Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#76 2017-11-04 17:40:10

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

xor napisał:

Mam Maklandy od roku, i niestety hamuje średnio - nie da się koła zblokować, na poprzednich mogłem.

I piszczą przy delikatnym przyhamowywaniu - ale tutaj może wina nie klocków, ale źle przesmarowałem prowadnice
Za jakiś czas zdejmę, to się wypowiem, czy coś organoleptycznie jest nie tak

Moze zle odpowietrzone ? Tez mam maklandy,  hamuja "normalnie" ...chyba , ze przestana no i nie piszcza.... chyba, ze zaczna, bo dzisiaj je zalozylem i chwile testowalem.

Ostatnio edytowany przez tina (2017-11-04 17:40:44)

Offline

 

#77 2017-11-04 17:50:11

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

moto_makland napisał:

Witam.
Na początku chciałbym pokrótce się przedstawić. Jesteśmy polskim producentem materiałów ciernych z wieloletnim doświadczeniem. Jednym z naszych produktów są motocyklowe organiczne klocki hamulcowe. Klocki, które można kupić na Allegro, to klocki zaprojektowane i przeznaczone do jazdy uniwersalnej (nie na tor).

Wywołany przez rafiego do tablicy:

rafi068 napisał:

Co myślicie o takim wynalazku jak klocki-samoróbki?

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-kawa … 20001.html
http://www.makland.com.pl/pl,download,s … ych,4,html

Moim zdaniem coś takiego spaliłoby się przy pierwszym porządnym hamowaniu Zależy jaki materiał używają, ale za tą cene koło kevlaru to to nie leżało.

odpiszę w ten sposób. Produkujemy w Polsce, sami kupujemy i kontrolujemy surowce, opracowujemy mieszanki do różnych zastosowań. Mieszanka "motocyklowa" to ponad 30 składników w ściśle określonych proporcjach. Piszesz o kevlarze, szkoda, że nie zadałeś sobie trudu dokładnego obejrzenia zdjęcia, które jest na końcu załączonej przez Ciebie aukcji.Tam widać go doskonale. Od razu dodam, że jako surowiec kevlar ma kolor żółty i postać pulpy (coś podobnego do wełny lub mokrego papieru - polecam grafikę google "kevlar pulp").
Każde klocki spalisz. Pytanie tylko w jaki sposób. Nasze klocki organiczne przeznaczone są do jazdy uniwersalnej, czyli miejskiej oraz wyjazdów. Nie nadają się na tor, gdyż nie do tego rodzaju zastosowań są zaprojektowane. Bardzo dużo właścicieli ciężkich Goldwing'ów zakłada nasze klocki na przód, co oznacza, że sprawdzają się przy ciężkim motocyklu i jeździe turystycznej.

Piszesz:

rafi068 napisał:

Zależy jaki materiał używają, ale za tą cene koło kevlaru to to nie leżało.

Jaki materiał? Najlepszy Co zrobiłeś, aby to zweryfikować, aby dowiedzieć się więcej? Nawet zdjęcia na aukcji nie obejrzałeś dokładnie, co udowodniłem Ci powyżej. Fajnie się wypisuje opinie, ale może chociaż byś przetestował nasze wyroby? Nie mamy nic przeciwko krytyce, ale konstruktywnej. Napisz do mnie informację, że np. "jeździłem w taki i taki sposób, wytrzymały tyle i tyle, to i to jest do poprawy, a tamto jest ok, a takie i takie rzeczy są fajne lub nie". Dzięki takim informacjom możemy udoskonalać mieszankę próbując znaleźć złoty środek.

Ceny... Napiszę tylko tyle - krótki łańcuch dostaw.

Reasumując rafi - zapraszam do testów


Chętnie udzielę informacji na temat naszych produktów. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam w tym wątku lub na PW.

nie widzialem wczesniej tego posta, spoko, podoba sie takie podejscie producenta i fajnie, ze robia klocki w dobrej cenie. Kupilem je "w ciemno" i co do jakosci sie wypowiem w trakcie sezonu  na forum.

Pozdrawiam.

Offline

 

#78 2018-10-08 09:05:47

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

To moze i ja sie podziele wrazeniami n/t klockow Makland po zakonczonym sezonie. Nie pyla, hamuja jak mi si wydaje OK , nie piszcza, ale....

Kupilem nowe tarcze i teraz widze jaka jest powierzchnia robocza . Nie uwazacie, ze dziwnie mala... na starych klockach i tarczach byla 2x wieksza.

https://images92.fotosik.pl/52/588e0702cff0c0efmed.jpg
https://images89.fotosik.pl/51/48b8677fcbad8ad6med.jpg

Offline

 

#79 2018-10-08 10:25:36

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Klocki hamulcowe

Zakładam że klocek jest dotarty do starej tarczy, przy zmianie tarcz powinien eś zmienić również klocki. One się w końcu dotrą ale pytanie czy wcześniej tarczy nie zniszczysz.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#80 2018-10-08 11:31:56

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

Chyba kupie normalne EBC, zanim tarcza w dupe dostanie. Klocek byl dotarty do starej tarczy i do tej tez juz sie dotarl. Chodzi mi o szerokosc pasa styku tarczy z klockiem. Juz szerszy nie bedzie, ten klocek maklanda jest po prostu taki waski.

