Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2022-04-17 10:08:34

 basior-78

Zlotowicz

Skąd: Gmina Izbicko
Zarejestrowany: 2013-10-13
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 Zephyr

Rozwiązanie z dźwignią ssania

Cześć

Szukam pomysłu na rozwiązanie problemu który u mnie jest już jakiś czas . Mianowicie dźwignia ssania , powinna chodzić ciężko z oporem tak że podczas pracy silnika przy różnych drganiach ta dźwignia nie wracała z powrotem co skutkuje na zimnym silniku spadkiem obrotów wręcz czasem zgaśnie . Po rozebraniu całego tego przełącznika w środku jest specjalna wkładka jak by z gumy czy kauczuku który się ślizga po kierownicy i trzyma tą dźwignię . U mnie z starości ta wkładka się rozkruszyła co powoduje właśnie nie trzymanie w danej pozycji tej dźwigni. Próbowałem tam podkładać różne znalezione w garażu elementy docięte na wymiar z gumy czy różnych tworzyw ale pomaga na krótko . Pytanie do Was czy macie jakieś pomysły jak to rozwiązać ? Ostatecznie jest opcja wywalenia tego razem z linką i regulacja ssania tą mini listwą przy gaźniku ale wolałbym zostać przy oryginale. Dziękuje za wskazówki

Ostatnio edytowany przez basior-78 (2022-04-17 10:13:29)

Offline

 

#2 2022-04-19 22:53:08

 Yamamoto

Srebrny Zlotowicz

Skąd: KOS/SMI
Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 2647
Punktów :   33 
Motocykl: JapCrap750,K1200RetroSport
WWW

Re: Rozwiązanie z dźwignią ssania

Mając pękniętą linkę woziłem śrubkę co ją blokowałem ssanie przy listwie.


Cierpię na kompleks dużego brzucha i małego fiuta.
Motto: http://www.youtube.com/watch?v=vM-jF6q-8Gw
oraz
https://youtu.be/yG3PjM7pe-U

Offline

 

#3 2022-04-23 16:33:12

 BHasnix

Nowy użytkownik

Skąd: Niemcy
Zarejestrowany: 2020-02-16
Posty: 6
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 C

Re: Rozwiązanie z dźwignią ssania

Jaka jest mniej więcej grubość tego materiału? Bo dźwigni ssania jeszcze nie rozkręcałem nigdy, więc nie mam pojęcia. Spróbuj z gumą Gekon - to te maty które się lekko przylepiają, np na deskę rozdzielczą na telefon i okulary. Kosztuje kilka zł, do kupienia w każdym większym markecie albo na allegro. Ewentualnym rozwiązaniem może być używana manetka, albo uniwersalna dźwignia ssania z jakiegoś allegro, ale to kolejny klamot na kierownicy. No i z używka - skoro Tobie się wykruszyła, może się wykruszyć za moment i używka

Offline

 

#4 2022-06-01 20:44:20

 basior-78

Zlotowicz

Skąd: Gmina Izbicko
Zarejestrowany: 2013-10-13
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: ZR 750 Zephyr

Re: Rozwiązanie z dźwignią ssania

No nic będę coś kombinował zobaczę co z tego wyjdzie .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbmaxfuture.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl www.tibiabot.pun.pl www.southparkuni36.pun.pl www.narut0f0rum.pun.pl