Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Zaspawanie miesca po puszce przy wydechu.

#1 2011-08-28 23:28:39

MaRaS1990

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 15
Punktów :   

Zaspawanie miesca po puszce przy wydechu.

Podczas jazdy odpadła mi puszka, która jest częścią wydechu w ZR 550B i niestety nie znalazłem jej, więc pozostaje mi zaspawanie powstałych dziur w taki sposób żeby spaliny wędrowały do wydechu a nie za kolankami wpadały pod motocykl (co prawda dźwięk jest bardzo rasowy ale na dłuższe trasy jest to męczące )


Jeżeli ktoś z was ma wydech przerobiony bez tej puszki to chciałbym się zapytać w jaki sposób było to zrobione, rozważałem już kilka opcji, ale największym problemem jest to że pomiędzy wlotem i wylotem do i z puszki jest wstawiona zaślepka w wydechu więc samo zaspawanie powstałych otworów zamknie drogę spalinom.


(po odpadnięciu puszki mam w rurze jeden otwór okrągły i drugi z wystająca rurką, która wchodziła wgłąb puszki)
Rozważam dwa rozwiązania:

-dospawać wygiętą rurkę w kształcie niepełnej litery "U" tak aby spaliny wędrowały w podobny sposób jak z puszką,

-wyciąć wystającą rurkę oraz fragment blachy pomiędzy dwoma otworami i przez powstały otwór w kształcie pigułki wyciąć przegrodę która zapewniała przelot spalin przez puszkę a nie prosto do wydechu, a następnie załatać otwór odpowiednio ukształtowanym kawałkiem blachy.


Może ktoś z was robił taką przeróbkę albo ma jakieś inne pomysły, jeżeli nie jasno opisałem to zrobię zdjęcia tego co zostało po odpadnięciu puszki. Jeżeli macie jakieś inne pomysły to piszcie.
I jeszcze jedno pytanie jaki może być zasięg oddziaływania temperatury na chrom podczas spawania??  Puszka jest w dosyć niewidocznym miejscu więc może udałoby się ograniczyć do minimum odbarwienia chromu w części najbardziej widocznej.


EDYT
Dołączam zdjęcie

http://imageshack.us/photo/my-images/5/79940763.jpg/

Ostatnio edytowany przez MaRaS1990 (2011-08-29 13:57:02)

Offline

 

#2 2011-09-02 13:24:45

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Zaspawanie miesca po puszce przy wydechu.

Wytnij przegrodę w rurze , odetnij rurę , wytnij tą blachę pomiędzy rurami i zaspawaj całość jedną blachą , ja mam tak zrobione . http://www.zephyr.pun.pl/viewtopic.php?id=91&p=7


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Zaspawanie miesca po puszce przy wydechu.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sznauceromaniak.pun.pl www.filorosi.pun.pl www.zgraja.pun.pl www.metin2cheaty.pun.pl www.siprofit.pun.pl