Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2020-08-11 14:01:42

Reggie88

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-01-28
Posty: 10
Punktów :   

Felgi i wydech w ZR550.

Czołem!

Jak być może część z Was wie, szykuję się do rozbiórki mojego spryciarza celem pomalowania ramy i wyeliminowania ognisk korozji. Przy tej okazji chciałem poprawić malowanie na felgach, silniku, lagach i dodać parę nowych części. Patrząc jednak na 550 z boku nie podoba mi się jego tylna część ze względu na dużą felgę i nisko poprowadzony wydech. Pytam Was zatem: czy w 550 jest możliwość założenia innych felg, tak aby tylna była mniejsza i pozwoliła jednocześnie na założenie szerszego laczka (powiedzmy 160 lub więcej)? Strasznie mnie drażni rozmiar tylnej felgi.

Natomiast w kwestii wydechu, czy akcesoryjne kompletne układy 4w1 dedykowane np. do 750 będą pasowały do 550? Doradźcie proszę

Offline

 

#2 2020-08-11 14:22:43

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2630
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Felgi i wydech w ZR550.

Wydechu od 750 nie podpasujesz do 550 ponieważ różnią się diametralnie, inna średnicy, rozstawy kolektorów, długości i ugięcia. Poza tym nie wiem czy istnieją dedykowane do ZR750 wydechy 4w1, bardziej będą to do Z7. Najłatwiej będzie ci wyciąć puchę między kolektorem a tłumikiem i wspawać kolano z odpowiednim ugięciem. Ustalisz sobie wtedy wysokość i kąt taki jak chcesz. Wtedy możesz montować orginalną końcówkę lub jakiś akcesoryjny wydech.
Co do felg to pewnie przy małej rzeźbie byś jakąś tam felgę zamontował od innego motocykla ale licz się z tym że miałbyś różne wzory w stosunku do oryginalnego przodu. Czy zmieściłbyś tam większą gumę jak 150 to nie wiem, bo pamiętaj że ogranicza cię jeszcze szerokość wahacza i prowadzenie łańcucha. Osobiście uważam że tylne koło większe niż przednie nie jest jakieś straszne i mniej mi przeszkadza jak odwrotność tego dziwactwa jak jest np. w 1100


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#3 2020-08-11 14:33:56

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Felgi i wydech w ZR550.

160 wejdzie na felgę 18 Hevi tak miał, pewnie podpowie jaki profil, bo nie pamiętam. Z wydechem to raczej tylko rzeźba przynajmniej od łączenia 4w1

Offline

 

#4 2020-08-11 14:45:15

Reggie88

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-01-28
Posty: 10
Punktów :   

Re: Felgi i wydech w ZR550.

Cenne informacje, dzięki!
Oczywiście zmieniając felgę z tyłu miałem na myśli już komplet, tak aby wzór felg się zgadzał. Pytanie tylko czy jest jakiś parametr, którym powinienem się kierować przy poszukiwaniach. Mniejsza średnica felgi teoretycznie powinna się przełożyć od razu na więcej miejsca dla szerszej opony, o ile położenie łańcucha na to pozwoli. Przeszedł mi przez myśl pomysł wymiany wahacza, ale nie mam teraz do tego głowy i nie wiem na ile warte to zachodu. Póki co błądzę.

Z wydechem w takim razie też łatwo nie będzie - wypadałoby zabrać go do jakiegoś magika, który po prostu przerobiłby go pod konkretną długość i kąt jaki chcę. A chciałbym go trochę wydłużyć i zadrzeć do góry.

Offline

 

#5 2020-08-11 21:42:54

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Felgi i wydech w ZR550.

rafi068 napisał:

160 wejdzie na felgę 18 Hevi tak miał, pewnie podpowie jaki profil, bo nie pamiętam. Z wydechem to raczej tylko rzeźba przynajmniej od łączenia 4w1

Wejdzie, ale właściwości jezdne znacznie się pogorszą. Będziesz tzw mistrzem jazdy na wprost


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibiabot.pun.pl www.narut0f0rum.pun.pl www.farmacjacmumk.pun.pl www.southparkuni36.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl