Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2015-01-12 20:21:55

estor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-14
Posty: 57
Punktów :   

Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

Witam jak zabrać się za ściągnięcie  baku zephyr 750 91r.
Mam 2 wnioski i chciałem zawieść do ich wyciągnięcia.

Offline

 

#2 2015-01-12 21:01:35

 dobrzan

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 101
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550 '92
WWW

Re: Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

A to do wyciągania wniosków trzeba zdejmować bak?

Zdejmujesz kanapę, odkręcasz 2 śruby na końcu zbiornika, unosisz, odłączasz rurki paliwową, podciśnienia do kranika, przewody od czujnika poziomu paliwa i odpowietrzenie, szarpiesz bak do siebie i masz

Możesz spuści paliwo, ale nie musisz bo na pozycji kranika ON lub RES nie będzie ciekło

Offline

 

#3 2015-01-12 21:07:07

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

Patrząc na temat myślałam że do rozwiązania twojego problemu będę potrzebował aparatu
Zdejmujesz siodło, odkręcasz dwie śruby imbusowe baku, zamykasz kranik i zdejmujesz wężyki z niego oraz z drugiej strony wypinasz kostkę od czujnika paliwa. Potem juz tylko unosząc lekko tym baku wysuwasz go do tylu z gumowych prowadnic znajdujących się w przedniej części.
A tak dla ścisłości ten temat powinien się znaleźć w dziale "warsztat" ale dotyczący zephyra.
Powodzenia


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#4 2015-01-12 21:14:07

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

Dobrzan mnie uprzedziłeś zanim skończyłem pisac Tak mnie jeszcze tknęło że może warto abyś zawiózł do naprawy sam zbiornik bez czujnika paliwa i kranika aby przypadkiem ci tych elementów nie uszkodzili. Kranik to dwie śrubki chyba klucz 10 a czujnik z kolei cztery 8 ale żeby do nich dotrzeć to musisz delikatnie podważając zdjąć plastikową osłonę.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#5 2015-01-12 21:24:02

estor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-14
Posty: 57
Punktów :   

Re: Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

Dzieki, oczywiscie chodzi o wgnioty (tak to jest jak tablet uzupelnia sam wyrazy)
Musze sie za to zabrac puki jest zima.

Offline

 

#6 2015-01-14 01:44:38

 becker

Użytkownik

Skąd: SK
Zarejestrowany: 2013-08-18
Posty: 139
Punktów :   
Motocykl: ZR 750

Re: Zdjęcie baku (zdejmowanie zbiornika)

kranik lubi sie rozszczelnić

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2800728.pun.pl www.logistykaaon.pun.pl www.klanlegends.pun.pl www.maxiv.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl