Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-12-03 20:09:49

 eosik

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 24
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

problemy z odpalaniem zephyr 550

prblemu ciag dalszy. napisze co bylo robione:
mierzone luzy zaworowe na ssacych, maja po 0,11
wymienione gazniki, odpalony na zaciag, zrobione synchro
wymienione swiece
sprawdzony lancuch rozrzadu, nie ma luzu
wyeliminowane pozeranie pradu przez rozrusznik (przy odpalaniu rozrusznik krecil z innego aku)
wyregulowana przerwa na swiecach
poziom paliwa zgodnie z serwisowka
sprawdzone sprezanie, jest ksiazkowe
sklad mieszanki zgodnie z serwisowka
podmieniony modul zaplonowy i cewki z kablami
sprawdzona szczelnosc kroccy ssacych
teraz objawy.
dzis bylem u mojego machanika, chlopak zajmuje sie wszystkimi sprzetami i robi to z pasji, a nie dla zarobkow. zna sie na tym i ma dobra opinie w okolicy. razem pomeczylismy temat. kupilem inne gazniki, bo na poprzednich mial slabe ssanie, bo przepustnice mialy duzy luz. po wyczyszczeniu nowych i wstepnej regulacji wg ksiazki znow nie odpalil, dopiero na zaciag odpalil. zrobilismy synchro, i poki byl goracy, to palil na strzala bez ssania i bez gazu. przestygl z pol godziny i juz ani ssanie, ani dodanie gazu nie pomagalo. odpuscilismy na dzis temat, ale co sie do cholery dzieje?? wszystko posprawdzane, kombinowane jak sie da i nic nie mozna zdzialac. skonczyly sie pomysly...
czy podniesienie poziomu paliwa cos da?? dla mnie wyglada to tak, ze jak dlugo postoi cieply, to odparuje troche paliwa z gaznikow i juz jest za malo, zeby zassal (swiece suche). z obserwacji moich wyszlo, ze jak postoi tak z 15 minut, to zapali z truden ma pierwszy i drugi cylinder, a za chwile dopiero zalapie reszta. po pol godziny juz nie pali. wyglada to dosc logicznie, ze moze byc za nisko poziom paliwa. tymbardziej, ze czasem jak go wiecej pocisnalem na wysokich obrotach, to w pewnym momencie zgasl w czasie jazdy. jak sie zatzrymalem, zalalem gazniki paliwem, to odpalil od strzala i poszedl dalej...jakies podpowiedzi?? sugestie?? gdzie szukac, co moglo sie zwalic?? dodam, ze zimnego, zeby odpalil trzeba przeciagnac z 300 metrow i odpali ale tylko na pierwszym biegu. na wyzszych nie chce

Offline

 

#2 2011-12-03 23:25:07

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

może zobacz co sie dzieje z wężykami i w samym zbiorniku paliwa,rdza i inne syfy ,ja bym przy okazji powąchał olej czy nie śmierdzi benzyną,poza tym z serwisówki wynika ze w obiegu paliwowym jest jeszcze separator pary i zbiornik na wodę,nie mam pojecia w jakim stanie te cudeńka maja wpływ na całośc podawania paliwa ale mozesz na to zwrócic uwagę Kumplowi
...poza tym ja przy zdejmowaniu zbiornika nie widziałem tam zadnych dodatkowych pierdółek jak te o których pisałem wyżej,takze nie wiem czy w moim motongu ktoś juz ich nie usunął ,czy po prostu nie zwróciłem uwagi,tak czy siak po trzech tygodniach pod chmurką odpalił od pierwszego razu....

Ostatnio edytowany przez wojt70 (2011-12-03 23:31:07)

Offline

 

#3 2011-12-04 08:54:26

 eosik

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 24
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

ja tez nic takiego nie mam. do zbiornika idzie wezyk podcisnienia i paliwowy, tzn do kranika. nic poza tym. szkoda, ze nie sprawqdzilismy, czy z butelki by odpalil

Offline

 

#4 2011-12-04 10:34:27

 Jasiu

Użytkownik

4814871
Skąd: Myszkow
Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 341
Punktów :   12 

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

raczej bez różnicy chyba że kranik zatkany albo nie podaje jak trzeba. Jak ustawisz na PRI. to pali?
Co do słabego ssania to raczej duży luz przepustnic nie jest przyczyną, i szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby miał wpływ na kwestię odpalania. Sam powiedziałeś że zasysanie mieszanki było słabe, może rozrząd jest przestawiony, albo gdzieś jeszcze łapie lewe powietrze. Jak wstrzykniesz trochę paliwa bezpośrednio do gaźników od strony filtra to zapali?


'93 Kawasaki ZR 1100 Zephyr
'79 Kawasaki KZ 1000 MK2

Offline

 

#5 2011-12-04 12:55:10

 eosik

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 24
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

na pri tez nie pali. bylo psikane w filtr samostartem i tez nie lapie. a na samostarcie powinien gadac nawet bez paliwa przeciez moze cos z elektryka?? ale przeciez wszystko bylo podmieniane


po regulacji zaworow jak bog przykazal moto odpalilo od strzala...zrobilismy synchro i rwie jak wsciekly

Ostatnio edytowany przez eosik (2011-12-17 19:11:22)

Offline

 

#6 2011-12-19 09:33:53

qnerk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-13
Posty: 20
Punktów :   

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

Czyli że już ok?

Offline

 

#7 2011-12-19 19:19:14

 eosik

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 24
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: problemy z odpalaniem zephyr 550

juz ok. motorek pali od strzala i rowniutko pracuje na wolnych obrotach nawet zimny teraz jest rzwawszy i lepiej ciagnie:) wczesniej ponad 120 juz sie meczyl, teraz jedzie dalej... przyznam sie szczerze, ze ja to dzikus jestem i wczoraj jezdzilem, mimo ze na zewnatrz 3 stopnie byly...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zseis1tazgora.pun.pl www.pndc.pun.pl www.hardstyle-ownia.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.nietykalnitag.pun.pl