Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#16 2012-10-07 12:05:25

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Zarowki do zegarow

TJa napisał:

ogolnie nie oplaca sie kupowac zarowek w ASO i motocyklowych sklepach 'specjalistycznych'. Dokladnie taka sama zarowka w sklepie z elektronika albo 'zwyklym' samochodowym kosztuje max 2pln (przy 8-10pln w 'ASO) - o ile jest dostepna gdziekolwiek oczywiscie .
.

akurat w tym wypadku bym polemizował, bo w ASO masz żarówki renomowanych producentów - w sumie to samo co oryginał...a w sklepach masz przeważnie chińskie zamienniki...w moim aucie wymiana żarówki migacza z przodu zajmuje prawie 2 godziny (trzeba cały przód rozebrać) i żaróweczka ze sklepiku spaliła się po 2 tyg...kupiłem w ASO droższą oryginalną za 4PLN więcej i już ponad rok śmiga

ale to przykład samochodu, nie miałem przypadku z motórem


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#17 2012-10-07 12:44:33

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Zarowki do zegarow

PalaszD napisał:

akurat w tym wypadku bym polemizował, bo w ASO masz żarówki renomowanych producentów - w sumie to samo co oryginał...a w sklepach masz przeważnie chińskie zamienniki...w moim aucie wymiana żarówki migacza z przodu zajmuje prawie 2 godziny (trzeba cały przód rozebrać) i żaróweczka ze sklepiku spaliła się po 2 tyg...kupiłem w ASO droższą oryginalną za 4PLN więcej i już ponad rok śmiga

ale to przykład samochodu, nie miałem przypadku z motórem

calkowicie sie z toba zgadzam jesli mowimy o elementach wplywajacych na bezpieczenstwo jazdy - czyli swiatlach kierunkowskazow, stopu, czy drogowych... ale ja tutaj pisze o niestandardowych zarowkach do oswietlenia wskaznikow



PS. skoro w kierunkach zajmuje ci to 2h to chyba nie chce wiedziec co trzeba rozebrac zeby sie dostac do podswietlenia tablicy kontrolek w twoim aucie

Offline

 

#18 2012-10-07 15:29:04

 Nieaktywny

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 77
Punktów :   
Motocykl: KAWASAKI ZR750C/ZR7

Re: Zarowki do zegarow

TJa napisał:

Michus21 napisał:

ja do licznika wlozylem 2,3w bo to byly najmocniejsze na miejscu i w normalnej cenie - te 3w kosztuja po ok 8 zl za sztuke, a w niektorych sklepach to mi powiedzieli, ze moga sprowadzic, ale oni sprowadzaja min 10 szt (zrozumialem, ze wszystkie mam kupic). no i wzialem na probe - 1,5 czy 2 zeta nie majatek. a jak sie okazalo zdecydowanie wystarczajace.
ewentualnie diody bo tez dobre rozwiazanie.

ogolnie nie oplaca sie kupowac zarowek w ASO i motocyklowych sklepach 'specjalistycznych'. Dokladnie taka sama zarowka w sklepie z elektronika albo 'zwyklym' samochodowym kosztuje max 2pln (przy 8-10pln w 'ASO) - o ile jest dostepna gdziekolwiek oczywiscie .

LED'a probowalem, mimo nominalnie wyzszej mocy 'swietlnej' jest znacznie gorzej - tak jak pisalem wczesniej, LED swieci sektorowo a zarowka sferycznie i ze wzgledu na mocowanie w zegarach LED sie IMO nie sprawdza.

wlasnie chodzi o to, ze tylko jeden sklep motocyklowy odwiedzilem, ale tylko duze oczy zrobili - do czego to?
a te ceny to wlasnie w takich zwyklych motoryzacyjnych. spokojnie 2,3W daje rade i szczerze mowie, ze szkoda zachodu z szukaniem tych 3W. ja w kazdym razie nie jezdzilbym drugi raz w ich poszukiwaniu

Offline

 

#19 2012-10-07 18:51:23

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Zarowki do zegarow

Michus21 napisał:

wlasnie chodzi o to, ze tylko jeden sklep motocyklowy odwiedzilem, ale tylko duze oczy zrobili - do czego to?
a te ceny to wlasnie w takich zwyklych motoryzacyjnych. spokojnie 2,3W daje rade i szczerze mowie, ze szkoda zachodu z szukaniem tych 3W. ja w kazdym razie nie jezdzilbym drugi raz w ich poszukiwaniu

ale 3W T7 sa dostepne niemal od reki (przynajmniej tam gdzie pytalem) ... problemem jest 1.7W T6.5

Ostatnio edytowany przez TJa (2012-10-07 18:51:41)

Offline

 

#20 2012-10-07 21:33:44

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Zarowki do zegarow

TJa napisał:

PS. skoro w kierunkach zajmuje ci to 2h to chyba nie chce wiedziec co trzeba rozebrac zeby sie dostac do podswietlenia tablicy kontrolek w twoim aucie

sorka za OT na szczęscie kontrolki są już na diodach i raczej nie powinny się przepalić
ale z przednimi lampami faktycznie - porażka...i teraz wyobraźcie sobie awarię w trasie...nie ma opcji, żeby to ustrojstwo wymienić...a w ASO chcą 150zł (żarówka kosztuje jedyne 5zł) buahahaha


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#21 2016-03-08 08:48:17

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Zarowki do zegarow

u siebie też włożyłem 12V 1.2W zamiast tych 1.7W, w sklepie wziąłem tak z czapy 6szt i dokładnie tyle ich trzeba... Natomiast te większe to: W3W 12V 3W W2,1x9,5d całoszklana Standard, kartonik 10szt w katalogu InterCars kosztował prawie 20zł, poszły 3 szt.


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#22 2016-04-14 20:08:26

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Zarowki do zegarow

Cześć, ja kupilem takie i swieca zajebiscie, a jednym zegarze przeijaja przez tacze, ale to dla tego , ze pewnie tarcza nie jest oryginalna.
Na jednym jest idealnie. Jak cos to moge Ci podeslac foty jak to swieci.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/kolor … 17986.html

Offline

 

#23 2018-06-21 23:21:54

 Artur665

Zlotowicz

Skąd: Konin
Zarejestrowany: 2018-05-13
Posty: 52
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Re: Zarowki do zegarow

Nie będę zakładał nowego tematu więc tu zapytam.
Jakie zarowki do zegarów polecacie kupić skoro te 1.7W t6.5 Tak ciężko dostać(pewnie są osoby które już wymienialy) ? Niestety u mnie jedna strona predkosciomierza przestała więc zakładam ze jedna żarówka siadła.
Jakieś inne u kogoś zdaly egzamin ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.4girls.pun.pl www.osm.pun.pl www.pwf-online.pun.pl www.konskie.pun.pl www.swtor.pun.pl