Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#46 2010-11-28 20:21:48

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

a ja mam może trochę inne pytanie
czy zakup zefira zawsze wiąże się z przejechaniem przynajmniej 300km żeby coś obejrzeć?
przeglądam ogłoszenia od jakiegoś czasu i na prawdę ciężko o coś ładnego (może wybredna jestem) a już tym bardziej blisko
w lecie to może być zabawne ale mamy zimę i to już jest pewna wyprawa po moto
zaczynam rozważanie 750 bo to przynajmniej daje mi większe szanse na znalezienie czegoś, szczególnie że wydaje mi się że 750ki bywają bardziej zadbane... ale wiadomo, pierwsze moto (pomijając już fakt że ja wciąż bez prawka)

Offline

 

#47 2010-11-29 12:09:39

 Doman

Użytkownik

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 635
Punktów :   
Motocykl: ZR550B , Hornet 919

Re: Zakup Zephyra

Bądź cierpliwa to znajdziesz , odradzam kupno motocykla w zimie bo brak warunków na jazdy testowe . Ja swojego znalazłem 7 km od miejsca zamieszkania . Nie był w stanie do jazdy , ale że mam czas to mogłem mu poświęcić . Teraz sprzęt hula i jest prawie jak nowy ( rok pracy , wiele serca , umiejętności i trochę kasy ) Vulcana znalazłem 14 km od domu i po 2 miesiącach zabaw wygląda świetnie .
P.S  Sprawdź PW


Był Ogar 205, dwa Junaki, Varadero, Vulcan. Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Offline

 

#48 2010-11-29 20:32:44

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Zakup Zephyra

.Bu nie narzekaj - ja jestem z centralnej Polski . . . jeśli ty masz 300 to ja mam +300

Offline

 

#49 2010-11-29 22:00:39

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

ale ja na Niemców akurat nie patrzę
tzn przeglądam coś tam ale u nich to albo drogie albo klepane, albo komuś się ninja marzyła i przemalował zephyrka na zielono
po przejrzeniu egzemplarzy niemieckich dochodzę do wniosku że oni mają specyficzne i stosunkowo inne podejście do moto niż ja

ale mam zamiar uzbroić się w cierpliwość, może coś się znajdzie

Offline

 

#50 2010-11-29 22:18:25

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Zakup Zephyra

sluchaj nie poddawaj sie, mozna znalesc cos blisko, ja swojego znalazlem 80km od miejsca zamieszkania wprawdzie na pocztku chcialem 750 ale trafila sie fajna 1100 za dobre pieniadze wiec wziolem (tylko ze teraz sie na mnie msci ze wygralem 1100 a nie 750 bo przez wlasna glupote spalilem modul i nigdzie nie moge go znalesc)


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#51 2010-11-30 06:34:56

 frankie

Użytkownik

37007
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 375
Punktów :   

Re: Zakup Zephyra

Rozglądałem się za zephyrem całą poprzednią zimę i dopiero w lutym pojawiły się 3 sztuki na Dolnym Śląsku. Zakup zrobiłem w marcu, a na testy poprosiłem kolegę, który już wyjeździł swoje, potem jak mróz odpuścił to sam pojechałem "się karnąć". Minus był taki że sprzedawca wiedział że przyjechałem go już kupić i nic nie udało mi się wytargować.
Wniosek: trzeba pilnować rynku i sprawdzać co tydzień. Na pewno się coś pojawi.

Ostatnio edytowany przez frankie (2010-11-30 06:35:18)

Offline

 

#52 2010-11-30 19:15:16

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

znalazło się coś 30km ode mnie
http://moto.allegro.pl/kawasaki-zephyr- … 71553.html

co sądzicie o tym?
co prawda jest to 750, no ale...
jeżeli ten przebieg jest na prawdę udokumentowany i prawdziwy to byłoby naprawdę przyzwoicie
co mnie zastanawia to na ile da się uratować ten obity bak (i z tego co widzę tłumiki też obite) bo szkoda oryginalnego malowania

Offline

 

#53 2010-11-30 20:13:59

 Jasiu

Użytkownik

4814871
Skąd: Myszkow
Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 341
Punktów :   12 

Re: Zakup Zephyra

spoko tylko w tym stanie przynajmniej o jakieś 2-3 tysie za drogo moim zdaniem.


