Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-08-15 22:04:58

 jacek45

Użytkownik

Skąd: Wolbrom
Zarejestrowany: 2010-01-27
Posty: 97
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750C

nie pali 1 i 2 cylinder

czesc dzisiaj po poludniu wybralem sie z corka na rekonesans,po przejechaniu ok.17 km wpadlem w poprzeczna dziure co u nas normalne przy szybkosci ok 100 km, nic sie nie stalo i jechalem dalej ale po przejechaniu ok.1 km zauwazylem spadek mocy ale szedl, myslalem iz to od paliwa zwolnilem i najpierw zaniemogl jeden cylinder i za niedlugo 2( 1 i 2 cylinder)tak to trwalo ok.2-3 km,kiedy dojezdalem do skrzyzowania to uslyszalem jakies stuki z silnika, od razu wylaczylem silnik i zjechalem na bok.Wypiolem dwie pierwsze swiece- iskra jest, swiece ok,paliwo dochodzi bo rzyga z cylindrow.skonczyl mi sie pomysl co robic dalej i kolega samochodem mnie scholowal na krawacie, bo muslaem dojechac bez dwoch swiec wymontowanych ale nie dalo rady.teraz je wkrecilem jak ostygl silnik ale dalej ten problem jest.moze mi ktoc cos doradzi co robic dalej?

Offline

 

#2 2011-08-16 14:48:39

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: nie pali 1 i 2 cylinder

Stawiał bym na cewkę , po takim wstrząsie mogło coś w niej ruszyć ale piszesz że iska jest (może za słaba ?) Ewentualnie coś się zawiesiło w gaziorach . Te stuki to były przez niepracujące "gary" więc łańcuch napierdzielał . Jak sie kończy paliwo w komorach pływakowych to podobne są objawy , przejedziesz 2 , 3 km i stanie . Może to gaźniki ? To są moje spekulacje ale pewnie gdy Jasiu to przeczyta to coś sie wypowie .


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#3 2011-08-16 20:43:11

 Jasiu

Użytkownik

4814871
Skąd: Myszkow
Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 341
Punktów :   12 

Re: nie pali 1 i 2 cylinder

jeżeli iskra jest i kompresja też, świece są zalane, rzyga z tych cylindrów i śmierdzi paliwem to ja bym stawiał na to, że się dyszę wolnych obrotów wykręciły w gaźnikach. Innych pomysłów za bardzo nie mam, musiałbym to zobaczyć.


'93 Kawasaki ZR 1100 Zephyr
'79 Kawasaki KZ 1000 MK2

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.osm.pun.pl www.4girls.pun.pl www.pwf-online.pun.pl www.swtor.pun.pl www.glatorianie.pun.pl