Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2013-04-06 22:32:09

gkiwi

Użytkownik

Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2011-11-23
Posty: 16
Punktów :   
Motocykl: ZR550B

Prośba o pomoc

Witam,

Mam do Was kilka pytań, uprzedzałem wcześniej... A mianowicie:
1) Jakie najniższe obroty powinien mieć zefirek? Otóż wymieniłem świece, olej i filtr i mam mały problemik, przepaliłem zefirka z 5 minut, początkowo na ssaniu później trzymając manetkę tak w granicach 3 tys. obrotów i gdy już się nagrzał, po puszczeniu gazu schodzi do ok. 1000 obrotów, kilkanaśnie sekund pochodzi, obroty spadają i gaśnie. Czy za krótko go grzałem? Nadmienię, że moto było zdławione i a sprzedawca twierdził, że przeczyszczając gaźniki coś tam wyciągnął (nie pamiętam co) i go tym samym odblokował. Czy wypadałoby zrobić synchronizację i/lub regulację?
Pytanko 2) Czy żeby wymienić filtr paliwa muszę ściągnąć zbiornik? Wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewien. Mam niepodłączone airboxy, na mrozie ciężko je nałożyć, czy może o mieć wpływ na pracę silnika?
I ostatnie pytanie (3) do Was, cóż to jest za przewód, już nie miałem dzisiaj siły na szukanie...nie wiedziałem, że przy wymianie filtra trzeba ściągnąć wydech i zastała mnie noc
http://img22.imageshack.us/img22/6206/aaamf.jpg

Z góry dzięki wielkie za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie
gk

Offline

 

#2 2013-04-07 11:04:23

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Re: Prośba o pomoc

A wcześniej chodził bez filtra powietrza? Załóż te króćce i dopiero sprawdzaj.
Filterek paliwa jest na przewodzie. Jak jak sie uda to wymieniaj bez wyjęcia zbiornika. A jak jest głębiej pod zbiornikiem to wykręć zbiornik. Co to za filozofia..
Ten przewodzik to jest pewnie przelewowy z komory pływakowej. Powinny być dwa . Puść to swobodnie do tyłu moto.


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#3 2013-04-07 12:31:46

gkiwi

Użytkownik

Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2011-11-23
Posty: 16
Punktów :   
Motocykl: ZR550B

Re: Prośba o pomoc

JONy, dzięki wielkie za rady.
Szczerze mówiąc króćce od samego początku nie były założone, a jak go kupowałem to tylko zapaliłem na ssaniu no i po minucie  go wziąłem, bez większego przyglądania... :-)
Faktycznie przewodzik nie byl do niczego podpięty i pomyślałem, że może skądś się wypiąl.
W pytanku do Was pomyliłem się, chodziło mi o filtr powietrza a nie paliwa :-(

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fantasia.pun.pl www.sm12.pun.pl www.kaliskiemtg.pun.pl www.evilspirits.pun.pl www.gothicmodding.pun.pl