Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2021-06-04 19:10:22

 Bsx238

Nowy użytkownik

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2021-05-30
Posty: 6
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 1100

Zephyr 1100 brak iskry

Witam,

W powitalni się przywitałem więc teraz przywitam się tutaj
Mój problem jest taki: Motocykl stał ok. 4 lat w garażu z uszkodzonym modułem zapłonowym. Moduł razem z cewkami i fajkami oraz impulsatorem wysłałem do naprawy do firmy Elserwis, tam stwierdzono, że wszystko ok tylko moduł uszkodzony i go naprawili. Części wrociły, zamontowałem: nowe świece, nowy aku, cewki, impulsator, moduł. Wszystko przed demontażem fotografowałem więc i podłączenie jest ok. Motor zapalił po kilku próbach, pochodził ok. 30min na wolnych obrotach, zgasiłem i później był problem z odpaleniem, czasami tylko strzelał ale nie odpalił. Stwierdziłem brak iskry, oczywiście zadzwoniłem do Elserwisu i powiedzieli, żeby do diagnostyki przysłać moduł z regulatorem napięcia. Wyślę to jak tylko mi powiecie gdzie jest regulator napięcia w tym moto??? Bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Przeczyściłem też styki na module i cewkach i dziwna rzecz bo iskra zaczęła się pojawiać ale bardzo rzadko raz na 3-4 sekundy, a po pewnym czasie znowu jej nie było, aku trzyma, rozrzusznik kręci jak szalony, może to być wina słabej masy?? jeśli tak to jak ją poprawić?? u mnie z głównej wiązki wychodzi tylko jeden cienki kabelek z oczkiem pod nakrętkę jednej cewki.

Sorki, że taki długi post ale nie wiedziałem jak to streścić żeby było zrozumiałe:)

Offline

 

#2 2021-06-06 18:23:51

skaryf

Użytkownik

Skąd: Katowice;Gliwice
Zarejestrowany: 2011-02-08
Posty: 253
Punktów :   12 
Motocykl: Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 brak iskry

To przykre ,że po raz kolejny ktoś szuka w 11 iskry .Niestety zdarza się tak że to moduł jest głównym powodem zanikania iskry.
Nie podważam autorytetu firm regenerujących moduły ale akurat w module 11 palą się tranzystory te na 3 nóżkach .Prawdopodobnie tu zostały wymienione ale nie było to usunięcie przyczyny ale tylko skutku... i sytuacja znowu się powtarza ( niestety tu poszukałbym sprawnej używki )
Nie występuje w 11 zewnętrzny regulator napięcia ( tylko w alternatorze jest  taki dinks aby stale monitorując napięcie wyjściowe odpowiednio regulować prąd ładowania akumulatora)
Masa oprócz tej przy cekach jest z prawej strony na silniku od klemy minusowej

Offline

 

#3 2021-06-08 12:10:07

 Bsx238

Nowy użytkownik

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2021-05-30
Posty: 6
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 brak iskry

Skaryf dzięki za odpowiedź, spróbuję zareklamować moduł może coś da. A może jest tu jakiś fachowiec z województwa lubelskiego co się zna na zephyrach?? Bo bardzo chciałbym uratować ten motocykl jednak chyba dysponuje zbyt małą wiedzą

Offline

 

#4 2021-06-08 13:31:26

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 brak iskry

Przerabiałem to , tylko jeszcze w latach gdzie było o wiele trudniej kupić sprawny moduł. U mnie 2 razy były wymieniane tranzystory przez znajomego elektronika po czym mosocykl zaskakiwał na 2 sekundy i znów cisza. Potem trafił do firmy naprawiającej moduł pierwszy raz trzymali mój moduł jakieś pół roku i łaskawie go zrobili po czym skasowali 600zł, pochodził 2 sekundy i cisza. Jak oddałem go na reklamacje to stwierdzili ze to moja wina lub cos jest uszkodzone i pali moduł. Kasy nie odzyskałem. Po czym zaledwie po jakimś roku moze więcej trafił się moduł właśnie od Skaryfa i moto gada do dzisiaj.   Jak widać nic nie pali modułu tylko oni nie potrafili go naprawić a  skasowali za usługę. Nie podam całej nazwy firmy tylko część nazwy a mianowicie "Digi...."

Na 90% to będzie moduł, wymienisz skrzyneczkę i będzie gadać, (Zawsze można przerobić na platynki , taki żart). Mógł byś sprawdzić czujnik Halla ale do tego potrzebny jest oscyloskop. Cewki odpadają bo zerowe szanse żeby padly wszystkie na raz. 
Cierpliwości moduł prędzej czy później się znajdzie. Ewentualnie szukaj jakiegoś szrota do kupienia.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#5 2022-03-26 17:14:29

 Bsx238

Nowy użytkownik

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2021-05-30
Posty: 6
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 brak iskry

Witam,

Odświeżam temat. Najprawdopodobniej to jednak moduł, chyba wszystko inne zostało wyeliminowane. Mam jeszcze pytanie czy jest ktoś w lubelskim lub podkarpackim z Zephyrem 1100? Bo znalazłem moduł nowy z carmo w holandii ale to prawie 1700pln plus wysyłka.  Chciałbym podpiąć swój moduł do sprawnego motocykla żeby potwierdzić na 10000% że to to.

Offline

 

#6 2022-03-28 07:04:56

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Zephyr 1100 brak iskry

U mnie możesz, Ale na razie mam motocykl rozgrzebany, myślę że skończę do końca tygodnia.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.crashfans.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.dcforum.pun.pl www.najciekawsze.pun.pl www.harrypotterpbf.pun.pl