Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-11-19 11:25:27

Pigweed

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-09
Posty: 3
Punktów :   

Proszę o uwagi do motocykla

Niedawno zdałem egzamin na prawo jazdy kat. A (w czwartek odbieram dokument) no i od jakiegoś czasu rozglądam się za sprzętem. Zephyr jest w grupie maszyn, którymi jestem zainteresowany (tradycyjnie jak to na początek - obok 500-tek oraz Yamahy xj600 N) - na samym szczycie tej listy.

Niestety - chciałbym motocykl gdzieś z końca produkcji (czyli jak najbliżej 1999 r.), a takich ofert w polskim internecie nie ma (przynajmniej ja nie widziałem od lipca - sierpnia). Jest sporo takich pięknych maszyn oferowanych na mobile.eu, ale przyznam, że nie mam ani czasu, ani zapału do zorganizowania samodzielnego sprowadzenia maszyny z Niemiec.

Ale teraz na otomoto wpadła mi w oko taka oferta:
http://otomoto.pl/kawasaki-zephyr-zr-55 … 59813.html

Wizualnie motocykl wygląda przyzwoicie, deklarowany przebieg też nie jest jakiś porażający, właściciel zapewnia, że moto jest zadbane.
No ale przyznam, że zniechęca mnie trochę rok produkcji tej maszyny, tzn. 1992 r. Przyznam, że takiego "pełnoletniego" motocykla nie brałem do tej pory pod uwagę.
Ja technicznie jestem taki raczej "obu-lewo-ręczny" i samodzielnie to mogę do maszyny co najwyżej płynów dolać i powietrze dopompować w kołach. No a obawiam się, że w takim niemalże 20-latku, to jednak trzeba trochę podłubać od czasu do czasu. 

W związku z  tym mam pytanie - zwłaszcza do osób użytkujących Zephyry w  zbliżonym wieku - jak się sprawuje taki "pełnoletni" motocykl? Czy wystarczą do niego zwykłe czynności związane z utrzymaniem (klocki, filtry olej itp.), czy też potrzeba jednak jakiegoś zacięcia technicznego, żeby przy nim od czasu do czasu coś porobić.

No i oczywiście - co sądzicie na temat tego konkretnego egzemplarza.
A może jest ktoś z okolic Rybnika, komu chciałoby się kiedyś przy okazji zerknąć na ten motocykl?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Offline

 

#2 2011-11-19 14:08:20

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Proszę o uwagi do motocykla

jakim cudem on ten płyn chłodniczy wymienił to nie mam pojęcia he he,ale poważnie,motor już gdzieś widziałem a dokładnie te zdjęcie więc na 90 procent nie jest to pierwsza próba sprzedaży,ale mogę się mylić,po zdjęciu może i ładny ,ale na fotce to nawet mój wygląda ładnie...,koleś nic nie pisze o regulacji zaworów,więc najprawdopodobniej tego nie robił ,po tym zabiegu trzeba ponownie zsynchronizować gaźniki,poza tym u mnie ,przebieg 37 tys.km słychać już mocno łańcuszek rozrządu i kończy mi się sprzęgło,co daje dodatkowe koszty,tak że wolałbym przebieg 60 tys.,i wpis w książce że to było nie dawno robione,plus jakiś rachunek,przy oględzinach zwróć uwagę na zestaw napędowy i opony,to znowu koszty ...a w ogłoszeniu nic o tym nie widzę,opony poza bieżnikiem nie powinny być stare i popękane,mam taką więc wiem co piszę,reszta to normalnie musisz być czujny,czyli motor musi jechać sam prościuteńko ,kolektory nie powginane,główka ramy fabryczna,aha motor ma miękkie zawieszenie więc wymiana sprężyn lub oleju na gęstszy Cię nie ominie ,no chyba że coś było robione,nie wiem czy Ktoś od nas jest z tych okolic ale dobrze by było żebys miał wsparcie,oczywiście nie skreślaj motocykla po mojej nieco chaotycznej wypowiedzi...a i nie wiem kto pisał te ogłoszenie ale motor nie jest chłodzony cieczą więc nie można jej zmienić,a i dosyć ważna sprawa gdybyś wybierał się na jazdę próbną uważaj na hamulce,jeśli wszystko jest sprawne naprawdę są ostre ,szczególnie przy tej pogodzie łatwo zblokować przodziik,dwa paluszki wystarczą ,jak coś to pytaj będziemy pisać ,pozdro

Ostatnio edytowany przez wojt70 (2011-11-19 15:18:41)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transport.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl www.dragongame.pun.pl www.test69.pun.pl www.dziedzictwo-khorinis.pun.pl