Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#16 2015-05-20 22:21:31

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

mar33cki napisał:

Miałem oddać moto do forumowicza z (zamkniętej) Motokracji, ale nie dało rady się dodzwonić... Przy okazji szukania info trafiłem na stronę http://digital-photography.pl/przestrog … racja.html i jak sobie teraz przypominam to widziałem tego Zepha, wtedy jeszcze w częściach, w zeszłym roku jak oddawałem mu swoją maszynę.
Przyznam szczerze mocno mnie zaniepokoił ten opis. Może ekipa z Wro się wypowie w temacie?

Z racji niedostępności tym razem oddaję do jmgmotocykle.pl, do którego mam rzut beretem, choć słyszałem baaardzo rozbieżne opinie o nich...
Na telefon kompletna cena za regulację zaworów (z płytkami) i czyszczenie i regulację gaźników to 530zł - muszę przyznać, że sporo. Mam nadzieję, że uszczelka pod głowicę też będzie w cenie. Ale to się okaże dziś jak im dostarczę moto...

ja, (po swoich przygodach z motokracją - w sumie wpadki sie zdarzaja kazdemu...) oddaje teraz swojego Zephyra do Zachara - http://zachar-motocykle.pl/ . Gość wydaje się sensowny i słowny. Serwis pęka w szwach od motocykli wiec terminy są tygodniowe i dłuższe, ale wydaje sie ze robi w miare dobrze i za bardzo nie naciaga. Regulacje zaworow, gaznikow (z wymiana podkladki pod pokrywa i gwarancja ze nie bedzie sie lalo   ) oraz wymiana oleju i lancucha rozrzadu wstepna cena  nie powinna przekroczyc 900pln wiec jakos szokujaco drogo tez nie jest. Od znajomych tez slyszalem dobre opinie o tym serwisie wiec moze nie bedzie dramatu

Offline

 

#17 2015-05-21 07:58:53

 belor

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KrK
Zarejestrowany: 2015-02-01
Posty: 229
Punktów :   
Motocykl: 550 Zefirków
WWW

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Pierwszy serwis (pozakupowy) u Krzyśka (motobonus), drugi (jak wyszło co wyszło) w HMK, z obu jestem raczej zadowolony. Kolejny będzie już w Bravadosie. Mowa oczywiście o Krakowie i okolicach.

Offline

 

#18 2016-02-26 11:19:47

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

wczoraj w poszukiwaniu żarówek do podświetlania zaglądnąłem we Wro do serwisu Toxic Moto. Przy okazji zapytałem o koszty regulacji zaworów - min 400zł i gość uparcie twierdził, że w ZR7 nie częściej niż co 24 tyś km, a raczej co 48 tyś km... Raczej będę ich omijał z daleka...


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#19 2016-02-26 14:25:24

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2643
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

mar33cki napisał:

wczoraj w poszukiwaniu żarówek do podświetlania zaglądnąłem we Wro do serwisu Toxic Moto. Przy okazji zapytałem o koszty regulacji zaworów - min 400zł i gość uparcie twierdził, że w ZR7 nie częściej niż co 24 tyś km, a raczej co 48 tyś km... Raczej będę ich omijał z daleka...

To masz przebiegi jak w VFR. A może on o miesiącach mówił? Albo mnożył razy dwa?


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#20 2016-02-26 15:13:54

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Yamamoto napisał:

mar33cki napisał:

wczoraj w poszukiwaniu żarówek do podświetlania zaglądnąłem we Wro do serwisu Toxic Moto. Przy okazji zapytałem o koszty regulacji zaworów - min 400zł i gość uparcie twierdził, że w ZR7 nie częściej niż co 24 tyś km, a raczej co 48 tyś km... Raczej będę ich omijał z daleka...

To masz przebiegi jak w VFR. A może on o miesiącach mówił? Albo mnożył razy dwa?

Albo się z własnym kutasem na łby pozamieniał. Marek słusznie zadecydowałeś - omijaj ten serwis szerokim łukiem.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#21 2016-02-26 19:39:15

crazyduck

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-30
Posty: 263
Punktów :   

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

400 zł za zawory też bym chciał tyle brać nie pamiętam jakie moto dokładnie ale coś z Yamahy ma w manualu spr zaworów co 48 tys km

Offline

 

#22 2016-02-29 08:14:54

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Wrocław panie, Wrocław, tu się zarabia, tu się ludzi kasuje odpowiednio do ich statusu społecznego! Ale wystarczy wyjechać kawałek dalej i ceny zdecydowanie normalniejsze


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#23 2016-02-29 16:32:00

crazyduck

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-30
Posty: 263
Punktów :   

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

nic trzeba wyprowadzić się do Wrocławia

Offline

 

#24 2016-03-01 08:17:52

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

mar33cki napisał:

wczoraj w poszukiwaniu żarówek do podświetlania zaglądnąłem we Wro do serwisu Toxic Moto. Przy okazji zapytałem o koszty regulacji zaworów - min 400zł i gość uparcie twierdził, że w ZR7 nie częściej niż co 24 tyś km, a raczej co 48 tyś km... Raczej będę ich omijał z daleka...

bylem tam kiedys, ale tez nie zrobili na mnie dobrego wrazenia.

