Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#31 2013-12-06 16:36:04

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: cafe racer

Podzielam zdanie przedmówcy. Całkiem zgrabna konstrukcja. Tylko CR robiło się tak by było lepsze, szybsze i ostrzejsze od oryginału a wywalając jedną tarczę i zacisk raczej nic pozytywnego nie osiągnął (no chyba że zbijając masę o cały 1 kg)


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#32 2013-12-06 17:11:56

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: cafe racer

rasowy cafe ma bębny.
mialem kiedys caferacera, ze 4 lata jezdzilem hondą cb400 z 1977 r. sam ją przerabiałem, potem byla jeszcze Yamaha SR500, ale ta juz została w większości fabryczna.
wedlug mnie na cafe nadają sie tylko stare motocykle, jakby nie patrzec styl wywodzi sie z lat 60', kiedy zamiast plastiku motocykl był z blachy a silnik był singlem lub twinem, i takie motocykle jeszcze do połowy lat 80' się robiło.... a potem nastała inna era.
moim zdaniem kazda przeróbka nowego motocykla na cafe to swego rodzaju profanacja, to tak jakby MZ-tke przerobić na HD i uważac, ze jest OK . siedziałem trochę w tym temacie i mozecie mi wierzyc, ze cafe to nie tylko motocykle ale i inni ludzie niz wszędzie, sama przeróbka motonga to pikuś - to trzeba czuć. to tak jak z klasą człowieka, albo się ją ma albo nie i żaden puder czy garnitur nie przykryje buraczanej gęby . dlatego jak widzę, ze ktoś tnie swoją nową np. Kawę żeby "zrobić" CR to ... no nie wiem co powiedziec, zeby nie obrazic, ale moge pokiwac glową z politowaniem i powiedziec : baw się baw, za rok bedziesz harleyowcem a za dwa lata pewno crossowcem. za 5 lat zapomnisz jak wygląda motocykl.

Offline

 

#33 2013-12-06 19:12:38

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1255
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: cafe racer

Sory ale nie wiedziałem że jest coś takiego jak rasowy Cafe racer, zdawało mi się że każdy jest inny a łączy je pewna idea. Pojemność, kolor, modyfikacje a nawet marka moto mają chyba mniejsze znaczenie.

Ostatnio edytowany przez speedward (2013-12-08 11:24:18)


Perła? Jasne!

Offline

 

#34 2013-12-07 11:10:05

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: cafe racer

Speedward sam lepiej bym tego nie ujął. Jeśli jeździmy motocyklami i to kochamy to nie istotne czy to CR, Cross czy HD- jesteśmy wszyscy motocyklistami. I nawet jeśli na drodze miną się kierowca HD z kierowcą ścigacza to na pewno uniosą lewą rękę.
Poza tym nie wiem jak niby ma się zachowywać "CafeRacerowiec"? Ma chodzić w czarnej skórze i całymi dniami włóczyć się na swoim moto od baru do baru wyzywając innych kolesi do wyścigu? Nie obraź się stary ale raczej nie w tym sens. Sam napisałeś że miałeś dwa CRy zrobione przez siebie więc gdzie one teraz są? Zgodzę się że "prawdziwe" Cafe miały single lub twiny ale uwierz mi że jeśli w tamtych czasach byłyby powszechnie dostępne hamulce tarczowe z radialnymi zaciskami i przewodami w stalowym oplocie to wszystkie te sprzęty by je miały zamiast tych bębnów.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#35 2013-12-07 20:59:57

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: cafe racer

speedward napisał:

..... liczy się to jak się traktujemy, szanujemy i dzielimy pasją. Takie tu są zasady. Następnym razem zastanów się co chcesz napisać.

widze, ze nadepnąłem na jakiś odcisk.
nie chce sie kłócic, bo chyba nie ma o co, ale moze opisz mi te panujące tu zasady i potem pokaz gdzie je złamałem?
masz racje w jednym aspekcie odnośnie CR : zdawało ci sie ze wiesz....

chyba przejeliscie sie chlopaki jakąs rolą. zephyr to fajny motocykl i wasze zloty pewno tez są super, a jesli poczuliscie sie dotknieci czymś to trudno i sorry.
i mylisz sie jachoo, chyba nie wiesz za bardzo o czym piszesz odnosnie CR.
yamaha SR500 dalej stoi u mnie w garazu, chociaz dawno nie odpalałem. mam tez czarna skóre , podarte jeansy i z podobnymi do mnie starymi kolesiami jezdzimy rzadko bo rzadko, ale czasem od baru do baru wyzywając wszystkie plastiki na pojedynki. tak wlasnie wygląda nasze CR-owskie życie.

