Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Jak wyczyścić wnętrze baku z rdzy, paprochów itp

#16 2013-02-14 18:34:50

 Latino

Użytkownik

Skąd: koronowo
Zarejestrowany: 2012-11-29
Posty: 316
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 Cafe

Re: Jak wyczyścić wnętrze baku z rdzy, paprochów itp

To super żonka na ogarze ja mojej niuszce rometa przygotowuje będzie piaskowany i świeży lakierek otrzyma mam nadzieje że będzie jeździła

Offline

 

#17 2013-07-09 22:08:34

 Hary

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-04-09
Posty: 89
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Re: Jak wyczyścić wnętrze baku z rdzy, paprochów itp

Witam, postanowiłem dzisiaj wyczyścić zbiornik paliwa. Niby prosta czynność ale pojawił się u mnie pewien problem, a mianowicie:

Kupiłem kilka nakrętek, pół litra odrdzewiacza i wszystko do baku. Mieszałem kilka minut. Wylałem całą zawartość, wyjąłem śrubki i wszytko zacząłem płukać benzyną.

Okazało się jednak ,że cały czas ze zbiornika wylatuje dziwny ciemnoszary osad... Mimo kilkukrotnego płukania cały czas to samo Zaglądając do środka faktycznie dziwna szara maź pokrywa cały zbiornik... Co to może być ? Płukanie benzyną niewiele pomaga

Dodam tylko że nowiutkie błyszczące śrubki zrobiły się ciemne tak jakby zeszła z nich ta wierzchnia warstwa.

Offline

 

#18 2013-07-09 23:22:24

 Dzygit

Użytkownik

Call me!
Skąd: Skierniewice Wołomin Warszawa
Zarejestrowany: 2013-06-09
Posty: 200
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 550
WWW

Re: Jak wyczyścić wnętrze baku z rdzy, paprochów itp

No to faktycznie problem a co to za  odrdzewiacz, być może wszedł w reakcje z tym co było w baku a śrubki pozbawił warstwy ochronnej. Ja kiedyś płukałem bak i dałem fosol i jak gdzieś podpatrzone w necie kawałki terakoty do baku i tak mieszałem z godzinę z przerwami bak w środku się błyszczał jak psu jajka tylko w jednym miejscu kapać zaczął ale po oczyszczeniu zalutowałem i śmigałem jeszcze kilka lat

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Jak wyczyścić wnętrze baku z rdzy, paprochów itp

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eternalwinners.pun.pl www.sp3a.pun.pl www.medabots.pun.pl www.avilla.pun.pl www.rodowody.pun.pl