Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#211 2014-05-29 14:20:20

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

ponieważ moje ciuchy tekstylne słabo sobie radzą z wodą (pomimo impregnacji) i na odcinku ~40km w (słabym) deszczu przemokło mi prawie wszystko zastanawiam się nad zmianą... żona ma spodnie z 4bikera i dobrze wyglądają po roku użytkowania, więc się zastanawiałem nad takim zestawem: kurtka COMFORT-TOUR i spodnie COMFORT-TOUR. Co prawda znowu membrana Reissa, ale jakaś chyba lepsza i wypinana, co myślicie? Może jakieś propozycje?


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#212 2014-05-29 15:41:35

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Ubiór na motocykl

Moja żona jeździ w ich kurtce i jest mega zadowolona a propos ja też poszukuje ciuchów co sadzicie o firmie king red bike??


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#213 2014-05-30 08:52:29

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

Pudelski7 napisał:

co sadzicie o firmie king red bike??

znalazłem tylko jedną opinię > tu <:
Może ktoś też będzie zainteresowany tematem, więc napiszę parę słów:

Kurtkę kupiłem przez allegro bez mierzenia (po raz pierwszy miałem odwagę zaryzykować - rozmiar spasował idealnie! Wcześniej nie miałem żadnej porządnej kurtki, żeby było do czego porównywać, ale trochę zmierzyłem w różnych sklepach. Kurtka trzyczęściowa, zarówno ocieplacz jak i membrana są odpinane. Za te pieniądze z odpinaną membraną konkurencji brak. Kurtka długa, idealnie przykrywa nerki. Super rozwiązaniem jest dopinany kołnierz w komplecie. Przy >15 stopniach w mieście z nieodpiętą membraną jest jak w worku, ale to chyba standard w kurtkach tej kategorii, przynajmniej z tego co słyszałem. Natomiast z odpiętą jest git - lekko i przewiewnie. Zamki, za pomocą których dopina się ocieplacz i membranę są średniej jakości i trzeba uważać, ale chyba nie odpina się warstw codziennie, więc można przymrużyć na to oko. Natomiast główny zamek jest solidniejszej konstrukcji i bez problemów zapina się i rozpina wielokrotnie w ciągu dnia.
Co do materiału zewnętrznego i ochraniaczy, to się nie znam zupełnie, ale jest podobnie jak w innych kurtkach tej klasy.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

kurtki te są w sieci kingway i z tego co widzę to kurtka KingBike GLOBETROTTER wygląda prawie jak kopia Ret-Bike RET GLOBE


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#214 2014-05-30 09:12:24

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: Ubiór na motocykl

przeciez wiesz, ze kurtki często wyglądają superextra do pierwszego deszczu .
nie znam tej firmy, ale cały post mnie osobiście wygląda na reklamę jakiegoś sklepikarza, który akurat tym handluje.
jeszcze dziadek mnie powtarzał, ze "na motóra ni ma jak skóra" i niechby nawet była do kolan

Offline

 

#215 2014-05-31 08:03:40

 speedward

Platynowy Zlotowicz

Skąd: woj.lubelskie
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 1256
Punktów :   15 
Motocykl: Kawa ZR 1100

Re: Ubiór na motocykl

Jezdzilem pare lat w skórach (tarbor) ale ze zmienił się moj rozmiar to przeszedłem na texy (retbike i held) i tak jak mowi becker,bylem zadowolony do pierwszego deszczu. Jak to wyglądało wiedzą ci co jechali ze mna na zlot do Wrześni. Jak jezdzilem w skórach to nigdy mnie coś takiego nie spotkało,pojawiała się wilgoć w paru miejscach i dłuzej schly ale pod spodem byłem suchy. Dla bezpieczeństwa bede teraz wozil kombinezon zewnetrzny na deszcz, ale w przyszlosci chce wrócic do dobrych skór, bo lepiej wyglądają,są bardziej komfortowe, są bezpieczniejsze i lepiej chronią przed wiatrem i deszczem.

W temacie komfortu: spodnie tekstylne w moim przypadku to dyskomfort związany z nieodprowadzeniem wilgoci, po prostu w nich pływam. W skórzanych spodniach jest ciepło, ale można w nich chodzić na zlocie i nie ma problemu. Dodatkowo nowa skóra po pewnym czasie dopasowuje się do sylwetki i tworzy wszystkie potrzebne załamania. Nie ma problemu w siadanie czy chodzeniem, odczuwałem jedynie dodatkowy ciężar nie ograniczający ruchów... Podsumowując tęsknie za dobrymi, NOWYMI skórami.

Ostatnio edytowany przez speedward (2014-05-31 13:19:44)


Perła? Jasne!

