Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » okręcenie śrub mocujących dekiel w silniku

#1 2010-08-03 11:23:12

 macias89

Użytkownik

8859453
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 144
Punktów :   
Motocykl: Honda Hornet 900, Zephyr 550B

okręcenie śrub mocujących dekiel w silniku

Jak w temacie mam problem z okręceniem dwóch śrub w dekielku który przykrywa, mechanizm zmiany biegów a chce wymienić zimmering oraz nóżkę zmiany biegów bo wielowpust jest troche zwichrowany, są to te dwie najdłuższe śruby których łeb wystaje poza obrys dekla, nie są to te krótkie, które maja wpust na łby.

Nie wiem co zrobić, teoretycznie można zeszlifować łby i odkręcić dekiel, ale co dalej ??

Ktoś ma jakieś pomysły??

Offline

 

#2 2010-08-03 13:59:00

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: okręcenie śrub mocujących dekiel w silniku

Nie bardzo rozumię o który dekiel chodzi . Czy ten polerowany duży co przykrywa zębatkę zdawczą? Tam są śruby na imbus 6 bodajże . Bo np po zeszlifowaniu łbów i po zdjęciu pokrywy , część śruby ta gwintowana i tak zostanie w bloku więc można by było przyspawać nakrętke do wystającej śruby i odkręcić a zeszlifowaną śrubę zastąpić nową . Wczoraj kupiłem takie na imbus po 30 groszy sztuka


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#3 2010-08-03 18:01:37

 macias89

Użytkownik

8859453
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 144
Punktów :   
Motocykl: Honda Hornet 900, Zephyr 550B

Re: okręcenie śrub mocujących dekiel w silniku

nie ta pokrywa, ta następna, która zakrywa mechanizm zmiany biegów i posiada w sobie  zimmeringi dwa od wałka zdawczego oraz do zmiany biegów

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » okręcenie śrub mocujących dekiel w silniku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.papierosy.pun.pl www.forumliterackie.pun.pl www.ohayo-nostale.pun.pl www.eurotranspoland.pun.pl www.ruthles.pun.pl