'93 Kawasaki ZR 1100 Zephyr
'79 Kawasaki KZ 1000 MK2

Offline

 

#54 2010-12-07 19:23:36

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

widziałam dzisiaj to moto.. i może porównam najpierw moje wrażenia w odniesieniu do 550 frankiego
oba moto wyglądają na większe niż na zdjęciach d: ale jak już oswoiłam się z 550 to aż się nie chciało schodzić... ogólnie wygodnie się na niej czułam (chociaż kierownicę to ja bym zachowała oryginalną ^^)
co do 750 to kumpel jako znawca ocenił moto na fajne, w dobrym stanie i ok, chociaż przejechać się w taką pogodę nie bardzo,
moto leżało na jednej i drugiej stronie, co musiało być wymienione zostało wymienione, dekielek jeden nowy, bak został obity, tłumik, stopka do wymiany bo została jej połowa, na zadku jakieś rysy i tyle; owiewkę by zdjąć albo zmienić bo średnio mi pasowała,
ogólnie kumpel to mógł mnie tylko namawiać, choć wiadomo trzeba by się trochę targować i ugadać żeby facet zrobił przegląd którego brakuje
miałam za to problem innej natury, może i jadąc nie czułoby się ale stojąc... nie mogłam oprzeć jednocześnie obu pięt o ziemię i zadka o kanapę, dodając przechylanie się nad sporym bakiem do kierownicy miałam problemy żeby się do moto przekonać; nie chodzi nawet o to że za duże bo wszystko byłam w stanie na nim zrobić, nawet bo popchnąć siedząc itp ale jednak jeżeli miałabym brać moto o takiej mocy to chciałabym się chociaż fizycznie na tym lepiej czuć
gdyby 750 wyglądało jak 750 mając rozmiar 550 to y było spoko ale tak nie jest, wracam do poszukiwań 550

Offline

 

#55 2010-12-07 21:30:59

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Zakup Zephyra

Cześć .Bu:)

Nie znam Cię ale po Twoich postach wnioskuję, że strasznie jesteś nakręcona na zakup zephyra  - to bardzo dobrze, ale pamiętaj, że to jest najgorszym doradcą przy zakupie. Żeby z pełną świadomością kupić sobie tą maszynkę należy się przede wszystkim na niej przejechać! Ceny Zephyrów przez cały rok są bardzo podobne (na wiosnę wbrew wszelkim opinią ceny nie podskoczą nagle). Jest to dość niszowy i nie ma co ukrywać stary motocykl który trudno sprzedać.

Co do odpowiedzi na twojego posta:

.Bu napisał:

moto leżało na jednej i drugiej stronie, co musiało być wymienione zostało wymienione, dekielek jeden nowy,
bak został obity, tłumik, stopka do wymiany bo została jej połowa, na zadku jakieś rysy i tyle; owiewkę by zdjąć albo zmienić bo średnio mi pasowała,
ogólnie kumpel to mógł mnie tylko namawiać, choć wiadomo trzeba by się trochę targować i ugadać żeby facet zrobił przegląd którego brakuje

1. Zmień kumpla, który z Tobą jeździ na oglądanie sprzętów.
2. Dowiedz się ile kosztuje tłumik, stopka, owiewka i bak, kierownica (która była na bank prostowana)  te części do zephya (w dobrym stanie) są drogie.
3. Jeśli już jesteś zdecydowana na zakup 14 letniego sprzętu to nie daj sobie wcisnąć sprzętu po crash test !!!

.Bu napisał:

miałam za to problem innej natury, może i jadąc nie czułoby się ale stojąc... nie mogłam oprzeć jednocześnie obu pięt o ziemię i zadka o kanapę, dodając przechylanie się nad sporym bakiem do kierownicy miałam problemy żeby się do moto przekonać; nie chodzi nawet o to że za duże bo wszystko byłam w stanie na nim zrobić, nawet bo popchnąć siedząc itp ale jednak jeżeli miałabym brać moto o takiej mocy to chciałabym się chociaż fizycznie na tym lepiej czuć

Sytuacja, która opiłaś całkowicie dyskwalifikuje Cię jak kierowcę 750-tki. Pamiętaj, że gdy wsiadasz na motocykl musisz się poczuć na nim komfortowo i pewnie. Sytuacja, gdy nie dosięgasz nogami pod podłoża nie może mieć miejsca - pomyśl co by będzie w korku lub sytuacji gwałtownego hamowania do 0.

Wracaj do poszukiwań a najlepiej poczekaj do wiosny, gdy będziesz mogła spokojnie wsiąść na motocykl i przejechać się nim.

Pozdrawiam

PS.
Mogę zapytać czym wcześniej jeździłaś?

