Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#76 2012-12-20 20:40:48

 Anonymous

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 727
Punktów :   

Re: Ubiór na motocykl

Myslalem o nartach i snowbordzie a czy na moto sie nada?

http://allegro.pl/kurtka-buzer-motor-cr … 09085.html

Offline

 

#77 2012-12-20 21:02:08

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubiór na motocykl

nada się mój brat jeździ w czymś takim czasami i jest OK - nawet specjalnie nie krępuje ruchów - ale musi być dobrze dopasowane.


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#78 2012-12-20 21:38:14

 Anonymous

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 727
Punktów :   

Re: Ubiór na motocykl

Jak cos dostane od mikolaja to pewnie nabede

A ost dobrze się sprzedaje (wprawdzie na narty) bielizna termiczna.

Polecam

http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna … 29813.html

Ostatnio edytowany przez Kubek (2012-12-20 21:43:34)

Offline

 

#79 2012-12-20 21:52:57

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubiór na motocykl

Ja bieliznę termiczną zawsze mam sobie kupić, jak jest promocja w Lidlu, ale zawsze nie kupię hehe może w przyszłym roku


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#80 2012-12-20 22:28:23

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

ja bieliznę termiczna kupiłem niedawno na gruponie, przy 4 kompletach zapłaciłem z przesyłką trochę ponad 3 stówki. Jak do tej pory kilka razy się sprawdziła w temp do -15stC na spacerach z dzieciaczkami , bo dla nich oczywiście też kupiliśmy. A miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli i w przerwie świątecznej je wypróbujemy na nartach


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#81 2012-12-21 08:39:39

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Ubiór na motocykl

jak dla mnie bielizna z lidla, może i jest termoaktywna z nazwy , w moim odczuciu wolę zwykłą w stu procentach bawełnianą ,którą zresztą coraz częściej dostać., w ogóle jak znam życie to większość tego typu produktów działa na zasadzie placebo, srebrne nici, wełna wielbłąda ,gary zeptera,reinbowy i takie tam cuda....pomijajaąć fakt że kalesonach termoaktywnych czuję się jak robin w rajtuzach hi hi,chociaż oczywiście zaraz mi sie dostanie jak to nie cudownie się w tym jeździ i świetnie działa...

Offline

 

#82 2012-12-21 11:57:24

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

hehe wojt ja już od kilku lat na narty wciągam tylko koszulkę termo i kombinezon (1 lub 2 częściowy) i do -20stC nic więcej mi nie trzeba. To co mi jest potrzebne to odprowadzenie potu z ciała do kombi, który to wywala dalej na zewnątrz. Do tej pory nie miałem ciuchów z jonami srebra i po jednym dniu jazdy taką koszulkę można było wyczuć z duużej odległości za niedługo sprawdzę najnowszy nabytek z jonami srebra to się wtedy podzielę swoją opinią. Bawełny nie lubię, bo wciąga cały pot, a że ja go wydzielam dużo to zaraz jest mokra i mi jest zimno...
Także ja jestem bardzo zadowolony z posiadania takiej bielizny, w połączeniu z ciuchami wyposażonymi w dobrą membranę jest rewelacja


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#83 2012-12-21 15:40:54

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Ubiór na motocykl

no ja testowałem przy temperaturach na plus.czyli koszulka termo i kurtka , i poza tym że nie czułem sie w niej dobrze to była tak samo nasiąknięta jak zwykła bawełniana,
i teraz pytanie czy te lepsze są lepsze? nie wiem i pewnie nie będę sprawdzał , poza tym co to jest dobra membrana - gore tex? - mam buty, pod prysznicem przemokły a od plus 15 noga się w nich tak poci jakby były z plastiku, no chyba że sie cały czas przemieszczasz na motngu, wracam chyba do stroju ze skóry , zacząłem od kupna pasa na nerki ( zainspirował mnie Pałasz-gdzies tam gadalismy jak ciepło ma w plecki ,a ja w swoim mam raczej zimno ,więc postanowiłem zmienić) , pas jest skórzany na cztery klamry z podpinką jagnięcą , ma ponad 20 lat i jest w stanie 5+, mój roczny wygląda przy nim jak szmata, tyle są warte teraz rzeczy , no oczywiscie nie piszę o naprawdę drogich produktach , bo ich po prostu nie znam, ale w ciuchach motocyklowych chyba jak nigdzie sprawdza sie powiedzenie ,że nie stać nas na rzeczy tanie

Offline

 

#84 2012-12-21 16:39:46

 Saladin

Użytkownik

Skąd: Ełk
Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: CBR 1000f

Re: Ubiór na motocykl

wojt70 napisał:

jak dla mnie bielizna z lidla, może i jest termoaktywna z nazwy , w moim odczuciu wolę zwykłą w stu procentach bawełnianą ,którą zresztą coraz częściej dostać., w ogóle jak znam życie to większość tego typu produktów działa na zasadzie placebo, srebrne nici, wełna wielbłąda ,gary zeptera,reinbowy i takie tam cuda....pomijajaąć fakt że kalesonach termoaktywnych czuję się jak robin w rajtuzach hi hi,chociaż oczywiście zaraz mi sie dostanie jak to nie cudownie się w tym jeździ i świetnie działa...

