Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2022-04-17 13:53:22

king

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-24
Posty: 55
Punktów :   

Kawasaki Zephyr -Malowanie

Mój zephyr przechodzi gruntowny remont silnika, i pomyślałem sobie że jak już silnik zostanie rozebrany to postanowiłem pomalować kilka elementów
Mianowicie
1 -  RAMA
2  - Zaciski hamulcowe-
3 -  piaskowanie baku od wew- dużo rdzy jest , czy po piaskowaniu bak nie będzie już rdzewiał
4 -  Polerowanie dekli - bądź chromowanie....?


   Znacie jakieś konkretne firmy gdzie wszystko zrobili by w jednym miejscu ,

Czy nałożenie chromu na dekle ma sens , czy zrobić polerkę ,?
Myślę jeszcze o zakupie linki w stalowym oplocie - posiada ktoś kto może się wypowiedzieć na ten temat

Chce jeszcze coś z obręczami kół, pomalować wypolerować

Za bardzo się nie znam w tym temacie , ale licze na kogoś kto się zna i wypowie sie tu konkretnie

Offline

 

#2 2022-04-19 07:16:51

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2630
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Kawasaki Zephyr -Malowanie

Jak robiłem swojego to również było to gruntowne (poza malowaniem samego silnika co jeszcze mnie czeka). Rama piaskowana i malowana proszkowo - robił to jeden z zakładów w mojej okolicy zajmujących się produkcją ogrodzeń stalowych. Bakiem zająłem się samemu lecz nie miałem go zardzewiałego tylko przerabianego, jednak nie zostawiałbym surowej blachy wewnątrz bo bez zalania po korek ruda i tak ci wejdzie. W wątku który założyłem masz całą procedurę konserwacji wewnętrznej zbiornika http://zephyr.pun.pl/viewtopic.php?id=1490
Chromy mają to do siebie że (mimo iż wyglądają zajefajnie) to są cholernie kosztowne. Na aluminiowe elementy chyba lepszym wyjściem jest polerka którą przy odrobinie czasu możesz wykonać samodzielnie i praktycznie za groszę.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#3 2022-04-19 07:58:12

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Kawasaki Zephyr -Malowanie

Co do ramy i zacisków to najlepiej proszkowe malowanie jak proponuje Jachoo. Spokój na lata.
Co do elementów z Alu... Zależy co chcesz uzyskać i ile masz środków na ten cel. Najtaniej byłoby zedrzeć warstwę anodowania oryginalnie i wypolerować. Trzeba się liczyć z dość częstym odświeżaniem gołego metalu. Praktycznie po każdej jeździe w deszczu polerowanie od nowa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiservwszystkiego.pun.pl www.harrypotterpbf.pun.pl www.crashfans.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.najciekawsze.pun.pl