Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2013-10-06 10:26:45

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Czas na inne moto?

Kiedyś przychodzi taki moment - czas na wymianę sprzętu... U mnie to wygląda trochę inaczej,bo motongów przewijam w sezonie kilka lub naście prowadząc drobny-legalny handelek i w związku z tym mam możliwość polatania tym czy tamtym zanim się sprzeda niezależnie od tego czy moto jest mojego upodobania ,stylu ,koloru etc czy nie Na jednym czuję się OK a inne po prostu mi nie leży...
Wobec tego ciekawy jestem jakimi kryteriami będziecie się kierować podczas zmiany sprzętu na inny :

- czy dopuszczasz zmianę typu moto czyli  nakeda na plastik a może turystyk czy enduro ?
- czy będziesz szukał większej pojemnośći, mocy ,prędkości a może odwrotnie ?
- czy będziesz szukał moto mniejszego-oszczędnego czy dużego i "fuck fuel economy"...?
- czy idziesz w kierunku nowoczesności czy raczej oldskul ?
- czy taka prozaiczna rzecz jak materiał lub kolor stroju-kasku jaki masz ma wpływ na wybór moto?
- czy kupując moto myślisz o kilku latach czy tylko o jednym sezonie ?
- może nie dopuszczasz wymiany swojego ulubionego moto ale chciałbyś kupić drugi inny... jaki ?
- inne kryteria...

No...


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#2 2013-10-06 17:45:33

 Akar

Użytkownik

Skąd: Racibórz
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 173
Punktów :   
Motocykl: Honda Varadero 1000

Re: Czas na inne moto?

Dopuszczam zmianę typu moto Aktualnie mam Zephyrka, ale marzy mi się przesiadka na choppera/cruisera. Nie jestem fanem szybkiej jazdy. Nawet nie wykorzystuje możliwości, które daje mi poczciwy Zephyr. Za dużo kilometrów w sezonie też nie robię, dlatego turystyki odpadają. Chętnie kupiłbym coś z większą pojemnością, ale koni za dużo to mi nie potrzeba. Idąc dalej... Bardzo lubię oldskul, ale nowe Intrudery jak dla mnie też są niczego sobie Nawet teraz chętnie bym się przerzucił na Vulcana 800 albo Virago 750. Może nie są dla mnie szczytem marzeń, ale po prostu korci mnie spróbowanie czegoś innego. Zephyr jest i pozostanie dla mnie najpiękniejszym nakedem Oczywiście gdybym miał kieszenie wypełnione pieniędzmi to Virago czy Vulcan stałby sobie w garażu razem z Zephyrem ale rzeczywistość nie jest już taka kolorowa

Offline

 

#3 2013-10-06 17:47:21

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: Czas na inne moto?

No to jak dla mnie to:

1.masa -ponizej 200kg
2 spalnie - ok 5L
3.wtrysk paliwa.
3.ciekawy wyglad, symetria, bez udziwnienie (BMW)
4.dzwięk silnika.
5. kolor biało niebieski lub biało czerwony

Naked lub sport..600ka..

Ostatnio podoba mi się nowy triumpf speed triple..ew ta starsza r6


Perła? Jasne!

Offline

 

#4 2013-10-06 18:21:17

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Czas na inne moto?

ja jak juz to kiedys dokupie drugie moto zephyr zostaje...
a tym drugim bedzie na pewno jakis super turystyk... lubie szybka jazde od czasu do czasu
poza tym lubie podroze... a na sciga jestem za duzy i jest mi niewygodnie :-)


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#5 2013-10-07 09:52:29

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Czas na inne moto?

