Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2014-07-19 12:20:22

 Hary

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-04-09
Posty: 89
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Pytanie - osłona łańcucha

Witam,

Panowie powiedzcie mi czy na elemencie zaznaczonym na fotografii powinna być jakaś gumowa osłona ?

Łańcuch mi się poluzował i zaczął ocierać o wskazany element.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/99c6ddfbec5c.jpg

PS. Ewidentnie mam zbyt luźny łańcuch . Wiem że temat był na forum ale mimo opcji szukaj nie mogę go zlokalizować

Rozumiem ,że napięcie sprawdzamy na stopce centralnej ?

Napięcie łańcucha polega tylko na poluzowaniu śruby na końcu wahacza i przękręcenie mimośrodowego napinacza ?

Offline

 

#2 2014-07-19 14:13:41

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2630
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Pytanie - osłona łańcucha

Ewidentnie za luźny łańcuch. Element który wskazałeś to środkowe mocowanie osłony. Przy odpowiednim napięciu łańcuch nie ma prawa tego dotykać. Żadna guma w tym miejscu fabrycznie nie jest zakładana. Hary, postaw moto na podstawce centralnej,  odkręć dwa imbusy na końcach wahacza, drugiego imbusa włóż w mimośród i przekręcaj do tyłu napinając łańcuch (powinny przestawiać się mimośrody po obu stronach jednocześnie ale sprawdź i w razie czego przełóż imbus do drugiego). Nie pamiętam ile dokładnie powinno być wg. serwisowki ale wydaje mi się że ok. 4 cm. Cała operacja napinania odbywa się tylko w tym jednym miejscu. Staraj się ustawić oba mimośrody na tę samą pozycję korzystając ze skali, jednak kiedy stwierdzisz że moto robi dwa ślady to będziesz musiał to zweryfikować (życie pokazuje że skala na wahaczu nie zawsze jest właściwa). Ewentualnie kiedy napinacz jest już "rozkręcony" na maxa a łańcuch jeszcze masz za luźny to niestety czeka cię wydatek na nowy łańcuch plus dwie zębatki.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#3 2014-07-19 14:48:11

 Hary

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-04-09
Posty: 89
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750

Re: Pytanie - osłona łańcucha

Dzięki wielki JACHOO ! Nigdy nie robiłem napinania na rozwiązaniu mimośrodowym więc wolałem się upewnić Według skali zapas napięcia jest jeszcze spory. Gdyby były dwa ślady to wbijam do Ciebie na serwis

Offline

 

#4 2014-07-19 16:52:06

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2630
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Pytanie - osłona łańcucha

Nie ma problemu, przy browarku jakoś byśmy temu zaradzili Jeśli twój Zeph nie jest po jakimś dzwonie to obstawiam że ustawiając wg skali będzie OK. Daj znać jak poszło


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.strzelnica-lezajsk.pun.pl www.koimonogatari.pun.pl www.shitpower.pun.pl www.h91.pun.pl www.narutokllub.pun.pl