieciu startera cisza padl mu wtedy regulator napiecia.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#6 2010-05-29 15:17:03

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Zephyr odpalił na śrubokręt , zwarłem te nakrętki i chodzi . Po rozgrzaniu i wyłączeniu ssania zacząłem odkręcać manetkę gazu i co widzę ? czarny dym . Pewnie skład mieszanki jest zbyt bogaty . Teraz pytanie . Czy mogę sam to wyregulować czy raczej dać do mechanika . Jeżeli odpalił na śrubokręt to gdzie szukać problemu z odpalaniem na guzik? Wszystko jest czyste , podłączone prawidłowo .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#7 2010-05-31 12:00:52

 przemo

Użytkownik

9223025
Skąd: Żołynia Podkarpackie
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 83
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 C2 Zephyr

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Czarny dym wskazuje na zużywanie oleju silnikowego. Skoro moto stało dłuższy czas, może dopalał po prostu resztki oleju które dostały się do cylindrów przez uszczelniacze zaworowe. Dymił na wolnych obrotach  czy tylko po ostrzejszym odkręceniu manetki?

Co do prądów to w pierwszej kolejności sprawdź czy do przycisku startera po włączeniu zapłonu dochodzi prąd, i czy po naciśnięciu na przycisk prąd przechodzi dalej do stycznika (tam gdzie robiłeś "zwarcie") i tak po nitce do kłębka.

Zapomniałem o najbardziej oczywistej sprawie... sprawdź czujki przy klamce sprzęgła, przy stopce bocznej i czy działa Ci kontrolka luzu?

Ostatnio edytowany przez przemo (2010-05-31 12:01:31)

Offline

 

#8 2010-05-31 13:02:00

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Silnik dymi na czarno (ciemno) coś jak diesel na wysokich obrotach ale tylko po odkręceniu manetki do oporu . We wrześniu tego nie było a może aż tak nie odkręcałem? Poza tym , gdy przystawiam nos do tłumika to zapach jest szczypiący i nie czuć oleju . Coś mi się wydaje że mieszanka jest zbyt bogata bo dałem same gaźniki do czyszczenia i może zostało coś rozregulowane . Jeżeli chodzi o prądy . W jaki sposób mam to wszystko posprawdzać ? Żarówka , kabelek? Elektryka to czarna magia więc prosiłbym o dokładny opis postępowania , gdzie co przykładać , stykać , zwierać itp .
Dzięki z góry


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#9 2010-05-31 13:29:31

 przemo

Użytkownik

9223025
Skąd: Żołynia Podkarpackie
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 83
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 C2 Zephyr

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Najlepiej kup sobie multimetr...nawet taki najtańszy (to koszt rzędu 15-20 zł a w domu na pewno Ci się przyda...) Ustawiasz pokrętło na prąd stały 12V, czarny kabelek do masy a czerwony w łapkę i jedziesz po punktach gdzie interesuje Cię napięcie. W zasadzie to samo sprawdzisz żarówką.

Zacznij od tej kostki przy styczniku (żółty i czarno-biały przewód), zbadaj czy pojawia się tam napięcie po naciśnięciu przycisku START oczywiście (jeden biegun żarówki do żółtego kabla, drugi do masy motocykla, to samo z czarnobiałym kablem). Jeśli prąd jest, to jedyne co możesz zrobić to wyczyścić  miejsce połączenia wspomnianej kostki, ewentualnie obstukać czymś stycznik (działa na zasadzie elektromagnesu i może coś przyśniedziało). Jeśli prąd jest i jesteś pewny ze dochodzi do stycznika, a nadal buba, musisz wymienić stycznik.

