Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2021-08-05 17:45:21

adaypl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2021-08-05
Posty: 2
Punktów :   

Zephyr 1100 - 1997

Witajcie, mam na imię Adam i jestem tu pierwszy raz. Mieszkam w Wejherowie i niedawno wpadł mi w oko w/w model Kawasaki. Cena w/g mnie dosc wysoka jak na 24 letni motor (mówimy o przekroczeniu granicy 20tys PLN), ale, szczerze mówiąc zakochałem sie. Przez ostatnie 8 lat jeździłem na bmw r850r z 2001r. Także retro moto, ale linia Kawy podoba mi sie bardziej.
Moto jest sprowadzone z Niemiec, ma 37 tys km na liczniku. stan wizualny, w/g mnie b. dobry. Moto oglądałem z bliska i tu.....kilka pytań?

Bak w środku jest zardzewiały, salon który sprzedaje moto, obiecał, ze rdza zostanie usunięta. Wiem, ze jest to możliwe, ale jak po usunięciu rdzy, sprawdzić w jakim stanie jest środek baku? i czy pozostanie on "odrdzewialy"?

Gazniki sa rozregulowane - ponownie, salon (firmowy kawasaki) obiecał, ze sie tym zajmą, w co nie watpię, skoro sa dealerem Kawy. Ale, czy jest prawda, ze gaźniki potrafią rozregulowac sie co sezon i wymagają ponownej regulacji??? w internecie wyczailem, ze takowa regulacja to większą sprawa?

Skrzynia biegów - wiem, ze o tym indywidualnym modelu nikt nic nie wie, ale jak nie maja skrzynie w Waszych motorach? Czy faktycznie potrafią sprawiac kłopoty?

Jeśli podejmę decyzje i poproszę o jazdę próbna, na co zwrócić najwieksza uwagę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i napewno jeszcze o coś zapytam.

Pozdrawiam
Adam

Offline

 

#2 2021-08-05 21:38:12

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2645
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Zephyr 1100 - 1997

Jeżeli zbiornik zardzewiały to i tak polecam tapox i fertan.
2 nie ma prawa wypadać podczas jazdy.
Gaźniki bym sugerował robić razem z zaworami.
Sprawdź czy boczki są pęknięte czy spawane.
Poszukaj użyszkodnika Marcin G.na północy nie masz nikogo lepszego od niego jeżeli chodzi o 1100


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#3 2021-08-06 08:42:43

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 - 1997

Powiem Ci że 20K zł za motocykl w takim stanie jak piszesz to jakiś koszmar. Speed od nas z forum jakies 2 lata temu chciał sprzedać swoj w stanie idealnym (tak mniemam) za jakieś 8 k zł.
Za motocykl w stanie jak opisałeś nie dał bym więcej jak 6k zł. Może ja bym rozważył sprzedaż swojej maszyny bo w tym roku zrobiłem nią 40km. A chodzi mi po głowie jeden model Yamahy i Hondy
Ja gaźników nie robiłem u siebie 3 sezon i smigają. Rozmawiałem z jednym forumowiczem że nie zaglądał do gaźników przez 10 lat. Więc jeśli bak jest czysty i ktoś ich nie drutował podczas serwisowania to nie ma z nimi problemu.

Porównaj sobie stan:

- Odświeżony lakier
- Nowe opony
- Nowe klocki
- Króćce gaźnikowe przed i za gaźnikiem wymienione na oem
- Przeglądnięta głowica nowe uszczelnioacze zaworowe i zrobione luzy, delikatnie dotarta przylgnia zaworowa 800 km temu
- gaźniki po serwisie  800km temu
- nowe łańcuchy w silniku
- nowe sprzegło
- podczas wymiany łańcuchów skontrolowane i zwymiarowane panewki i wał - książkowo
- Nowe pierścienie (podczas wymiany łańcuchów w silniku jak już był o wszystko rozebrane to szkoda było stare zostawiać)
- drugi bieg nie wyskakuje

Wszystkie części poza sprzęgłem kupione w Kawie nie zamienniki. Tak że sobie porównaj jedynie co pasuje zrobić to kolektory wydechowe bo juz nie są pierwszej świeżości.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#4 2021-08-06 09:54:13

adaypl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2021-08-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zephyr 1100 - 1997

Pudelski7 I Yamamoto, dzieki za odpowiedzi, podpowiedzi I sugestie.ja zdaje sobie spraws, ze 20tys polskiegobzlotegonto kupa szmalu, wiec bede azukal dalej. Pozdrawiam I na laczach. Adam

Offline

 

#5 2021-08-11 21:31:31

 5eba

Złoty Zlotowicz                          Administrator

Skąd: Grajewo/Podlasie
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 1717
Punktów :   
Motocykl: 1100 '93

Re: Zephyr 1100 - 1997

Dobra decyzja bo to za wysoka cena.


Zephyr 4ever

Offline

 

#6 2021-09-22 00:32:45

 MarcinG

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2013-09-13
Posty: 471
Punktów :   
Motocykl: ZR1100
WWW

Re: Zephyr 1100 - 1997

Yamamoto napisał:

Jeżeli zbiornik zardzewiały to i tak polecam tapox i fertan.
2 nie ma prawa wypadać podczas jazdy.
Gaźniki bym sugerował robić razem z zaworami.
Sprawdź czy boczki są pęknięte czy spawane.
Poszukaj użyszkodnika Marcin G.na północy nie masz nikogo lepszego od niego jeżeli chodzi o 1100

Jestem. Nie wiem czy pomogę. Spróbuję.
MarcinG. Słupsk 607-452-988
jak nie odbiorę to piszcie SMS "Forum Kawasaki! oddzwonię".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pndc.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.zseis1tazgora.pun.pl www.kingsjungle.pun.pl www.nietykalnitag.pun.pl