Offline

 

#36 2013-12-07 22:03:54

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1255
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: cafe racer

Becker zjadłeś zęby na CR? Świetnie! Pomóż dobrą radą i podpowiadaj. Przecież chłopaki nie będą zakładali bębnów do Zefirów.

Ostatnio edytowany przez speedward (2013-12-08 11:27:07)


Perła? Jasne!

Offline

 

#37 2013-12-07 23:37:38

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: cafe racer

Czemu offtopic? Rozmowy na temat Cafe Racer, więc zgodnie z tytułem
Forum jest po to, aby wyrażać swoją opinię i jak na razie każdy tak czyni
Wracając do tematu... Dla mnie nie wazne, czy CR, Rat Bike, Bobber, Street itp itd... ważne, że jesteśmy motocyklistami, a nie posiadaczami motocykli... Interesuje nas cos wiecej niż tylko funkcja transportu naszej dupy i to sie ceni każdy ma swój gust. Jeden woli córkę, a inny teściową ilu ludzi, tyle opinii...tak było, jest i będzie


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#38 2013-12-07 23:59:39

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: cafe racer

dorabiasz całą historię do mojego jednego posta. nikogo w nim nie obrazilem, wyrazilem swoje zdanie w lekko prześmiewczym tonie. to wszystko, to ze ty poczules sie źle z jakiegos powodu po przeczytaniu to sorry ale nie jest mój problem. nikogo nie chcialem - jak to nazwales - wkurwiac i tego nie zrobilem.
nie chce sie wymądrzac, ale chyba bierzesz za bardzo do siebie tę naszą dyskusje, generalnie życie i problemy są chyba gdzie indziej, po co ich szukać na zwykłym forum?
z mojej strony tutaj to wszystko, sorry adminie za OT, ja juz nie będe kontynuował, chyba ze speedward chcesz pogadac na PW, ale ja za bardzo nie widze o czym?

Offline

 

#39 2013-12-08 11:05:01

 Jucar

Użytkownik

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2013-08-29
Posty: 79
Punktów :   
Motocykl: Zephyr ZR750 był-FJR1300 jest

Re: cafe racer

Panowie, po co te nerwy. Popatrzcie na to:
http://www.bikeexif.com/kawasaki-zephyr … motorcycle


Because the wheels need to spin.

Offline

 

#40 2013-12-08 11:32:04

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1255
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: cafe racer

Już luz. Becker wykazał się poczuciem humoru, którego mi akurat zabrakło (może prze huragan), poprawiłem już moje posty.
Ja w CRach nie gustuje, ale przyznam ze jak patrzy się na te sprzęty to ślinka leci. Fajnie że na forum są chłopaki coś strugają i efekt jest świetny. Niemoge doczekać się zlotu jak te wszystkie sprzęty zjadą się, będzie kolorowo i znowu nocy będzie mało.


Perła? Jasne!

Offline

 

#41 2013-12-08 18:33:41

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: cafe racer

No oki, dobrze że ciśnienie nam wszystkim już opadło - złość piękności szkodzi Becker masz specyficzne poczucie humoru ale poprostu żeby oceniać innych ludzi trzeba ich wcześniej poznać.
A tak na poważne to wrzuciłbyś jakieś foty swoich CR a zwłaszcza tej CB bo rozbudziłeś moja ciekawość.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#42 2013-12-17 20:16:34

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: cafe racer

nie potrafie wcisnąć tutaj zdjęc, ale jest filmik nakrecil kumpel przed sprzedażą i gdzies krązy po necie

Offline

 

#43 2013-12-18 11:29:26

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: cafe racer

Becker - tutaj masz instrukcję, jak dodać zdjęcia na kilka sposobów.


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#44 2014-02-13 22:27:08

woyas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 348
Punktów :   
Motocykl: zephyr 550

Re: cafe racer

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.. i nic pan nie poradzisz


Moja racja jest najmojsza

Offline

 

#45 2014-02-14 18:36:05

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6447
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: cafe racer

to już masz maszynę gotową? Zarzuć jakieś fotki do galerii


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krejzolandiaa.pun.pl www.fretki.pun.pl www.x-gaming.pun.pl www.diamentowy-serwer.pun.pl www.vipshow.pun.pl