Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2022-10-01 21:15:10

 shrek

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2019-11-21
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 550

Temperatury - regulacja mieszanki

Hej,
Panie i panowie proszę o radę, bo mnie męczy problem z silnikiem.
Od dłuższego czasu zauważyłem, że cylinder 1 po odpaleniu zimnego silnika nie odpala (zimna rura). Aby odpalił musi minąć kilkanaście sekund i trzeba dodać gazu dwa/trzy razy. Potem pali.
Równolegle mam problem z bardzo słabą stabilnością pracy zimnego silnika na ssaniu. W tej samej pozycji ssania albo gaśnie albo wywala obroty na 3 tysiące. Musze kilka minut regulować cały czas ssanie.

No i ostatnio zacząłem trochę bardziej się temu przyglądać.
1. Uruchomiłem silnik i cały czas trzymałem rękę na rurze cylindra jeden. Ma wrażenie, że nawet jak odpali to czasami gaśnie, bo nie nagrzewa się jednostajnie
2. Przyniosłem z pracy pirometr i kamerę termowizyja Cylinder 1 ewidentnie ma niższą temperaturę na dobrze rozgrzanym silniku. Sprawdzałem po zrobieniu 30 km więc było wszystko nagrzane. Na jedynce zmierzyłem 280 stopni podczas gdy na pozostałych mierzyłem 330-360.

Wydaje mi się że mam problem z cylindrem jeden. Dodam, że nie celuje w świece, synchronizację, bo problem mam od początku sezonu, od pierwszego odpalania. A pierwsze odpalenie było po serwisie, bo wcześniej miałem problem z wyciekami paliwa (poprzedni sezon). Była synchronizacja, świece sprawdzane, pomiar kompresji też był. Serwis zaufany;

Jak można zweryfikować skład mieszanki?
Mam taki pomysł, ale nie wiem czy dobry i czy wykonalny, że po próbie regulacji weryfikował bym poprawność właśnie mierząc temperaturę względem reszty silnika.

Pozdro,

Offline

 

#2 2022-10-03 07:29:48

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Temperatury - regulacja mieszanki

Najłatwiej skład mieszanki sprawdza się świecą COLORTUNE, ale nie jest ona za tania więc jak chcesz zaoszczędzić to trzeba jeździć i co obserwować kolor świec na poszczególnych cylindrach. Kawa z mlekiem to kolor optymalnego składu mieszanki.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kingsjungle.pun.pl www.hardstyle-ownia.pun.pl www.pndc.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.nietykalnitag.pun.pl