Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2012-09-29 11:28:58

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Poziom oleju

Wybaczcie jesli pytanie jest durne (ale nie mam oryginalnego manuala - a moze ktos ma i uzyczy na pare dni celem zeskanowania? ) - poziom oleju sprawdza sie na motocyklu spionizowanym (na centralnej stopce) czy na bocznej nozce?

W Haynes'ie pisze ze nalezy '... support motorcycle in an upright position on level ground, using an auxiliary stand or an assistant if required' czyli ze motocykl stoi na bocznej stopce i jest pochylone.  No chyba ze moj angielski juz tak zardzewial ze sie kompletnie myle...?

ale juz pare stron dalej pisze: "On 750 models, with the motorcycle held vertical, the oil level should lie between the H and L lines marked on the plate behind window"


Poniewaz co motocykl to inaczej to chcialbym sie upewnic, bo leje zwykle pol 'oczka' na centralnej stopce. W zephyrze przy takim nalaniu, po postawieniu na bocznej stopce jest wtedy w okolicach minimum.

Ostatnio edytowany przez TJa (2012-09-29 11:33:37)

Offline

 

#2 2012-09-29 11:56:21

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Poziom oleju

Ja zawsze leje jak na polowe oczka jak stoi na centralnej. Wszyscy mechanicy których znam tez zawsze leja jak moto jest w pionie.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#3 2012-09-29 15:19:57

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Poziom oleju

ja leje jak motocykl stoi na kołach w pionie,bez żadnej stopki i centralki ,tej drugiej nie mam zresztą ,leję trzy czwarte oczka,przydatna pomoc drugiej osoby w tym wariancie,może to być przechodząca obok Pani

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prawopole.pun.pl www.bikefans.pun.pl www.s1klanthe.pun.pl www.dbnet.pun.pl www.bakugan-nowa-vestroja.pun.pl