Ogłoszenie

Niestety sezon pomału dobiega końca...sporo z nas jeszcze jeździ...pogoda sprzyja :) a zimą będzie czas na rozmowy na forum i dłubanie przy sprzętach

#46 2017-05-30 09:51:38

szumer

Użytkownik

Punktów :   

Re: Swap silnika ZR7

Temat ogarnięty tych wtyczek to kilka zostaje głównie od podgrzewania gaźników i tps.Co do dwóch rodzajów instalacji to chodziło mi że w jednej wiązce jest WYJŚCIE na sterowanie światłami w prawnym module przełączników a druga instalacją nie posiada wyjścia ponieważ były moduły bez sterowania światłami (piszę tu o sterowaniu postojem i pozycją). Także przez zakupem instalacji popatrzeć trzeba jaką się posiada instalację z czterema czy pięcioma wtyczkami patrząc w kierunku przedniej lampy.

#47 2018-06-25 22:35:00

Sidian

Użytkownik

Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Odgrzeje trochę temat. Które z elementów silnika pasują do zephyra 750 z ZR7 a które oprócz wiązki oraz sterownika nie będzie pasować? Czy pokrywa m.in. sprzęgła będzie pasować od ZR7 / ZR750 do zephyra ?

#48 2018-06-26 08:01:59

JACHOO

Srebrny Zlotowicz                     Moderator

Punktów :   23 
Motocykl: ZR750 Husarya

Wszystkie części mechaniczne silnika ZR750 oprócz wału korbowego i impulsatora są wymienne z silnikiem ZR7. W nowszym modelu jest jeszcze dodatkowy ślizg łańcucha rozrządu. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma jednostkami to własnie końcówka wału korbowego przez co kłopotliwe jest zgranie go z instalacją elektryczną.

__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

#49 2018-07-08 22:28:37

Sidian

Użytkownik

Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Ok czy gazniki również podejdą od zephyra czy juz musze mieć od ZR7? Czy są jakieś limity rocznikowe typu ze silnik z 2000 podejdzie a juz z 2003 nie koniecznie?

#50 2018-07-14 20:21:41

Radasso

Użytkownik

Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Gaźnik podejdzie, ale jeżeli masz możliwość to wsadź gaźnik od zr7. Ja niedawno robiłem zamianę silnika, wsadziłem do korpusów gaźnika z zephyra bebechy od gaźnika zr7 (dysze główne, prowadnice dysz, iglice) zaworki iglicowe od pływaków zostają bo w zr7 są większe. Jeżeli będziesz robił taką przekładkę to musi pamiętać o tym żeby wszystko założyć w odpowiedniej kolejności jak coś to pisz, wcześniej sprawdzałem na oryginalnych gaźnikach od zephyra i też hula bez problemu. Jedyne co to ci zostaną wtyczki od podgrzewania. U mnie tylko coś z obrotomierzem jest nie tak bo mam od zephyra i zawyża strasznie obroty, co prawda w niczym to nie przeszkadza, ale jest strasznie irytujące

Stopka forum

RSS