Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2018-10-18 17:04:06

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Zbiornik paliwa Zephyr 750

Czy ktoś z szanownego grona wie może, jaki inny zbiornik paliwa pasuje do Zephyra 750 ? Od GPXa 600 tunel jest taki sam, ale zawieszenie z przodu jest w innych miejscach

Offline

 

#2 2018-10-19 06:48:39

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Żaden nie będzie pasował. Nawet jak dobierzesz coś podobnego to i tak nie zgra ci się z przetłoczeniami na boczkach i siedzeniu. Chyba że planujesz kompleksową przebudowę to inna sprawa, wtedy będziesz miał duży wybór choć same mocowania i tak trzeba będzie przerobić. Skąd pomysł o wsadzeniu zbiornika z GPXa?


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#3 2018-10-25 16:44:26

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Zbiornik do 750 bardzo ciężko dostać, mam GPX (prawie dwa) i przerabiam budę na coś w stylu Cafe, nie chcę przekładać do Zephyra wiem że tunel jest taki sam, szukam jakiejś alternatywy. Kupiłem ostatnio Z750gp w częściach bez papierów, ale okazało się że jest cień szansy odszukania dokumentów więc czekam. Mam też ramę z dokumentami, silnik, elektrykę, koła i sporo innych rzeczy od Zephyra, brakuje mi zbiornika paliwa

Offline

 

#4 2018-10-25 17:41:16

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Już się gubię. Przerabiasz Zephyra, GPXa czy Z750? Albo piszesz zbyt dużymi skrótami myślowymi albo ja mam problem z ogarnięciem tekstu
Fakt że bak do Zephyra to rzadkość na rynku, a jak się już trafi to albo zgnity, albo w kosmicznej cenie.
Przechodziłem to samo jak szukałem zbiornika do swojego, a nie mogąc go dostać finalnie odpuściłem i przerobiłem swój oryginalny (opis przeróbki masz tutaj http://zephyr.pun.pl/viewtopic.php?id=1362&p=2 ).
Jeśli masz zamiar kompleksowo przebudować motocykl to przede wszystkim ustal jaki kształt będzie pasował do twojego projektu i takiego szukaj. Nie sugeruj się mocowaniem bo to najłatwiej przerobić. Jeśli nie będzie miejsca na ramę to albo wklepiesz środek albo wspawasz większy tunel, to też jest stosunkowo łatwe. Większym problemem jest zmiana kształtu zbiornika ale wiem z doświadczenia że i z tym można sobie poradzić


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#5 2018-10-25 18:07:53

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Piszę skrótami.
Obecnie przerabiam GPXa, następny w kolejce jest Zephyr.
Z750GP kupiłem jako dawcę do Zephyra, ale jeśli jest szansa odzyskać dokumenty to chciałbym go zachować w oryginale.
Mam Zephyra w oryginale https://www.youtube.com/watch?v=gHMefcu0CFg (obecnie z silnikiem od ZR7) i tyle gratów żeby złożyć drugiego, brakuje mi zbiornika.
Nie wchodzi mi link który Podałeś

Offline

 

#6 2018-10-26 06:56:28

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

No to teraz wszytko jasne.
Link jest do mojej galerii przebudowy Zephyra, kilka wpisów niżej jest opis jak przerabiałem zbiornik.
Byłoby super jakbyś relacjonował postępy w pracach na forum


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#7 2018-10-26 08:41:17

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Jachoo faktycznie link nie działa, czy to o tym myślałeś http://www.zephyr.pun.pl/viewtopic.php?pid=14814#p14814
Radasso twój CX też zacnie się prezentuje!


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#8 2018-10-26 09:50:20

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2628
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Dziwne to bo ja jak klikam w niego to otwiera się bez problemu Ale jeśli faktycznie coś z nim jest to chodzi mi o ten co Marku wkleiłeś.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#9 2018-10-28 20:32:08

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Re: Zbiornik paliwa Zephyr 750

Jachoo oglądałem Twojego Zephyra na targach, piękna przeróbka postaram się relacjonować postępy w pracach

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.glatorianie.pun.pl www.swtor.pun.pl www.konskie.pun.pl www.4girls.pun.pl www.pwf-online.pun.pl