- czy dopuszczasz zmianę typu moto czyli  nakeda na plastik a może turystyk czy enduro ?
. dokupie turystyka, moze BMW jakies? moze cos bardziej w strone lekkiego offroad

- czy będziesz szukał większej pojemnośći, mocy ,prędkości a może odwrotnie ?
. wiekszego komofortu na dluzsze przeloty, moc i pojemnosc sa wtorne

- czy będziesz szukał moto mniejszego-oszczędnego czy dużego i "fuck fuel economy"...?
. nie wplywa na wybor, to jest hobby

- czy idziesz w kierunku nowoczesności czy raczej oldskul ?
. komfortu, ale niekoniecznie 'nowoczesnosci' moze raczej nowszych technologi, bo wyglad... moge zaakceptowac

- czy taka prozaiczna rzecz jak materiał lub kolor stroju-kasku jaki masz ma wpływ na wybór moto?
. nie, zupelnie nie

- czy kupując moto myślisz o kilku latach czy tylko o jednym sezonie ?
. kilka sezonow

- może nie dopuszczasz wymiany swojego ulubionego moto ale chciałbyś kupić drugi inny... jaki ?
. no tylko dokupienie Zephyrek ma dozywocie


Zep sie sprawdza w miescie i na krotkie przejazdzki dookola komina... ale czasami chcialbym moc spokojnie wziac wiecej bambetli i nie szpecic go 'koszami', czasami przydalaby sie wygodniejsza pozycja, albo ABS, takie marudy po prostu

Jesli mialby zmieniac Zepa na cokolwiek to Honda CB1100, albo BMW R 1200 R bo to obecnie jedyne motocykle ktore mi sie po prostu podobaja . A dokupowalbym moze cos w stylu Honda NC700, albo DL czy inne Varadero albo moze jakiegos GS'a... BMW G650GS na przyklad

Offline

 

#6 2013-10-07 10:03:05

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Czas na inne moto?

- czy dopuszczasz zmianę typu moto czyli  nakeda na plastik a może turystyk czy enduro ?
Duży naked - z małą owiewką.
- czy będziesz szukał większej pojemnośći, mocy ,prędkości a może odwrotnie ?
Moc/moment -prędkości i tak kole 110-140
- czy będziesz szukał moto mniejszego-oszczędnego czy dużego i "fuck fuel economy"...?
Marzy mi się XJR 1300 czyli FFE. oszczędnego mam Zefira
- czy idziesz w kierunku nowoczesności czy raczej oldskul ?
Gaźniki i chłodzenie powietrzem
- czy taka prozaiczna rzecz jak materiał lub kolor stroju-kasku jaki masz ma wpływ na wybór moto?
Niet. moto można przemalować.
- czy kupując moto myślisz o kilku latach czy tylko o jednym sezonie ?
Kilka sezonów
- może nie dopuszczasz wymiany swojego ulubionego moto ale chciałbyś kupić drugi inny... jaki ?
XJR 1300 jako kolejny tak żeby Zephyr został jako zabawka a duży naked jako wygodny dla dwóch osób do turystyki. Chyba że Młoda zrobi prawko i kupi LS 650 savage.
Jakaś mała 250 do terenu. Jako zabawka - ale nie wiem czy kolano pozwoli.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#7 2013-10-07 10:58:08

 Beddie

Użytkownik

1618988
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 157
Punktów :   
Motocykl: ZRX1100R Eddie Lawson Replica

Re: Czas na inne moto?

- czy dopuszczasz zmianę typu moto czyli  nakeda na plastik a może turystyk czy enduro ?

Już zmieniłem, zostałem przy golasie z owiewką bikini. Przytuliłbym sobie jeszcze coś to dalszej jazdy, jakąś superteresę lub (jeśli byłby na tyle duży budżet) LC8

- czy będziesz szukał większej pojemnośći, mocy ,prędkości a może odwrotnie ?

Zmieniłem sprzęt głównie ze względu na wielkość - na 550tce było mi ciasno i neizbyt wygodnie. Moc przyszła przy okazji, prędkość mnie zbytnio nie jara, przyspieszenie już tak

- czy będziesz szukał moto mniejszego-oszczędnego czy dużego i "fuck fuel economy"...?

Motocykl to zabawka. Byleby palił poniżej dychy przy normalnej jeździe, bo jak się idzie palnikiem to nie należy liczyć spalania

- czy idziesz w kierunku nowoczesności czy raczej oldskul ?

"There is no school like the oldschool and I'm the fuckin' headmaster."