Za to u Zachara wydaje sie byc sensownie http://zachar-motocykle.pl/?page_id=36 , odstawialem tam swojego i wiekszych uwag nie mam

Offline

 

#25 2016-03-15 15:41:15

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

ale za to mają niezłe ceny na napęd http://allegro.pl/zestaw-napedowy-kawas … 83994.html


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#26 2016-08-17 10:16:02

 precedent102

Nowy użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-05-09
Posty: 7
Punktów :   
Motocykl: ZR550 '91

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Ten "Zachar" Paweł Zachariasz z Wrocławia to dziwny koleś, nie chciał zajrzeć do mojego motocykla bo "nie naprawia motocykli po samodzielnych próbach"
Oto wymiana korespondencji:
Ja:
Witam,
od czasu zakupu motocykla (4 m-ce) mam problem z wolnymi obrotami. Są albo zbyt małe (poniżej 1000RPM, silnik mocno stuka i świeci się kontrolka ciśnienia oleju) lub zbyt wysokie (silnik bardzo wolno schodzi z obrotów lub sam się wkręca na wysokie obroty). Luzy zaworowe są OK. Rozebrałem i wyczyściłem gaźniki (nie zaglądałem do membran), wymieniłem filtr powietrza (niestety na taki z gąbki HIFLO). Piloty wykręcone na 2 obroty. Gaźniki zsynchronizowałem metodą domową przy użyciu wężyków i dławików z igieł lekarskich. Przewody zapłonowe wymienione, świece po kolorze wydają się być dobre. Czy jest możliwość umówienia się na diagnostykę? Jaki byłby jej koszt? Czy jest Pan w stanie sprawdzić/wyregulować piloty?
Z poważaniem

Zachar:
Witam, nie naprawiam motocykli, po samodzielnych próbach

Offline

 

#27 2016-08-17 10:55:56

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Wypnij się na niego. Z takim podejściem to gość chyba ma własne ego większe od przyrodzenia. Rozumiem że może się bać leciwego sprzętu z niewiadomą historią i nawał pracy w sezonie ale brak chęci podjęcia próby diagnozy to dla mnie żenada.
Co do falowania obrotów to wskazuje to na wykończone membrany gaźników, tym bardziej że tylko tego nie sprawdzałeś. Natomiast zastanawia mnie ciśnienie oleju. Mierzyłeś je? Nawet poniżej 1000 obr/min nie powinna ci się zapalać kontrolka.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#28 2016-08-18 14:00:53

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2643
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

To nie ego. Obstawiałym zaawansowane dupochroństwo mechanika. Mechanik wychodzi z założenia:"Wuj się coTy tam zrobiłeś, a on ma poprawiać gluta?" Po prostu w naszym pijeknym kraju cebulą i wódką płynącym częściej z garażòw wyjeżdżają rzeźby niż dobrze zrobione fury.
To nie pocisk to precedent102'cie

Ustaw gaźnik wg fabryki, wymień oringi i sprawdź króćce. Sprawdź pompę oleju (konkretnie o -ring na niej), Jachoo Ci opowie jakie figle lubi płakać pompa.

Ostatnio edytowany przez Yamamoto (2019-03-14 10:29:13)


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#29 2016-08-18 21:27:11

crazyduck

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-30
Posty: 263
Punktów :   

Re: Gdzie serwisujecie swoje maszyny ?

Ja mam inne zdanie po części zgadzam się Zachar ,bo przeważnie jest tak ,żę ktoś próbuje robić sam jak nie daje rady szuka pomocy ,po samodzielnych naprawach bez pojęcia narobi więcej szkody i szukaj wtedy wiatru w polu ,kiedyś koleś miał problem z cbr dzwoni mówi wyjąłem gaźnik ustaw mi go i wyczyść ,moto nie chodziło już prędzej a winą wcale nie musiał być gaźnik więc odprawiłem go z kwitkiem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.konskie.pun.pl www.glatorianie.pun.pl www.osm.pun.pl www.4girls.pun.pl www.pwf-online.pun.pl