Offline

 

#216 2014-05-31 13:54:33

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Ubiór na motocykl

Od zawsze jeździlem w skórach tylk omoja kurtka jest tuż tak zniszczona że stwierdziłem że pora zmienić garderobe, wszędzie gdzie bym się nie ruszył kazdy mówił "bierz tekstylną" ale po tym co piszesz chyba pozostane przy skórach zastanawiałem się na hein gericke teraz ją mam i służyła genialnie pierwsze mojemu ojcu teraz mnie. Myślę że coś ciekawego znajdę.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#217 2014-06-02 08:45:32

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

Jeździłem w kurtce skórzanej (niedopasowana ramoneska ) kilkanaście lat temu, a teraz tylko w texach, więc nie mam jak porównać.
Zestaw z 4bikera zszedł jak ciepłe bułeczki i dostawa za ok miesiąc. Także jestem w kropce i wychodzi mi, że przed zlotem nie będzie zmian w garderobie


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#218 2014-06-02 10:01:48

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Re: Ubiór na motocykl

Ja lubię skóry.Mam leciwego Daynese dwuczęściowy z pełnym suwakiem. Wadą jest brak kieszeni-sa tylko dwie wewnętrzne oraz to,że jak pada deszcz to od razu mam mokre skarpetki woda leci po spodniach wprost do środka butów.
Ale za to nic mnie nie szarpie, nogawki nie trzepocą , jest opływowy co akurat na nakedzie jest istotne, nie przemieszczają się ochraniacze...
Do jazdy turystycznej i turystycznych prędkości to lepsze bedą texy. Ale do mocniejszego latania to wybieram skóry.
Poza tym jeszcze mam buzer z ochraniaczami,żówiem i siatką, który w naprawdę upalne dni zakładam na jakiś
longsleeve i do tego fajne by były jeensy motocyklowe ale mam inne spodnie skórzane. Rękawice, kask i jest zajefajnie


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#219 2014-06-02 19:17:56

 5eba

Złoty Zlotowicz                          Administrator

Skąd: Grajewo/Podlasie
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 1717
Punktów :   
Motocykl: 1100 '93

Re: Ubiór na motocykl

ja narazie tylko w texach, ale zamierzam za jakis czas zaczac przygode ze skorzana kurtka. ahh te ceny.. bo za 450 to raczej nie ma co du%y zawracac.


Zephyr 4ever

Offline

 

#220 2014-06-03 10:10:16

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

no to może zmienić kierunek i szukać skóry... tylko czy używkę?
znalazłem ciekawy sklep we Wro http://allegro.pl/listing/user/listing. … d=34487484 jest szansa, że jutro mógłbym tam zaglądnąć


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#221 2014-06-03 10:29:36

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubiór na motocykl

Marek - w 80% przypadków skórzane kombiaki  mają gumowane wstawki w łydkach i na ramionach, więc to przecieka w 3 sek
szukaj teksów - ja miałem i skóry i teksy i nadal jestem zdania, że skóra szybciej przecieka jak dobry tex...


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#222 2014-06-06 14:15:36

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2647
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Ubiór na motocykl

Ale taniej kupisz dobrą skórę i zaimpregnujesz....ZAIMPREGNUJESZ, niż dobrego teksa.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#223 2014-06-11 08:55:07

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

w sobotę byłem w InterMotors w Długołęce na dniach otwartych i wstępnie wybrałem kurtkę Macna Jura Night Eye i gość zamówił na salon spodnie Macna Mercury w XL i XXL, bo nie wiem jaki rozmiar spasi , na stronie IM nie ma żadnych zdjęć tych ciuchów, może jeszcze ponegocjuję o kamizelkę VISION
spodnie powinny być dziś/jutro na sklepie...

edit:
no i wczoraj zakupiłem zestaw, z małą różnicą - spodnie nie odblaskowe, a czarne
https://lh6.googleusercontent.com/-lM7HQtknbB8/U5f6-G5WahI/AAAAAAAAGfA/4GkURyqCcxY/s144/DSC_0203.jpg   https://lh3.googleusercontent.com/-gajjfDUCq3w/U5f7EOxDD9I/AAAAAAAAGfI/ax4alVS1ltI/s144/DSC_0204.jpg
a dziś na próbę przyjechałem w kurtce do pracy, wyjęta podpinka i membrana i w temp ~25'C daje radę, ale obawiam się, że popołudniu w smażalni się stopię....


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#224 2014-06-11 11:20:01

 TJa

Użytkownik

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 303
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 '95

Re: Ubiór na motocykl

ja szukam teraz jakis lekkich(?!) spodni motocyklowych i buzzera ale przy moich gabarytach jest to niestety problem ale sie nie poddaje

Offline

 

#225 2014-06-11 11:25:44

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

ja w zeszłym roku kupiłem spodnie Bering (żony Bering, a moje mają logo STT) i bardzo polecam, choć nie widziałem ich teraz na allegro. Żonka ma też kurtkę Aero Beringa i jest bardzo fajna, moja innej firmy jest taka sobie, bo mi się odpięła regulacja na rękawie, ochraniacz się przesunął i przeszorowałem łokciem po asfalcie w zeszłym roku...


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.harrypotterpbf.pun.pl www.dcforum.pun.pl www.najciekawsze.pun.pl www.crashfans.pun.pl www.fenixclan.pun.pl