Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#76 2015-06-21 17:01:13

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Czyszczenie gaźników

Moto było zagaszone z kranikiem na ON. Wcześniej rozgrzany. Takie poziomy są w każdym gaźniku. Nie wiem czy to jest bezpośrednią przyczyną, objaw jest taki, że ma za niskie wolne obroty. Po podkręceniu śrubą od wolnych ustabilizują się na 1300 ale z kolei nie schodzi-zatrzymuje się na 4000 obr.

Offline

 

#77 2015-06-21 21:07:04

 piodabro

Zlotowicz

1860506
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 703
Punktów :   29 
Motocykl: ZR550B '94
WWW

Re: Czyszczenie gaźników

Na ON nie leci paliwo przy zgaszonym silniku.
Metoda pomiaru jest taką:
1 Kranik na ON.
2 Podlaczasz wężyk i  drugi koniec podnosisz ponad gaźniki.
3 Odkrecasz srubke spustową.
4 Kranik na PRI.
5 Czekasz chwilę aż się ustabilizuje poziom. Możesz lekko poruszać wolnym końcem wężyka góra dół.
6 Sprawdzasz poziom. I zakrecasz srubke spustową.
7 KONIECZNIE Kranik z powrotem na ON.

I tak każdy po kolei.
Na kraniku na ON nie ma dopływu paliwa, więc to co wleci do wężyka to ubedzie z komory pływakowej. A że dopływ paliwa zamknięty to to co  ubyło się nie uzupełni.


A i jeszcze jedno. Jakby Ci z wężyka wywalało paliwo (mimo że ponad gaźnikami), to Kranik na ON i wiedz że zaworki iglicowe do wymiany.

Ostatnio edytowany przez piodabro (2015-06-21 21:12:00)

Offline

 

#78 2015-06-30 09:02:03

grzybeks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Czyszczenie gaźników

Jeśli chodzi o temat tych trąbek, które miałem zakładać to wyszło bardzo fajnie. Udało się wyregulować na oryginalnych dyszach. Zrobiłem 60 km i nie zauważyłem żadnej dziury w mocy. Jeśli ktoś jest zainteresowany to dam namiary na mechanika, który mi to regulował, oczywiście na PW.

Offline

 

#79 2015-06-30 14:21:42

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Czyszczenie gaźników

No Grzybeks, chylę czoła i gratuluje efektu. Jak możesz to daj namiary na tego magika który trąbki robi i tego speca od regulacji. Napisz tez jakie wymiary zamówiłeś i jak pasowały - na styk czy była jeszcze rezerwa koło ramy. A i jeszcze jaki wkład filtrujący masz zastosowany.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#80 2015-07-01 08:20:29

grzybeks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Czyszczenie gaźników

Namiary wysłałem ci na PW. Jeśli chodzi o wymiary, to kubki mają mieć 5,5cm całkowitej długości, średnica wewnętrzna - trzeba wziąć z 5,3 żeby było trochę luzu, później doszczelnić trzema oringami. Gość, który to robi to moderator forum www.bobber.com.pl o nicku Maks. Żeby uniknąć błędu od razu trzeba mu napisać, że śrubki do zamocowania kubków na gaźniku powinny być bardziej z brzegu, ponieważ w moim przypadku nie dało się zakręcić na kołnierzach gaziorów. Wkład filtrujący jest z okapu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.diamentowy-serwer.pun.pl www.vipshow.pun.pl www.shinnobiword.pun.pl www.x-gaming.pun.pl www.krejzolandiaa.pun.pl