Offline

 

#81 2018-10-08 12:32:45

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Klocki hamulcowe

To lepiej go zmień bo szkoda tarczy. Miałem mam ebc u siebie, przyzwoite za te pieniądze.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#82 2018-10-08 13:44:18

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Klocki hamulcowe

Obecne klocki od razu wypierdziel do śmietnika i kup takie które będą brały na całej powierzchni roboczej tarczy. Koszt klocków w porównaniu do tarcz jest znikomy, a tymi za jakiś czas je zniszczysz. Poza tym Tina to skąd pomysł aby do nowych tarcz zakładać stare klocki?


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#83 2018-10-08 14:03:36

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

JACHOO napisał:

Obecne klocki od razu wypierdziel do śmietnika i kup takie które będą brały na całej powierzchni roboczej tarczy. Koszt klocków w porównaniu do tarcz jest znikomy, a tymi za jakiś czas je zniszczysz. Poza tym Tina to skąd pomysł aby do nowych tarcz zakładać stare klocki?

No tak, bedzie trzeba, dobrze , ze wrzucilem na forum, bo wahalem sie czy wymienic. Duzo nie pojezdzilem w tym sezonie zefirem na nowych tarczach wiec raczej nie dostaly.

Offline

 

#84 2018-10-08 14:10:30

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

k.. sa takie

https://allegro.pl/klocki-przod-ebc129- … 58409.html  (FA129)

i takie

https://allegro.pl/klocki-hamulcowe-kaw … 67581.html (FA229)

ktroe kupic, bo znowu jakies gowno wezme.. ?

Offline

 

#85 2018-10-08 14:52:11

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Klocki hamulcowe

Te z drugiego linku są do modelu D, ty masz C, więc tylko na te z pierwszego linku możesz patrzeć. Czy będą pokrywały całą powierzchnię roboczą tarczy to ci już nie powiem, ale wielu tutaj używa klocków EBC i nie zgłaszali że coś jest nie tak.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#86 2018-10-08 14:56:35

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Klocki hamulcowe

tina napisał:

Chyba kupie normalne EBC, zanim tarcza w dupe dostanie. Klocek byl dotarty do starej tarczy i do tej tez juz sie dotarl. Chodzi mi o szerokosc pasa styku tarczy z klockiem. Juz szerszy nie bedzie, ten klocek maklanda jest po prostu taki waski.

przecież wymiarowo makland i EBC powinny mieć tę samą powierzchnię cierną, czyli styku z tarczą, a może się jednak te stare klocki jeszcze nie do końca dotarły do nowych tarcz?
swoją drogą ja bym przy wymianie tarcz założył od razu nowe klocki... tym bardziej, że cena kompletu maklanda na 2 zaciski to ~60zł


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#87 2018-10-08 15:08:55

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

mar33cki napisał:

tina napisał:

Chyba kupie normalne EBC, zanim tarcza w dupe dostanie. Klocek byl dotarty do starej tarczy i do tej tez juz sie dotarl. Chodzi mi o szerokosc pasa styku tarczy z klockiem. Juz szerszy nie bedzie, ten klocek maklanda jest po prostu taki waski.

przecież wymiarowo makland i EBC powinny mieć tę samą powierzchnię cierną, czyli styku z tarczą, a może się jednak te stare klocki jeszcze nie do końca dotarły do nowych tarcz?
swoją drogą ja bym przy wymianie tarcz założył od razu nowe klocki... tym bardziej, że cena kompletu maklanda na 2 zaciski to ~60zł

Powinny miec ta sama powierzchnie, ale chyba jednak nie maja. Moze makland chcial zaoszczedzic na materiale ? Klocki nie sa stozkowe, to jest cala powierzchcnia materialu klocka jaka pracuje na tarczy.

Offline

 

#88 2018-10-08 20:56:53

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

JACHOO napisał:

Te z drugiego linku są do modelu D, ty masz C, więc tylko na te z pierwszego linku możesz patrzeć. Czy będą pokrywały całą powierzchnię roboczą tarczy to ci już nie powiem, ale wielu tutaj używa klocków EBC i nie zgłaszali że coś jest nie tak.

OK, dzieki. Jutro kupie w Gdansku i porownam ze starymi. Najwyzej bede mial zapasowe

Offline

 

#89 2018-10-08 21:35:29

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6446
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Klocki hamulcowe

Ja mam Maklandy i bardzo sobie chwalę, następne też będą Maklandy


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#90 2018-10-09 11:34:24

tina

Zlotowicz

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2015-12-26
Posty: 528
Punktów :   
Motocykl: ZR750, CBR600RR

Re: Klocki hamulcowe

a na jakiej powierzchni biora Twoje ? (Szerokosc sladu na tarczy)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.glatorianie.pun.pl www.swtor.pun.pl www.4girls.pun.pl www.osm.pun.pl www.pwf-online.pun.pl