Nie rozumiem jak w ogóle można jeździć w bawełnianej koszulce w lecie Mam komplet Brubecka i naprawdę jest świetny, nie wiem jaka jest ta bielizna z Lidla ale do biegania i na rower mam ich koszulki i są naprawdę niezłe. Nie wyobrażam sobie jazdy bez bielizny "thermo" pod ubrankiem na moto, co do wyglądu to lata mi to co ktoś myśli o moim wyglądzie jak np. biegam w tym Brubecku :0

Offline

 

#85 2012-12-21 19:09:07

 mar33cki

Srebrny Zlotowicz                       Administrator

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2012-09-05
Posty: 2231
Punktów :   16 
Motocykl: FZS 1000 Fazer

Re: Ubiór na motocykl

do tej pory miałem koszulki z długim rękawem Spydera, które do tanich nie należą, dostałem 2 szt.
Z nich jestem bardzo zadowolony. Mam też bluzę z długim rękawem jakiejś innej firmy (nie pamiętam nazwy) i generalnie jest spoko, ale po kilku godz jazdy na nartach jak zdejmę kombi to czuć mnie z daleka.
Teraz kupiliśmy dla całej rodziny komplety z Extremusa - w końcu moja żona przestała marznąć, a dzieciaczkom pod kombi tylko bielizna wystarcza. Choć żona twierdzi, że na pewno im zimno i jakiś polarek im zakłada... Ale i do tego się w końcu przekonuje

Co do membran - mam 2 kombinezony: 1cz Nevica i 2cz Spydera. Obydwa mają membranę wiatr-stop + oddychającą. Nie mam pojęcia jakich firm, ale przy okazji wypadu na narty zerknę . Przy temperaturach poniżej -20stC i mocnym wietrze przewiewało mnie przy szyi i zastanawiałem się nad kalesonkami do obu kombi Ale w tym roku sprawiłem sobie też kominiarkę i powinno być spoko.

Żonce ostatnio sprawiłem kurtkę Icon Pearl. Początkowo trochę marudziła, że taka cieńka (a jest ocieplana) ale szybko się przekonała - nic nie przewiewa. Pod to extremus i nic nie krępuje ruchów, ubranie jest lekkie i co najważniejsze jest jej ciepło - sprawdzone na spacerach z dzieciaczkami przy -15stC. Zobaczymy jak będzie na nartach.


1. Nie jeździć szybciej od swojego Anioła Stróża!!!
2. Uważać na samobójczo podlatujące ptactwo...
3. Tyle razy kontrolowanie i własnochętnie wsiąść i zsiąść z moto...
aktualny stan Mustanga

Offline

 

#86 2012-12-21 20:04:24

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubiór na motocykl

ja pod kombi zawsze zakładam krótki rękawek - przeważnie koszulki zlotowe jak jest już całkiem zimno to jakąś bluzę, sweter... i nic więcej... ale jak wspomniałem wcześniej...jestem ciekaw tej bielizny termoaktywnej i pewnie sobie taką sprawię chociażby z czystej ciekawości


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#87 2012-12-21 21:17:48

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Ubiór na motocykl

Saladin napisałem jak się czuje nie jak wyglądam, co do bawełnianej koszulki heh ,dla mnie jest najlepsza ,nie wiem czy rozmawiamy o takiej samej hi hi...poza tym można to rozpatrywac bez konca ,podobnie jak temat wpływu pełni księżyca na rozwój dorożkarstwa w prusach,wschodnich...i zrozumiałe dla mnie jest skoro wpakowałes kase w te ciuszki to będziesz ich bronil ,choćby pot po jajcach.....mar33cki fajnie że w zimie jest w tym oki , ja mówię o lecie kiedy ruszam o 5 rano na bajku do roboty ,potem zapieprzam w tych samych ciuchach , potem jade i tak w koło macieju i wracam po 22 do domu, wole zmienic trzy bawełniane niz kisić się w jednej termo cały dzień wmawiając sobie jak to z niej pieknie ulecial pot w próżnie ,kiedy tak nie jest ,od i tyle w temacie,podobnie kurtki oddycha dopóki nie staniesz w korku , przywali słoneczko i sie gotujesz ,można otwierać wywietrzniki ,suwaki a i tak leci ....choc rano było 10 i marzłeś

Offline

 

#88 2012-12-21 22:06:03

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: Ubiór na motocykl

wojt70 napisał:

,podobnie kurtki oddycha dopóki nie staniesz w korku , przywali słoneczko i sie gotujesz ,można otwierać wywietrzniki ,suwaki a i tak leci ....choc rano było 10 i marzłeś

no tu się zgadzam w 100% niestety ale jeszcze nie wynaleźli materiału idealnego
dlatego właśnie zawsze śmigam w t-shircie pod kataną i jak jest postój to się rozbieram
w sumie tylko ja nigdy nie stoje w korku


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#89 2012-12-21 22:10:17

 Latino

Użytkownik

Skąd: koronowo
Zarejestrowany: 2012-11-29
Posty: 316
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 750 Cafe

Re: Ubiór na motocykl

Chłopaki dotychczas latałem w normalnych koszulkach pod kombi ale od momentu jak kupiłem Brubecka bajka   polecam jak Saladin śwetne uczucie zawsze czysto zawsze sucho zawsze pewnie , ale w koszulki też zakładam zależy gdzie śmigam Saladin a jaki masz model? ja mam cooler spodnie a koszulkę tervel 

Offline

 

#90 2012-12-22 09:16:51

 Anonymous

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-29
Posty: 727
Punktów :   

Re: Ubiór na motocykl

Widze ze bielizna termiczna poruszyłem rój

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.jumpstyle-polska.pun.pl www.narutoyoyo.pun.pl www.ninjaway.pun.pl www.se-graffiti.pun.pl www.shinobiwalka.pun.pl