- czy taka prozaiczna rzecz jak materiał lub kolor stroju-kasku jaki masz ma wpływ na wybór moto?

Jak pisał Yamo - sprzęt i kask rzeczami malowanymi. Nie zmienia to faktu, że pośród ZRXów chciałem tylko i wyłącznie tego w malowaniu Lawsonowym

- czy kupując moto myślisz o kilku latach czy tylko o jednym sezonie ?

Zepha kupiłem z myślą o około dwóch sezonach i tak też było, na Rexie chciałbym pojeździć dłużej

- może nie dopuszczasz wymiany swojego ulubionego moto ale chciałbyś kupić drugi inny... jaki ?

Miałem zbyt dużo pojazdów, żeby rzucać wielkie hasło w stylu dożywocie etc. Długo u mnie jest tylko Taunus i on jako pierwszy samochód ma u mnie emeryturę. ZRX ma pewną szansę na taki status, bo od baaardzo dawna mi się podobał + jest w fajnej wersji, jednak nigdy nic nie jest pewne. Jakbym miał budżet to na pewno dokupiłbym jeszcze trochę włoszczyzny, jakąś aramturę, coś do świniowania w tereni, dalekich wypadów etc. Ale nie mam kasy, więc mogę tylko pisać

- inne kryteria...

Pierwsze: "O ku*wa, jaki fajny, w sumie drogi nie jest, chyba sobie go kupię". Potem następuje "Po ciul mi ten kasztan?! Choć w sumie jest fajny... Ale po ciul mi ten kasztan?!"



EDIT: Poprawiłem trochę czytelność posta

Ostatnio edytowany przez Beddie (2013-10-07 11:03:16)


Pzdr
Maciek 'Beddie'
----------------------------
https://www.facebook.com/krakowskie.klasyki

Offline

 

#8 2013-10-07 22:57:33

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Czas na inne moto?

Wszyscy tak ładnie odpowiadają - to odpowiem i ja


- czy dopuszczasz zmianę typu moto czyli  nakeda na plastik a może turystyk czy enduro ?

jak już to dokupić - superturystyka, ale czasami spontany bywają ciekawe tylko bardziej wolę asfalt niż offroad

- czy będziesz szukał większej pojemnośći, mocy ,prędkości a może odwrotnie ?

na pewno nie mniej niż liter prędkość jak wiadomo - fajna sprawa

- czy będziesz szukał moto mniejszego-oszczędnego czy dużego i "fuck fuel economy"...?

tak jak poprzednicy - moto to raczej zabawka i jak nie żłopie więcej niż naście litrów to może być OK  

- czy idziesz w kierunku nowoczesności czy raczej oldskul ?

nowoczesność - zdecydowanie - już nawet w swoim leciwym Zephyrku stosuję nowinki (ksenony, diody)

- czy taka prozaiczna rzecz jak materiał lub kolor stroju-kasku jaki masz ma wpływ na wybór moto?

raczej odwrotnie - dopasować fatałaszki pod motocykl

- czy kupując moto myślisz o kilku latach czy tylko o jednym sezonie ?

no ja wszystko kupuję na dłuuuuuuugo...nie umiem sprzedawać i strasznie się przywiązuję do rzeczy...

- może nie dopuszczasz wymiany swojego ulubionego moto ale chciałbyś kupić drugi inny... jaki ?

no jak już to tylko taka opcja, bo raczej nic nie powinno mnie zmusić do zmiany moto, jak już to zakup drugiego... największe marzenie oczywiście ze stajni Kawasaki GTR 1400, bardziej prawdopodobne, choć dalekie od realizacji Yamaha FJR1300 (żadnej Hondy)

- inne kryteria...

stawiam raczej na jakość niż na cenę - wolę zapłacić więcej, a mieć pewniaka - tak miałem z Zephyrem i z moim Oplem - lata służą bezawaryjnie i oby tak jak najdłużej


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legendarnishinobi.pun.pl www.wielkopolskiots.pun.pl www.lechia-gdansk.pun.pl www.zajefizjo.pun.pl www.serjtankian.pun.pl