Offline

 

#56 2010-12-07 22:32:36

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

Tłumiki były tylko lekko obite i nie wyglądały na takie co wymagają wymiany (poza efektami wizualnymi), owiewkę prędzej bym po prostu zdjęła, z resztą to uważam za dość personalny element wyposażenia i przy kupnie praktycznie każdy zdejmuje/zakłada/zmienia w tym modelu, a kierownicę facet już drugą kupił do moto tylko nie wymienił,
a ceny baków, omawialiśmy, choć pewnie bym go nie zmieniała jeżeli bym już go kupiła a na pewno nie prze pewien czas (a co do stopki to moja wina, miałam na myśli podnóżek ^^")

na moto nie jechałam ale też go nie kupiłam więc nie widzę problemu (:

mało jest sprzętów które w ciągu 15 lat życia nigdy się nigdzie nie obiły, a uważam że moto po szlifie niekoniecznie ciężkim może być wciąż dobrym moto jeżeli skończyło się na poobijanych akcesoriach a moto jest proste i silnik cały

nie uważam że moto jest stare jeżeli zważyć na to że nic młodszego niż kilkunastolatki mi się nie podoba, cóż, taka moja natura


a co do porównania rozmiarów moich i 750: jak napisałam, do wszystkiego sięgałam, mogłam go spokojnie przepchnąć siedząc na nim, nogi miałam spokojnie na ziemi jak siedziałam i w zasadzie było spoko, moje odczucie było po prostu takie że wolę mieć zapas, i dlatego też stwierdzam że wolę 550, przynajmniej póki jestem świeży kierowcą
i tu odpowiedź na twoje pytanie: nie jeździłam na niczym ;P (prawie) jak z resztą pisałam wcześniej


[p.s. nigdy nie mów źle o moich kumplach ]

Offline

 

#57 2010-12-07 23:10:41

 Maja

Użytkownik

13868574
Skąd: Jelenia Góra/Zachełmie
Zarejestrowany: 2010-01-24
Posty: 245
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: Zakup Zephyra

Moim zdaniem niczego nie stracisz zaczynając od 550, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby za jakiś czas zmienić na 750. Nabierzesz wprawy na 550 i nie będzie już przeszkadzało to, że nie możesz oprzeć całych stóp na ziemi. Nie raz widziałam kobitki które ledwo sięgały do ziemi palcami, ale podejrzewam, że były to już doświadczone motocyklistki. Także powodzenia w poszukiwaniu 550.

Offline

 

#58 2010-12-08 13:17:49

 frankie

Użytkownik

37007
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 375
Punktów :   

Re: Zakup Zephyra

Biorąc pod uwagę Twoją drobniutką posturę Bu, to doradziłbym jednak 550. Więcej wpadek wybaczy a i mocy Ci nie zabraknie, bo pani kierownik prawie maszyny nie będzie obciążać. Prawda jest jednak taka, że trudno o zephyra w b.dobrym stanie i bierze się to na co los pozwoli.

Offline

 

#59 2010-12-08 14:20:58

 mat

Użytkownik

8094999
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 65
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550 ' 1997

Re: Zakup Zephyra

Sam jeźdzę 550... celowo go wybrałem jako pierwszy motocykl... Może jest mały do mojej postury ale jednak mam wiele dystansu do swoich umiejętności ... a większe moto ma większe wymagania... Przyznam że powoli dojrzewam do zmiany na większy (zrobilem nim w dwa sezony koło 5000km) ale póki co inwestuje w niego... Właśnie stoi na warsztacie - przygotowuje się do kolejnego sezonu. Reasumując polecam 550 jako początek! Nie przeceniajmy się - ta pojemność również daje dużo satysfakcji jak i adrenaliny - wszytsko zalezy od osoby przy sterze

Zpozdrowieniami z Olsztyna
Mat

Offline

 

#60 2010-12-08 16:37:00

 .Bu

Użytkownik

3179279
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 102
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550B

Re: Zakup Zephyra

za 750 rozglądałam się nie ze względu na moc a dostępność, większą niż 550, przynajmniej w tej okolicy {no i przy okazji troszkę mi się wizualnie bardziej podoba ^^)
no ja nie wiem czy ja to aż taka drobniutka jestem jak tu się mówi ale zostanę przy 550
i poczekam cierpliwie aż się coś pojawi

a co do kupowania moto w zimie to mam do tego inne podejście
nie chodzi o to czy taniej, czy drożej, czy łatwiej, czy trudniej czy co tam jeszcze ale raczej o to że szukam czegoś konkretnego co jak się okazuje niełatwo znaleźć
wolę zukać teraz a jak nie znajdę to i na wiosnę będę szukać, po prostu nie chcę  przegapić jakiejś sztuki tylko dlatego że odpuściłam sobie na zimę
a i trzymać moto poza sezonem mam gdzie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pndc.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.nietykalnitag.pun.pl www.zseis1tazgora.pun.pl www.kingsjungle.pun.pl