Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Wymiana uszczelniaczy kanału podającego olej do głowicy

#1 2013-12-08 10:36:31

 kalizephyr

Użytkownik

3783826
Skąd: okolice Rezszowa
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 169
Punktów :   
Motocykl: KAWASAKI ZEPHYR 750

Wymiana uszczelniaczy kanału podającego olej do głowicy

Witam.
Zima przyszła i wraz z nią przyszedł czas na małe poprawki. Dwa lata temu wymieniałem uszczelkę pod głowica, pod pokrywa zaworowa, uszczelniacze na zaworach no i nieszczęsne uszczelniacze kanalików podających olej do głowicy. Jednak w tym sezonie moja kawa zaczęła łzawić łzami oleju właśnie z tego miejsca gdzie znajdują się te kanaliki. Stąd moje pytanie, czy da się te uszczelniacze wymienić nie rozpinając łańcuszka rozrządu?? Myślałem żeby odkręcić śruby trzymające głowice, odkręcić napinacz łańcuszka i podnieść delikatnie głowice i wymienić te uszczelniacze, a jeszcze jedno pytanie czy uszczelkę pod głowicą też będę musiał wymienić ?? Bo tania nie jest


Trzymaj motor mocno w ryzach, abyś nie wszedł w kontakt z glebą – od tego są maszyny rolnicze.

Offline

 

#2 2013-12-08 11:21:28

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Wymiana uszczelniaczy kanału podającego olej do głowicy

Dociągałeś głowice po przejechaniu mniejwięcej tysiąca km?? Jeśli nie to weź klucz dynamometrtyczny i ja dociąg zgodnie z momentami podanymi w serwisówce. Pamiętaj aby dociagać na krzyż.

Jeśli ściągniesz glowice bo nie bedzie wyjscia to musisz wymienic uszczelke. ale ja bym spróbował wczesniej dociagnac głowice jak pisałem ponieważ ppo wymianie uszczelki uszczelka po kilkuset km się układa i należy ja po jakims czsie dociagnąć. Jesli tego nie zrobiłeś to mogą wystepowac po czasie nieszczelnosci.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#3 2013-12-08 11:43:24

 kalizephyr

Użytkownik

3783826
Skąd: okolice Rezszowa
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 169
Punktów :   
Motocykl: KAWASAKI ZEPHYR 750

Re: Wymiana uszczelniaczy kanału podającego olej do głowicy

No właśnie dociągałem. Czyli pozostaje wymiana uszczelniaczy.
Dzięki.


Trzymaj motor mocno w ryzach, abyś nie wszedł w kontakt z glebą – od tego są maszyny rolnicze.

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Wymiana uszczelniaczy kanału podającego olej do głowicy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wszystkonatelefon.pun.pl www.sitegothic.pun.pl www.saifirani.pun.pl www.faniasg.pun.pl www.avatar2009.pun.pl