Co do czujników przy dźwigni sprzęgła i stopki bocznej nie pamietam czy mają zamykać czy rozłączać obwód, ale sprawdź czy działają poprawnie (czy przechodzi przez nie prąd naciskając i puszczając klamkę sprzęgła, czy też składając i rozkładając stopkę boczną)

Sprawdzając odłącz dany czujnik od instalacji motocykla. Do jednego styku kostki czujnika podprowadzasz "masę" z motocykla, do drugiego styku podłączasz jeden biegun żarówki, a do drugiego bieguna żarówki podłączasz "PLUS" z akumulatora. Jeśli wszystko działa prawidłowo... to żarówka powinna zapalać się przy złożeniu podnóżki/naciśnięciu klamki sprzęgła, i gasnąć w przypadku rozłożeniu stopki bocznej/puszczeniu klamki sprzęgła. (LUB NA ODWRÓT...nie pamiętam)

Offline

 

#10 2010-05-31 22:10:40

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

A taka głupia sprawa . . . bezpieczniki? Nie pamiętam czy jest oddzielny obwód dla rozrusznika, ale czy sprawdziłeś czy wszystkie są ok?

Offline

 

#11 2010-06-01 11:54:40

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

krowa napisał:

A taka głupia sprawa . . . bezpieczniki? Nie pamiętam czy jest oddzielny obwód dla rozrusznika, ale czy sprawdziłeś czy wszystkie są ok?

To była pierwsza rzecz , którą zrobiłem . Dziś zobaczę te kabelki przy klamce sprzęgła bo też ją ściągałem do polerki (była pokryta imitacją karbonu ) . Przy nóżce też zobaczę .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#12 2015-05-09 20:30:38

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Dzisiaj mam (dzięki mojemu "zajebistemu" Zephyrowi 750) dzień na odkopywanie starych wątków. Rano odgrzewałem temat ciśnienia oleju a po południu kiedy chciałem sprawdzić ciśnienie oleju odpaliłem go normalnie i aby doprowadzić go do właściwej temperatury chciałem zrobić rundę po wkoło domu a on po 10 m odwalił kangura i zgasł, a wraz z nim zgasło wszystko łącznie z kontrolkami. Sprawdziłem aku i jest ok. Zacząłem więc rozkręcanie. Pierwsze bezpieczniki, są OK. Potem zdjąłem bak i zadupek żeby dojść do kabli i ku mojemu zdziwieniu po włączeniu stacyjki kontrolki ożyły. Radość nie trwała długo bo postanowiłem odrazu sprawdzić czy zakręci rozrusznikiem i po naciśnięciu startera usłyszałem dźwięk jakby przepalanego bezpiecznika i wszystko ponownie zgasło. Sprawdziłem ponownie bezpieczniki i były ok, stacyjka ma wszystkie kable na swoim miejscu, kable wyglądają na niepopalone i nie poprzerywane. Wtyczki i wszystkie połączenia przeleciałem i też wyglądają w porządku. Gdzie mógł mi ten prąd zginąć? Czy jest może jeszcze jakiś bezpiecznik oprócz tych 7 standardowych? Pomóżcie bo już mi ręce opadają na tego gnoja, jednego nie naprawiłem a już kolejne się zjebało

Ostatnio edytowany przez JACHOO (2015-05-10 18:52:59)


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#13 2015-05-10 01:11:21

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

A kostka przy licznikach i stacyjce? Może jakiś pin zagięty? Tu na 100 % będzie blahostka najgorsze,  to ją namierzyć...


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#14 2015-05-10 17:42:18

 PabloEOP

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Opoczno
Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 204
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Może okolice przekaźnika rozrusznika?? biała kostka wychodząca z przewodu plusowego.

Offline

 

#15 2015-05-11 10:01:36

 piodabro

Zlotowicz

1860506
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 703
Punktów :   29 
Motocykl: ZR550B '94
WWW

Re: Brak prądu? Gdzie go szukać? Hilfe

Sprawdź biały kabelek idący z głównego bezpiecznika do stacyjki. To jest główne zasilanie instrumentów i zapłonu załączane przez stacyjkę. Jak gdzieś ten nie kontaktuje to będą takie jaja.
Sprawdź czy dobrze wszystko siedzi na złączkach. Spryskaj złączki jakimś środkiem czyszczącym do styków. Potem zdejmij i załóż kilka razy, żeby się wytarło
Sprawdź czy dobrze siedzą złącza, jak za luźno wchodzą, to trzeba je podgiąć, żeby dobrze się stykały.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.4girls.pun.pl www.konskie.pun.pl www.osm.pun.pl www.swtor.pun.pl www.pwf-online.pun.pl